רותי שרון - 09/03/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
09/03/14


אליצפן רוזנברג (Ynet): סל העמלות הבסיסי בעו"ש  - עד 10 שקלים. בנק ישראל החליט כי החל מחודש אפריל יציעו הבנקים את המסלול הבסיסי בעמלה מפוקחת של עד 10 שקלים לחודש. כך הודיע המפקח על הבנקים בבנק ישראל דודו זקן. השינוי יסב לבנקים הגדולים נזק של יותר מ 200 מיליון שקלים. המסלול הבסיסי כולל פעולה אחת על ידי פקיד ועד 10 פעולות בערוץ ישיר.הבנקים יציעו שני מסלולים נוספים: מסלול מורחב (עד 10 פעולות פקיד ו 50 פעולות בערוץ ישיר)  ומסלול הכולל גם שירותים נוספים מעבר למסלול המורחב. הבנקים רשאים לקבוע מחירים כראות עיניהם לשני מסלולים אלה.

דעה: יוסי פרנק (גלובס): נמאס לשמוע על הפסדי בנק ישראל. כל הזמן נשמעים קולות המבקרים את מדיניות בנק ישראל להפחתת ערכו של השקל. המבקרים מחשבים  ומציגים את גובה ההפסדים כתוצאה מהמדיניות. גם יוסי פרנק חולק על התנהלות בנק ישראל אבל הוא חושב שצריך להיות הוגנים. תפקידו של בנק ישראל אינו להביא רווחים.  יעדי הבנק המוגדרים בחוק הם: יציבות מחירים, תמיכה במטרות הממשלה  (המטרה העיקרית של הממשלה היא בדרך כלל צמיחה) ושמירה על יציבות המערכת הבנקאית. יוסי פרנק חושב, שבמימוש מטרות אלה היו הישגים.  

רחלי בינדמן  (כלכליסט): אקסלנס רוצה להפוך את קרנות הנאמנות לחיסכון פנסיוני. בית ההשקעות אקסלנס משיק מוצר חדש של קרנות נאמנות לחיסכון פנסיוני. הקרנות החדשות מנוהלות על פי המודל הצ'יליאני. רמת הסיכון ודמי הניהול קטנים כאשר הגיל עולה. המוצר החדש מנסה להתחרות בפוליסות החיסכון של חברות הביטוח. הוא מבטיח דחיית תשלום מס, בדומה לפוליסות החיסכון. היתרון של המוצר החדש הוא בדמי הניהול הנמוכים יותר מדמי הניהול של הפוליסות הפיננסיות. ניתן לקחת דמי ניהול נמוכים יותר, משום שאין סוכן ביטוח, המתווך בין החברה המשקיעה את הכספים לבין הלקוח. מי שמבצע את הוראות הקניה והמכירה של קרן הנאמנות הם הבנקים.  .

נדב נוימן (גלובס): הדולר היציג צנח ל 3.459 ש"ח, "עלול לייצר אבטלת המונים". הדולר נחלש ב 7 במרץ ב 0.46% לעומת השקל. האירו התחזק ב 0.46% ושערו היצג נקבע על 4.8 שקלים. יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו סיכונים והשקעות, טוען כי "שער חליפין נמוך מביא ייבוא זול והוא עלול ליצור אבטלת המונים בפריפריה, ולמוטט כלכלית תעשיינים קטנים , נעדרי חוסן כלכלי ופיזור גיאודגרפי". כחיזוק לטענתו הוא מביא את דבריו של נגיד הבנק המרכזי האוסטרלי, שקרא להורדת שער הדולר האוסטרלי, משום שלשער חליפין גבוה, יש השפעה הרסנית על התעסוקה. הירידה בשער החליפין של הדולר מתרחשת למרות שבנק ישראל, ממשיך לקנות דולרים.

גלובס: האתר החדש שיאפשר לכם לחסוך עשרות אלפי שקלים. גלובס משיקה, ביחד עם  קבוצת "רוביקון", אתר חדש המאפשר השוואה בין מוצרים פיננסיים ובין מוצרי ביטוח. האתר מאפשר השוואה בין קופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה. בנוסף לכך יאפשר השוואה בין מוצרי ביטוח: דירה, רכב, משכנתה ונסיעות לחו"ל ורכישת מוצרי ביטוח. לטענת גלובס, קיימים אתרים דומים במדינות אחרות והאתר עשוי לחסוך לחוסכים ולמבוטחים אלפי עד עשרות אלפי שקלים. כתובת האתר:  www.rak.co.il

רחלי בינדמן (כלכליסט): הפיתוי לסוכני הביטוח מזנק - והחוסכים ישלמו יותר. חברת הביטוח הראל יצאה ב"מבצע אליפות" לסוכניה. החברה תתגמל את סוכניה ב 6,800 שקל על כל מיליון שקל, המועברים לניהולה. ככל שגובה העמלות יהיה גבוה יותר יגדל התגמול לסוכן. המבצע של הראל, החברה הביטוח השלישית בגודלה, המנהלת כ 23 מיליארד שקל בקופות גמל ובקרנות השתלמות, יוצר מציאות רעה לחוסכים. החוסכים  מאמינים, שהסוכן דואג לאינטרסים שלהם, בעוד שהמציאות היא שלסוכן כדאי שהעמלות שהם משלמים יהיו גבוהות. גופי השקעות אחרים, המנהלים קופות גמל וקרנות השתלמות, צפויים ללכת בעקבות הראל. הרגולטור, משרד האוצר, שותק.

בשורה אחת:
שינוי כיוון: יותר ויותר גברים מוכנים לוותר על קידום בעבודה למען המשפחה.  
אסתר לבנון: "נשים לא מבקשות נכון שכר -יכולות לבקש יותר " מנכ"לית הבורסה לשעבר באירוע לרגל יום האישה.  
חושבים לצאת בפסח לחופשה בישראל? כך תחסכו בעלויות.  ותרו על סוכנים והצטרפו למועדוני לקוחות.
היבשת הנדל"נית של ישראל: שבע השנים הטובות של המשקיעים בתל-אביב. מחירי הדירות הכפילו את עצמם ב 7 השנים האחרונות. 
הספורטאים חושבים על ההווה, בעלי הקבוצות נשארים עם הכסף. יותר ממחצית מהספורטאים מאבדים את כספם תוך חמש שנים אחרי פרישתם.

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio