רותי שרון - 11/05/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
11/05/14

אמיתי זיו איתן אבריאל (דה-מרקר): ראיון: גזביה ניאל: "בישראל משלמים 400 שקל על טלוויזיה - זה הגיוני?". כתבי דה מרקר מראיינים את גזביה ניאל. ניאל, שהוצמד לו הכינוי סטיב ג'ובס הצרפתי. ניאל הוא יזם תקשורת והיי-טק . הוא הבעלים של חברת Free Mobile המצליחה בצרפת ודורג במקום ה-137 ברשימת עשירי העולם של פורבס. ניאל רואיין במשרדי חברת גולן טלקום, שהוא מחזיק ב-30% מהבעלות עליה. להערכתו של ניאל מחירי התקשורת הקווית והטלוויזיה בארץ, יקרים מדי. הוא אומר שבדעתו לנסות  להרחיב את פעילותו בשוק התקשורת בארץ ואינו מתרגש מההפסדים של גולן טלקום. בין היתר הוא חושב על כניסה לשוק הטלפוניה הקווית. הוא מבקר קשות את חברת הוט, שבבעלות מתחרהו בשוק הצרפתי, פטריק דרהי, וטוען שהיא גובה בארץ מחירים גבוהים בהרבה מאשר המחירים המקובלים בשוק הצרפתי. 

עמי גינזבורג (הארץ): 10 טיפים שישפרו את הסיכוי שלכם להתקרב לעצמאות כלכלית. למושג עצמאות כלכלית הגדרות רבות ולא מדויקות. כך למשל, יש המגדירים אותו כיכולת להחליף מקום עבודה ולשמור על אותו שכר. לא מעט עובדים בשכר מינימום יכולים לעשות זאת ואינם עצמאיים כלכלית. הגדרה טובה יותר היא: הכנסה פסיבית העולה על גבוה ההוצאות החודשיות. מה שלא תהיה ההגדרה שנבחר, הסיכוי של רובנו להגיע לעצמאות כלכלית הוא נמוך. זה אינו מונע מאיתנו להתנהל טוב יותר ולשפר את מצבנו. הכותב מביא 10 טיפים להתנהלות נכונה. 

אליצפן רוזנברג (Ynet): מושכים מזומן? אתם יכולים לבחור את השטרות. הבנקים מרחיבים את סל השירותים הניתנים למימוש באמצעות הערוץ הישיר של טלפון חכם. כבר היום מאפשרים בנק לאומי ובנק הפועלים ללקוחותיהם למשוך כסף במכשיר ATM (כספומט, בנקומט וכיו"ב) באמצעות קוד הנשלח לטלפון החכם, ללא צורך בכרטיס. בנק הפועלים מתכון להרחיב את השירות, כך שהוא יאפשר ללקוח לבחור באילו שטרות הוא מעוניין לקבל את הכסף. במהלך השבועות הקרובים ישיק בנק הפועלים שירות סלולרי של הזמנת תור לפקיד בנק, מהביית או בדרך אל הבנק. הבנק מתכוון להשיק במהלך עונת הנסיעות לחו"ל, שירות של התנהלות פיננסית של משפחה בחו"ל. 

יוסי פרנק (גלובס): הערת אזהרה בתעשייה. הכותב חושב שמכירת חלקה של משפחת ורטהיימר בחברת להבים מנהרייה לשותפה פרט אנד ויטני, אינה דומה למכירת ישקר. היא דומה למכירת חברות הייטק ישראליות. התוצאה הסבירה של מכירות כאלה היא העברת פעילות לארצות הברית בגלל שערו הגבוה מדי של השקל. שערו של הדולר, השווה כ-3.5 שקלים במקום כ-4 שקלים, הופך את שכר המהנדסים הישראלים לגבוה בהשוואה לשכר מהנדסים בארצות אחרות ומהווה קטליזטור להעתקת פעילות לחו"ל. ישקר יוצאת דופן בגלל רווחיותה הגבוהה והתמיכה שהיא מקבלת מהמדינה.

טל אבריאל (כלכליסט): צוואות בוידאו : כך נמנע התנגדויות מיותרות.  על פי חוק הירושה, אדם יכול להורות מה לעשות ברכושו לאחר מותו רק באמצעות צוואה. קיימים ארבעה סוגי צוואות: צוואה בפני עדים, צוואה בכתב יד, צוואה נוטריונית וצוואת שכיב מרע. מסתבר שבמקרים רבים, אין די בצוואה שנערכה באחת מהשיטות שצוינו לעיל. קל לערער על חוקיות הצוואה וההליכים עלולים לארוך זמן רב. המנוח אינו יכול להעיד ולעדים יש אינטרסים ברורים. במקרים רבים, מציע בית המשפט להתפשר. במאמר מוצע לצלם בוידאו את עריכת הצוואה ועל ידי כך למנוע התנגדויות מיותרות או לקצר את התהליכים להסרתן. 

מעין מנלה (כלכליסט): עצמאים מופקרים. בבחירה בין להיות שכיר ללהיות עצמאי נכנסים שיקולים רבים ושונים: אופי יזמי, רצון להיות "אדון לעצמך", אפשרות להשתכר יותר, סיפוק מהעבודה ועוד. בישראל 250 אלף עצמאיים. לפי הלמ"ס, אין הבדל בין שכירים לעצמאיים בהקשר של שביעות רצון מהעבודה.  87% מהמועסקים מרוצים מעבודתם. שיעור השכירים המרוצים ושיעור העצמאיים המרוצים דומה. מרבית העצמאיים, אינם אוכלוסייה חזקה וחלקם משתכר אפילו פחות משכר המינימום. כשמדובר בזכויות סוציאליות העצמאיים מופקרים. המאמר משווה בין זכויות שכירים לבין זכויות עצמאיים בנושאים כמו: חיסכון פנסיוני, דמי אבטלה, דמי לידה, קרן השתלמות, פגיעה בעבודה ובתאונה, חופשות,  מס הכנסה שלילי ועוד ומראה כיצד העצמאיים מקופחים ביחס לשכירים בכל אחד מהם.

בשורה אחת:
18,332 רכבים נמסרו באפריל. יונדאי ירדה למקום השני.
מתקשים לקבל החלטות? נסו את חוק ה-70% של הקומיקאי לואי סי.קיי.
הלמ"ס: אוכלוסיית ישראל ערב יום העצמאות ה-66. כ-8.2 מיליון תושבים.
על פי טיוטה במשרד האוצר:משיכת כספים מקופה של נפטר ללא צו ירושה.  מדובר בקופות גמל עד 5,000 שקל שלא נקבעו בהן מוטבים.
יש במה להתגאות. יום עצמאות שמח. ד"ר גיא בכור מציג נתונים כלכליים של ישראל בהשוואה למדינות באירופה.

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio