רותי שרון - 23/03/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
23/03/14

 

דותן לוי כלכליסט): ההחלטה הדרמטית של לפיד: מע"מ 0% על דירה ראשונה. שר האוצר יאיר לפיד החליט לתת פטור ממע"מ לזוגות צעירים הרוכשים דירה ראשונה מקבלן.  ההצעה תידון בקבינט  השבוע . על פי ההצעה יהיו פטורים ממע"מ זוגות שרכשו דירה מקבלן בסכום של עד 1.6 מיליון שקל ושלפחות אחד מהם עובד ולפחות אחד מהם שירת בצבא או בשירות לאומי. הגורמים המקצועיים במשרד האוצר מתנגדים להצעה.  עלות ההצעה לקופת המדינה מוערכת בכ 2 מיליארד שקל לשנה. מההצעה עשויים להפגע  בעיקר זוגות מהמגזר החרדי משום שאינם משרתים בצבא. הפגיעה במגזר הערבי פחותה משום שזוגות צעירים ממגזר זה אינם רוכשים בדרך כלל דירות בבניה רוויה. 

Ynet:  משרד האוצר משיק אתר להדרכה  כלכלית. משרד האוצר משיק אתר כלכלי חדש, שיספק מידע במספר רב של נושאים המלווים את התנהלותן  הכלכלית של משפחות. האתר נקרא האוצר שלי.  את המידע ניתן למצוא  גםבמקומות אחרים. החידוש הוא בריכוז מידע במספר רב של נושאים באתר אחד.  בין הנושאים: משכנתא, רכישת דירה, חיסכון פנסיוני, התחלת עבודה חדשה, ביטוח ונושאים נוספים. האתר מספק מידע מקיף ומנסה לתמוך בהתנהגות צרכנית נבונה בתחומים כלכליים.    

מעין מנלה  (כלכליסט): שישה מצבים מביכים הקשורים לכסף - ואיך מתמודדים איתם. בכתבה מרואיין יוסי אש, יו"ר האיגוד, המסביר כיצד לנהוג במצבים בהם יש קונפליקט בין שיקולים כלכליים לבין  היבטים אישיים וחברתיים.   המצבים הם: 1. ניהול חשבון בנק עם המעבר למגורים משותפים עם בן/בת זוג.  2. חלוקת חשבון עם חברים בבילוי משותף  3. פגישה אישית או פגישה עם לקוח במסעדה   4. גילוי חובות של בן/בת זוג  5. שאלות חטטניות בנושא כסף   6.  בן משפחה מבקש הלוואה.

בני פפרמן (דה מרקר) : דואגים לפנסיונרים? במקום להעלות את גיל הפרישה שפרו את שכר העובדים. הכותב מסביר את הקשיים של קרנות הפנסיה כתוצאה מעליית תוחלת החיים. להערכתו לא יהיה מנוס מהעלאת גיל הפרישה. למרות זאת הוא שולל את ההעלאה המוצעת של גיל הפרישה בתקופה הקרובה. גובה הפנסיה אינו תלוי רק בגיל הפרישה אלא גם בגובה הצבירה החודשית , בתשואה על החיסכון ובגובה דמי הניהול.  הוא מציע להתמקד בהעלאת גובה הצבירה ובצמצום דמי הניהול. העלאת גיל הפרישה אינה פותרת את קשיי מציאת עבודה של מבוגרים. 

אביטל להב (Ynet) :  בנק ישראל: לבחון דו"ח  מס ממשלתי לכל שכיר. במסגרת הדוח השנתי של בנק ישראל, מציעים כלכלני הבנק לבחון את האפשרות של דוח מס שנתי לכל שכיר. על פי מחקר שערכה מחלקת המחקר של הבנק, נמצא כי ב 18 מתוך 34 מדינות מפותחות נהוגה חובת דווח כזו. הבנק ממליץ על דוח הצהרתי ולא על דוח  שמשפחות שכירים יצטרכו למלא לבד. דוח הצהרתי היא שיטה הנהוגה בשמונה מתוך 18 המדינות המפותחות בהן קיימת חובת דווח. זהו דוח המופק על ידי רשות המיסים המבוסס על מאגר מרכזי, הכולל את הכנסות התושבים ממקורות שונים.  התושב יכול לאשר אותו או לערער עליו. דווח שנתי חובה באמצעות דוח הצהרתי, יכול לאפשר למשפחות להנות מהחזרי מס, ללא פרוצדורה מייגעת. כלכלני הבנק אינם חושבים, שהוא יסייע במאבק בהון שחור.

ימיכל רז-חיימוביץ (גלובס):  מה Yes ו Hot מציעות לכם במאות שקלים. התחרות העיקרית בטלוויזיה היא בין Yes ו  Hot. התחרות אינה רק במחיר, אלא גם בחווית צפיה ובטכנולוגיה. צריך לזכור כי הצטרף שחקן חדש: עידן וצפויים להתחרות בטלוויזיה גם אורנג', סלקום ואולי גם רמי לוי. הרגולטור הטיל על החברות חובת חבילה צרה וזולה, שהם לא ממהרים לממש. השורה התחתונה של בדיקת גלובס היא שאין הבדלים גדולים במחיר.  הטריפל של הוט מוזיל באופן משמעותי את המחיר. ללא טריפל, חבילת הערוצים של  Yes  זולה יותר.

בשורה אחת:
מתכוננים לטוס? בדקנו עלות חופשות ליעדים מבוקשים. נבדקו גם הבדלי מחירים בין יולי לאוגוסט.
פרופ' אריאל רובינשטיין: תעלומת התשעה מיליארד. היבט נוסף על המעבר מפנסיה תקציבית לפנסיה צוברת .
שגרירות ארה"ב בתל-אביב מציעה לראשונה עבודה חוקית לצעירים ישראליים. 
"לא צריך מכונית, לא מכונת כביסה - ומשלם 1,700 ש"ח שכ"ד בת"א". שישה פנסיונרים מצמצמי דיור מדברים.
יתרון הגיל: הכירו את החברות שמחפשות דווקא עובדים מבוגרים. קורות החיים אחרי גיל 45 הן מכשול. יש חברות המעדיפות את בעלי הניסיון.

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio