רותי שרון - 06/06/10
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
06/06/10

עורך: איציק ירחי

איגוד המוסכים מתלונן כנגד "דרייבר". האם "דרייבר" הופך לשחקן משמעותי בשוק ? חברת "דרייבר", יצאה לפני חודש בשירות חדש - חוות דעת שנייה לתיקון במוסך. הרעיון הבסיסי הוא שעם קבלת הצעת מחיר יקרה, תוכל לצלצל לחברה, לשלוח להם את הצעת המחיר ואז לקבל חוות דעת ממכונאי מוסמך. במקרים אחרים מכונאי יוכל להגיע למוסך, להעריך את הבעיה ולעיתים, להעביר את המכונית למוסך אחר. איגוד המוסכים טוען: "אבחון תקלות שמור לפי החוק למנהל מקצועי במוסך. אי אפשר לאבחן תקלות בטלפון. אני לא יודעים מיהם בעלי ההסמכה של חברת 'דרייבר'. במכוניות מודרניות רבות אי אפשר לאבחן את התקלה ללא דיאגנוסטיקה של מחשב". יש לומר בהקשר זה שהייעוץ הטלפוני אינו אלא בדיקה של הצעות מחיר כתובות, כדי למצוא אי דיוקים ומקומות בהם מתבקש מחיר מופרז. המכוניות מתוקנות, בכל מקרה, במוסך מורשה.

סמל סטטוס: קייטרינג, אולם ו-100 שקל צ'ק למסיבת יום-הולדת בכיתה ה'
. זוג הורים שפנה לאחרונה למשרד החינוך הציף את הבעיה שמתסכלת הורים רבים: הורים שיש להם כסף מפגינים את כוחם הכלכלי במסיבות יום-הולדת ראוותניות עם שלל הפעלות לילדיהם ולחבריהם לכיתה, עד כדי שכירת אולם פלוס קייטרינג משובח. ההורים שפנו למשרד החינוך מבקשים להוציא חוזר מנכ"ל שיורה למחנכות בבתי-הספר להסביר להורים כי עליהם להימנע מאירועים מנקרי עיניים, שבסופו של דבר מאמללים ילדים רבים ומלחיצים את הוריהם. מסתבר, שבנוגע למסיבות יום-ההולדת הפרטיות אין הנחיות חד-משמעיות של משרד החינוך.

זהירות ממטפלים או מטפלים ש"מטפלים" לכם גם בירושה
. לבתי המשפט מוגשות מדי פעם תביעות, הנוגעות למקרים שבהם מטפלת סיעודית טוענת, כי הפכה לידועה בציבור של מטופל שלה לפני שנפטר, ולכן היא זכאית לרשת אותו. כשמטפלת מתנדבת לעבוד ללא תשלום, זהו איתות חמור ומיידי. "הסיבה היחידה לכך היא הרצון להראות מצג לפיו יחסי עובד-מעביד הומרו ביחסי בני זוג". לשים לב אם לפתע המטפלת מתחילה לתעד את עצמה ואת המטופל באירועים ובמצבים שונים. "את התמונות והסרטים תראו כמוצגים ראייתיים בבית המשפט כהוכחה לקשר הנפלא ביניהם". להזהר, אם המטפלת מתחילה לסנן מבקרים ובני משפחה. "חשוב מאוד להחתים את המטפלת עם תחילת העסקתה על מסמכי ויתור מראש על רכוש, גם בצוואה או כמתנה".

מנכ"ל משרד הבריאות מתלונן אצל הפיקוח באוצר : "להורות לחברות הביטוח להפסיק את מסע ההפחדה". במכתב חריף בו הוא תוקף את חברות הביטוח ומאשים אותן כי הן מובילות "מסע הפחדה והטעייה", שמטרתו ביצוע מניפולציות שיגרמו לציבור לרכוש ביטוחי בריאות פרטיים. במכתב דורש גמזו להורות לחברות הביטוח "להפסיק באופן מיידי את הפרסומות הללו אשר מהוות מצג שווא". "נדהמתי מאופן הפרסום של חברות הביטוח על מוצרי התרופות שלהם. אנו עדים למסע פרסום אגרסיבי של חברות הביטוח מגדל וכלל". למשל, הוא סותר מכל וכל את האמירה הבאה "במגמה עקבית, מפחידה וכואבת, מוציא משרד הבריאות בכל שנה עוד ועוד תרופות מצילות חיים מסל התרופות", באומרו כי מאז חקיקת חוק ביטוח בריאות ממלכתי ועד היום לא הוצאה תרופה אחת מסל שירותי הבריאות.

תקדים בבית הדין לעבודה: בראיון קבלה לעבודה לא חייבים לספר על הריון. בית הדין הארצי לעבודה פסק בסוף השבוע שעבר פיצוי בסכום של 60 אלף שקל לעובדת שפוטרה בהריון מכיוון שלא סיפרה על הריונה בראיון העבודה. בכך חיזק בית הדין הארצי לעבודה פסיקה קודמת של בתי הדין האזוריים והפך את הפסיקה להלכה תקדימית מחייבת. שרונה ארביב התקבלה לעבודה אך רק כעבור חודשיים וחצי לעבודתה בחברה היא סיפרה למנהל על היותה בהריון. המנהל הגיב בתרעומת ופיטר אותה כעבור יומיים, בטענה שהיא אינה אמינה. כאמור, בית המשפט פסק לטובתה של שרונה.

בחיפוש אחר בתים פסטורליים במחירים שפויים - הקונים נפרדים מת"א. רוצים איכות חיים, ולאת מהמרוץ
. בית בשטח 120 מ"ר בנוי ביישוב פרוד, המשקיף על הכינרת, במחיר התחלתי של כ-700 אלף שקל; ביישוב השכן, כחל, ניתן לרכוש בית ב-850 אלף שקל, ובכפר קיש מציעים למכירה בית בשטח 160 מ"ר בנוי על חצי דונם בכ-1.2 מיליון שקל. "מחירי הבתים פה לא נורמליים", אמרו אפרת (34) ורותם (33) המתגוררים בכפר סבא. "אנחנו רואים בגליל אלטרנטיבה. לא רק בגלל המחיר - אנחנו מחפשים איכות חיים, שקט ואפשרות לצאת ממרוץ החיים של המרכז". על האידיליה הנדל"נית מעיבות כמה בעיות, בעיקר מחסור במקומות עבודה. סיפורן של 4 משפחות שעוברות לגליל.

בשורה אחת:
מחיר הדלק ירד ב- 5%. אוקטן 95 עולה: 6.35 ש"ח לליטר. מיכל של 35 ליטר עולה: 222 ש"ח.
סוף לאותיות הקטנות: אושר חוק חוזים אחידים. בתחילת כל חוזה יצויינו הסעיפים המרכזיים, להקלת ההבנה של הצרכן.
ייעוץ פנסיוני בבנקים: עליה של 11% במספר הייעוצים ברבעון הראשון.
הבנקים מוכנים לפשרה בנוגע להצעת חוק בעניין ריבית על יתרת זכות. מסכימים לקזז יתרת זכות, עם יתרת אוברדראפט.
מאיר וידר: סוקר את המבצעים הנוכחיים בשוק המשכנתאות.

   

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio