רותי שרון - 06/09/09
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
06/09/09

התשלום לבית הספר כולל גם פוליסת ביטוח לילדים: עבור 365 יום, 24 שעות בכל יום. בניגוד לדעה הרווחת, תחולתו של כיסוי ביטוחי זה איננה מוגבלת רק לגבולות המוסד החינוכי או מערכת השעות שלו. מדי שנה חוסכות חברות הביטוח מיליוני שקלים מאי-מימוש זכאויות של פוליסות ביטוח תאונות אישיות של תלמידים. לצורך תביעה של חברת הביטוח צריך להתקיים רף מינימלי של פגיעה. כדי שפגיעה תצדיק פיצוי עליה להוביל לכל הפחות לנכות זמנית של 21 יום, שבגינה מרותק הילד לביתו. במקרה כזה גודלו של הפיצוי עומד ביחס ישיר למספר ימי הנכות, ואליו עשויים להתווסף תקבולים נוספים כמו השתתפות חלקית של חברת הביטוח בהוצאות רפואיות נוספות. חשוב לדעת שתביעת הפוליסה עצמה איננה מחייבת מציאת אשמים או רשלנים, אלא הוכחת נזק בלבד. בנוסף לכך, גם אחריותו של התלמיד לתאונה איננה רלוונטית - תפקידה של הפוליסה הוא לפצות את התלמיד באופן נקודתי על חומרת הנזק שנגרמה לו. הורי התלמיד התובעים את הפוליסה אינם מאבדים את זכאותם לתבוע גורמים נוספים הנושאים באחריות עקיפה או ישירה לפגיעה. נכות של כ-?10%? מזכה את התלמיד בפיצוי של ?37,600? שקל, ונכות של ?30%? ב-?112,800? שקל. במקרים של "נכות זמנית" גובה הפיצוי יעמוד ביחס ישיר למספר ימי המחלה שקיבל הילד.

בנק הדואר: תשלום אגרת רישוי באשראי - רק בתשלומים עם ריבית.
יש הגיון רב, לשלם אגרת רישוי לרכב ב-12 תשלומים - ולפזר את העלות ע"פ כל השנה. מחברת הדואר נמסר בתגובה כי הדואר פועל בעניין זה לפי הנחיות משרד התחבורה. לדבריהם, "גופים מסוימים אינם מוכנים כלל לקבל תשלומים מבנק הדואר בכרטיס אשראי, ומנחים לגבות את התשלומים עבורם במזומן או בצ'ק". העיסקה מאפשרת לשלם את השובר ב-3 עד 18 תשלומים, שעבורם נגבית באמצעות הבנק ריבית של 7.5% ואף יותר - הגבוהה פי 3 מריבית הפריים. "כשלקוח מבקש להשתמש לצורך תשלום בכרטיס אשראי ומדובר במוטב כמו משרד התחבורה, שאינו מאפשר זאת, מוסבר לו שאם ברצונו לשלם בכרטיס אשראי - הוא יחויב בעמלה ובריבית לחברת האשראי".

"כלכליסט" מציג: יועץ השקעות פרטי. משוחרר לחלוטין מאינטרסים - אבל - לא מבצע את ההשקע בעצמו.
מרשות ניירות ערך נמסר כי בישראל ישנם 4,182 יועצי השקעות בעלי רישיון מתוכם רק 129 יועצי השקעות אינם עובדים בבנקים. מבחינת האובייקטיביות ידם של היועצים הפרטיים על העליונה, משום שהם אינם מקבלים עמלה מאף אחד מהגופים. לכן ההמלצה שלהם נקייה לחלוטין ממניעים זרים. הם לא מקבלים כסף על שיווק מוצר ולא החזר עמלות מהבנקים, לכן האינטרס שלהם הוא לדאוג להוזלת עלויות. מצד אחד, אין שום מגבלה של מדיניות כזאת או אחרת, לכן הסיכוי שהלקוח יקבל התאמה כמה שיותר אישית וספציפית גדול יותר. מצד שני, ייתכן שליועץ הפרטי תחסר יכולת הניתוח המקצועית שקיימת בגופים הגדולים בזכות מערכות המחשוב המתקדמות. היועץ הפרטי אינו מבצע את ההשקעות בפועל, ואין לו ייפוי כוח מהלקוח. לכן האחריות על ביצוע ההוראות בפועל נמצאת אצל הלקוח.

ביטוח השיניים של פלטינום בכללית טורף את הקלפים בענף. כיום, אין קופה המעניקה "פייט" לנוכח שיעורי ההנחה למבוטחי פלטינום, הזכאים לטיפולים חינם עד גיל 18, ו-70% הנחה מגיל 18, 50% על טיפולים אורתודנטים ועוד. ההסתדרות עתרה לבג"ץ בבקשה לבטל את היתר התוכנית שניתן ממשרד הבריאות. הפוקוס על ענף השיניים נולד מהביקושים בשטח, כפי שמסביר פרץ: "מ-2004 עד 2008 גדלו השימושים בהטבות בתחום השיניים ב-265% - זהו התחום בו הביקוש להרחבת הכיסויים הוא הגדול ביותר". גם במאוחדת מציינים עלייה ניכרת בתחום טיפולי השיניים, במיוחד בקרב ילדים. החל מיום (ג') מבוטחי פלטינום יכולים לממש את ההטבות. מצטרפים חדשים יצטרכו להמתין 6-12 חודשים. מה"נודדים" מקופות אחרות, שהיו מבוטחים בביטוחי הפרימיום המקבילים (שיא/זהב), תיחסך תקופת ההמתנה. בשורה התחתונה - התוכנית של פלטינום הכי טובה: נתחיל מהשורה התחתונה כדי למנוע כל ספק: תוכנית הפלטינום של הכללית מציעה את ההטבות המשמעותיות ביותר בתחום רפואת השיניים, ביחס לשאר קופות-החולים שנשארו בינתיים מאחור. למעשה, הפלטינום יכולה להתחרות בכבוד אפילו עם ביטוחי השיניים הקולקטיביים שמציעות חברות הביטוח למקומות עבודה גדולים כמו חברת החשמל.

המלצה: רשימת הגולשים "כל מה שחינם ברשת". "לא  תאמינו  כמה  דברים  אפשר  להשיג  בחינם !" הוא המוטו שעומד מאחורי רשימת הגולשים, שכתובה בחלוקה לפי קטגוריות של אתרי חינם. החל ממוסיקה בחינם, דרך אתרים לתינוקות ואימהות, חוגים, הרצאות, ומה לא. קטגוריה נפרדת מכילה לינקים של חינם לעסקים. בקיצור, האתר שתמיד חיפשנו ולא הבנו איך הוא לא קיים. כדי לבדוק את מידת הפירוט של האתר, נכנסתי לקטגורית הסלולר, ואכן הופיעו בה שני שירותים שאני מכיר:
waze למפות ניווט חינמיות ב gps, והתוכנה המצוינת: טקסטמי - לשליחת מסרונים בחינם לכל הרשתות (לא הצלחתי לשלוח למירס). בקיצור - מומלץ !

בשורה אחת:
מס הכנסה חוקר: תושבי קיבוצים שדיווחו בכזב על מגורים בבית שאן. הונאה בהיקף של 30 אלף ש"ח למשפחה.
מהיום, מחירי הנסיעה במונית מתייקרים ב-5%. בתחילת הנסיעה המונה יעמוד על 11.1 ש"ח.
לאומי מציג: הילד יכול למשוך כסף מהחשבון שלכם, בעזרת מסרון שתשלחו אליו. החל מעוד חודש.

 


 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il
  
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio