רותי שרון - 07/10/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
07/10/12

מירב קריסטל: הרשתות לא נערכו: יוניליוור דוחה את ההתייקרות. חברת יוניליוור דוחה את ההתייקרות - לא בגלל לחץ הצרכנים, אלא לבקשת רשתות השיווק שלא הספיקו לעדכן מחירים. החברה, שהודיעה באוגוסט על ייקור מוצרים בעד 6% ב-10 באוקטובר, החליטה לדחות את המהלך לחודש נובמבר. מיוניליוור נמסר, כי "בשל החגים ובכדי להקל על הקמעונאים ליישם את המחירון החדש, החליטה החברה לדחות את תאריך כניסת תוקף המחירון החדש בכמה ימים". מלבד יוניליוור, חברות נוספות על ייקור מוצרים, ביניהן אסם והחברה המרכזית למשקאות, יצרנית קוקה קולה. גם מחיר החלב הגולמי התייקר במהלך החג, מה שצפוי לגרור התייקרות של מוצרי החלב.

זיו אמיתי: הערכות: מחיר חבילת סלולר ממוצעת יירד ל-80 שקל בחודש. המשך התחרות העזה וירידת המחירים בתחום הסלולר צפויים במקביל לצעדי התייעלות וצמצום בחברות. לקוח סלולרי בחברה מדבר בממוצע 620 דקות בחודש, וכי לחברת HOT יש כעת 770 אנטנות סלולריות - מתוך 1,700 שתזדקק להם בסך הכל. מערך עיד"ן פלוס עתיד להתרחב ל-18 ערוצים לכדי "פלטפורמה שלישית" וסלקום ופרטנר ישיקו בתחילת 2013 מיזמי טלוויזיה משלהם. מיזמי הטלוויזיה החדשים וה-DTT יגיעו יחד ל-20% מבסיס הלקוחות. אם כיום חולקות בזק ו-HOT את שוק התשתית בדואפול, ב-2017 כ-25% מהחיבורים יהיו מבוססים על השוק הסיטוני ו-15% יהיו מבוססים על תשתית חברת החשמל.
גד פרץ: גולן טלקום מציעה 4 חודשים חינם בסלולר ללקוחות חדשים: המבצע יימשך חודש אחד בלבד, ומיועד רק למספרים שמניידים מחברות אחרות.

חיים גריידינגר: שינוי נדיר בעדה החרדית ליטאית: הרב אסר על 'נדוניית נדל"ן'. במרכזו של כל שידוך מוצלח במגזר החרדי ליטאי עומדת רכישת דירה עבור בני הזוג, כדי שיתחילו את חייהם החדשים ברגל ימין. הורי הכלה נדרשים לממן רכישה של דירה עבור הזוג הצעיר. ואם הבחור נחשב לעילוי בישיבה ומשפחתו למיוחסת, שכן אז ידרשו הוריו מהורי הכלה מימון מלא לדירה במיקום אטרקטיבי, בירושלים או בני ברק. בגלל ההאטה הכלכלית ומחירי הנדל"ן המאמירים נקלעו הורים רבים במגזר הליטאי המבקשים להשיא את בנותיהן להתחייבות לרכוש דירות, אף שאין בכוחם לעשות זאת. המנהג הזה דרדר רבים לכדי פשיטת רגל, אי עמידה בהתחייבות ואף להתקפי לב ומקרי מוות מהלחץ הנפשי. בימים האחרונים הופצו מודעות ענק (פשקווילים) שבהן מופיעים דברי הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, מנהיג המגזר, בנוסח זה: "מי שמעודד בחור לדרוש דירה, הרי זה רשע מרושע! מה הוא רוצה, שהורי הבנות ימותו"?

אשר שכטר: זגוגיות מנופצות וחיטוטים בפחי אשפה: המשבר הכלכלי מגיע למדריד. שבוע לאחר הפגנות הענק בהן הסתערו עשרות אלפים על בניין הפרלמנט, הצלקות שנותרו משלושת הימים הסוערים בהן התעמתו מפגינים עם שוטרים ברחובות מדריד עדיין מכסות את מרכז העיר. הנתונים הכלכליים של ספרד, עד המשבר, היו מושא לקנאה עבור מדינות רבות משום שצמחה בקצב מהיר יותר מכל מדינה אחרת באירופה. אלא שכיום האבטלה עומדת על יותר מ-25% וממשיכה לעלות, ובקרב הצעירים היא עומדת על 52.2%, או 60% בקרב בני ה-24 ומטה. הכלכלה, שנמצאת במיתון מאז 2009, צפויה לרשום צמיחה שלילית של 1.3% ב-2013. קרוב ל-2 מיליון משקי בית נותרו ללא אף מפרנס. משפחות רבות מתקיימות מהפנסיה של סב המשפחה שיצא לגמלאות - הקו האדום היחיד שנותר, צורת ההכנסה היחידה שבה לא נגעו תוכניות הקיצוצים של הממשלה.


בשורה אחת:
בדיקת "גלובס": איך לטלפן מחו"ל בלי להתרושש?
רוצים לחסוך בהוצאות השיפוץ? סעו לסין

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio