רותי שרון - 09/01/11
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
09/01/11

עורך הלקט - איציק ירחי

מעריב nrg: רותם סלע, ויהודה שרוני: פרויקט מיוחד: הפנסיה ואני. סדרת מאמרים בתחום הפנסיה: סדרת מאמרים מצוינת, ונותנת תובנות חשובות. מורה נבוכים לחוסך המתחיל - מיליוני ישראלים התרגלו לחיות "בראש קטן", ולא להתעניין במה שהמעסיק הפריש. התקנות שונו, והיום החוסך צריך להחליט בעצמו. משפחה בהפרעה: אל תבנו על ירושה מההורים: תוחלת החיים התארכה, הטיפולים יקרים, ורמת החיים של הילדים גבוהה. מה דרוש כדי לפרוש עשירים? כל מה שאתם צריכים לשם כך הוא פנסיה בגובה 5 מיליון שקל - והכנסה חודשית של 21 אלף ש"ח מובטחת. בפרויקט כתבות נוספות.


ספיר פרץ: 76% מהצרכנים מתפתים לרכוש מוצרים בקו הקופה. איך זה קורה ? למה ? המדריך לקופאי המתחיל
. "מוצרי אימפולס" אלה - שלעולם יהיו קטנים בנפחם וזולים במחירם - גורמים ללקוח להגדיל את סל הקנייה שלו מבלי שהתכוון לכך, ובכך הוא תורם לגידול בפדיון של בית העסק ב-2% עד 10%.
"'מוצרי אימפולס' משמשים פיתוי כמעט כמו מכונות ההימורים שמוצבות בכל פינה בלאס וגאס". "מוצרי קופה הם הקינוח", הם מסיימים את חווית הקנייה ומכאן חשיבותם. מוצרי קופה חייבים להיות מוצרים 'קלים לקנייה', ואזור הקופה חייב לשדר אווירה נעימה ככל הניתן. "מוצרי הקופה משקפים מחירים טובים ללקוח, שנעים בין 3.99 שקלים ל-29.90 שקל".

אליצפן רוזנברג: חושבים שאתם בזבזנים ? בנק הפועלים: יראה לכם נתונים להשוואה ממשפחות אחרות.
בנק הפועלים יציע בקרוב שירות חדש באמצעותו ניתן יהיה להשוות את ההתנהלות הפיננסית של הלקוח להתנהלותם של לקוחות אחרים בעלי מאפיינים הדומים להם בפרופיל המשפחתי והכלכלי, במטרה להתנהל באופן חכם יותר ולחסוך בהוצאות. הלקוחות יוכלו להיעזר במידע סטטיסטי מקיף ועדכני, על התנהלותו הפיננסית של הצרכן הישראלי. להשוות את סך ההוצאות הכולל ואת התפלגות ההוצאות לפי קטגוריות שונות, כגון מזון, תקשורת, חינוך, רכב, פנאי וכד'.
השירות החדש - "פועלים כמוני", ימנף את המידע הסטטיסטי שהבנק צובר על ההתנהלות הבנקאית של לקוחותיו וינתח את פעילותם הבנקאית בחלוקה ליותר מ-200 פלחי אוכלוסיה (לפי פילוח של גיל, מצב משפחתי, מספר ילדים רמת הכנסה, מקום מגורים ועוד), תוך יצירת קבוצות ייחוס להשוואה.

יעל גרוס-אנגלנדר: כמה עולה "חינוך חינם" לילדים לקויי למידה ? כמה הוריהם ישלמו כדי לשלב את הילד ? אלפי שקלים. "הבן שלי מקבל פעמיים בשבוע עזרה מסטודנטית (150 שקל) ועוד שיעור שבועי באנגלית (100 שקל) - סך של 1,600 שקל בחודש".
מה קורה אם אין כסף? אותם ילדים נפלטים לרוב למערכת החינוך המיוחד, ובחלק מהמקרים הסיכוי שלנו לראות אותם כבוגרים עובדים ומתפקדים - יורד. פעילויות ניצן: קבוצות הורים, אוניברסיטה להורים וקואוצ'ינג. העלות ל-13 מפגשים בקבוצות הורים של אגודת ניצן: 1,100 שקל להורה, 1,700 שקל לזוג; 10 הרצאות "אוניברסיטה להורים" - 450 שקל, ואימון פרטני (13 מפגשים בני שעה וחצי) - 1,850 שקל. אבחון: הוצאה כבדה חד-פעמית: עד 5,000 ש"ח. שיעורי הוראה מתקנת ניתנים אמנם בבתי-הספר על-פי הקצבה, אלא שבדרך-כלל תלמיד מקבל שיעור קבוצתי אחד בשבוע. טיפה בים. הוצאה חודשית של כ- 1500 ש"ח. תרופות: 150-750 שקל בחודש.

נורית קדוש: היכונו לגל מבצעים והטבות ברשתות הקמעונאיות. הסיבה: פסח נופל ברבעון השני, וברשתות צריכים להרוויח
. למשל: מבצע ל-4 ימים של 50% הנחה במשביר לצרכן. ברשת דלתא מבצע של 1+1 על חלק מהמוצרים. וגם ברשת גולף מבצע ל-10 ימים של 1+1 על אופנת חורף.
רשתות האופנה סבלו בחודשים האחרונים מירידה חדה במכירות, בעיקר בשל קיפאון כמעט מוחלט במכירות חודש נובמבר בשל מזג האוויר הקיצי שמנע מהצרכנים להצטייד באופנת החורף. ברשת ללין מבצע הנחות בשילוב ישראכרט. מבצעים והנחות גם ב FOX HOME וגם בסופר פארם.

יובל גורן ורונית מורגנשטרן: "לילד יש שפעת - אני יכול להישאר איתו בבית?". הסטרית שפעת - לאחר מותו של נער בן 16.
מחלת השפעת גורמת להיעדרות של כ-50 אלף עובדים מן העבודה למשך כ-3 ימים בממוצע בשנה. החוק קובע כי אם העובד הינו
הורה לילד עד גיל 16, הוא רשאי להיעדר מעבודתו עד 8 ימים בשנה עקב מחלת הילד, וזאת במסגרת מכסת ימי המחלה הצבורה שלו. כשמדובר במשפחה חד-הורית, המכסה גדלה ל-12 ימים . אשר למחלת בן/בת הזוג, רשאי העובד להיעדר עד 6 ימים בשנה לצורך טיפול בחולה, וימים אלה ינוכו מיתרת ימי המחלה של העובד. "ימי המחלה המינימליים שקובע החוק הינם ימי היעדרות באישור רופא ואינם מנוכים ממכסת ימי החופשה של העובד".

בשורה אחת:
בועה ? או לא ?
שיא חסר תקדים של 5.1 מיליארד ש"ח במשכנתאות - בחודש דצמבר 2010. זינוק של 60% תוך 10 חודשים.
גל ההתייקרויות נמשך: הביצים יעלו ב 7%, ומצרי החלב בפיקוח יתייקרו ב-3%.
זהירות לא להתבלבל: החברות עוברות למספרי 1-900.העלות גבוהה - כ 50 אג' לכל דקה, ועלויות אחרות.
מחר תבנו מרפסת. שר הפנים חתם על
תקנה המאפשרת לבנות מרפסת ללא קשר לזכויות בניה, וללא צורך בהוצאת היתר.
שנת 2010 הניבה תשואה של 10% בקופות הגמל (ובקרנות ההשתלמות).
קצבאות הביטוח הלאומי יעלו ב 2.3% החודש. קצבאות הזקנה והשאירים יעלו ב 5.3%.


 

 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio