רותי שרון - 11/09/11
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
11/09/11

עורך הלקט: איציק ירחי

סקר הלמ"ס: ההכנסה הממוצעת נטו 12,020 ש"ח, ההוצאה הממוצעת בישראל 13,496 ש"ח 
ההכנסה נטו למשק בית של שכירים ל 13,884 ₪, כאשר הכנסה ברוטו לגבר 9,720 ש"ח, ולאשה 6,386 ש"ח. ההוצאה החודשית הממוצעת לתצרוכת למשק בית הייתה 13,496 ש"ח. כ 35%- מסך ההוצאות של כלל משקי הבית מופנות לדיור ותחזוקת הדירה. ל 29.3%- ממשקי הבית יש ממיר דיגיטלי. ההוצאה למשק בית בחמישון העליון הייתה 21,308 ש"ח לחודש – פי 2.6 מההוצאה בחמישון התחתון ( 8,264 ש"ח לחודש). לינק לסקר ההכנסות, ולינק לסקר ההוצאות של הלמ"ס.
אדריאן פילוט:
בחמישון התחתון מוציאים 4549 ש"ח יותר מאשר ההכנסות, כאשר רק בחמישון העליון יש פער חיובי של הכנסות לעומת הוצאות.

מירב קריסטל: שופרסל משיקה קו 80 מוצרים ללא מותג - ועם הנחה של 40%. המוצרים יכנסו בהדרגה עד סוף דצמבר בקו של שופרסל, יושקו בתחילה מוצרי ניקיון: אקונומיקה, נוזל כלים, מרכך כביסה, נוזל רצפות ואבקת כביסה. מאוחר יכנסו לסניפים גם מוצרי מזון. מדובר בקו נוסף למותג הפרטי, של יצרנים ישראלים בלבד (בשלב זה) כמו גליל כימיכלים, סופר דרינק, אחווה, פרי ויטה, פרי ניר, רג'ואן, הכורמים וחי מפעלי נייר. גם מגה הודיעה שתוזיל סל של 32 מוצרי בסיס, רובם מוצרי המותג הפרטי. ועם זאת מגה לא יצאה במהלך דומה לקו הלבן של שופרסל. יחד עם זאת, אנשי מחאת הקוטג' מבקשים להמשיך ולהחרים את שתי הרשתות, משום שהם קוראים להורדת מחירים כוללת.

חיים קליר: מלכודת חדשה בביטוחי רכב, "הנהג העיקרי". חברות הביטוח מערפלות בכוונה את הפוליסה - כדי להתחמק מבוטחים רבים מגלים בימים אלה, כי חברות הביטוח טמנו לנו מלכודת חדשה, העושה שימוש מתוחכם במוקש הניסוח המעורפל. בטופס ההצעה לביטוח מקיף נוספה שאלה: "מיהו הנהג העיקרי?". מדוע מדובר במלכודת? כי אין מבוטח המסוגל לענות תשובה מדויקת לשאלה זו. הנה דוגמא: בני זוג חולקים מכונית. הבעל נוהג בה יום יום לעבודתו, מרחק 4 ק"מ מהבית. האישה נוהגת בכל סוף שבוע אל הבן, המתגורר במרחק 120 ק"מ. אם משך השימוש קובע, הבעל הוא הנהג העיקרי. אם מרחק השימוש מכריע, האישה היא הנהג העיקרי. כדאי לשקול לא לבטח את רכושכם בחברת ביטוח הדורשת מכם להצהיר מיהו הנהג העיקרי. גם אם יבטיחו לכם הנחה, אל תתפתו. מדובר בפח יקוש. עדיף לשלם יותר, מאשר לרכוש פוליסה שעלולה להתברר כמוצר ריק מתוכן כשתזדקקו לממשה.

עודד ירון: אתרים באינטרנט, ואפליקציות חכמות שיחסכו לכם כסף האתרים מרקטפלייס והסופר ישוו עבורכם במחירים בין רשתות. מרקט-פלייס מציע גם אפליקציות לאייפון ולאנדרואיד שמוסיפות לעניין גם את האפשרות לסרוק את מוצרים בחנות ולהשוות את המחיר למחירים שנסרקו על ידי המשתמשים בחנויות אחרות. האפליקציות תומכות ב-16 רשתות. אחד הסעיפים שהלכו ותפחו בשנה האחרונה הוא כמובן סעיף הדלק. כאן באה לעזרה האתר והאפליקציות של Full Tank לאייפון ולאנדרואיד. האפליקציה מבוססת המיקום מאפשרת להשוות בין מחירי הדלק בתחנות דלק הנמצאות בקרבת מקום אליכם. אפליקציית 3G Watchdog תוודא שלא תחרגו ממכסת האינטרנט שלכם. אחרי שאתם מגדירים לה את המגבלה החודשית, היא תתריעה כשאתם מתקרבים אליה, ואם המצב באמת חמור ניתן אף להחליט לסגור את הברז לחלוטין.

יוסי גרינשטיין: בכירים בבנק ישראל: נוריד תחזיות האינפלציה והריבית עקב ירידות המחירים וההאטה הכלכלית גם תחזית הצמיחה צפויה לרדת בעקבות הארועים בישראל ובעולם. עוד נמסר כי בשוק ההון צופים אינפלציה נמוכה של 2% בלבד, שתלווה בהורדת הריבית ב-0.5% ל-2.8% בשנה הקרובה. הנגיד הסביר כי "על פי נתוני הרביע השני והצפי לרביע השלישי יש האטה בצמיחה העולמית, אולם בשלב זה לא נראה שהמשק העולמי מצוי במיתון וייתכן שמיתון כזה לא יתרחש בסופו של דבר". "הממשלה תצטרך להחליט כיצד להתייחס להמלצות שתביא ועדת טרכטנברג", והדגיש את חשיבות השמירה על מסגרת התקציב. בנק ישראל יפרסם תחזיות חדשות בעוד כחודשיים, בהתאם למצב הכלכלי בעולם ובישראל. החרפת ההאטה בארה"ב ומשבר החובות באירופה תביא כנראה להפחתה נוספת של תחזית הצמיחה לכיוון 4%.

רותי לוי, רינה רוזנברג: מיי בייבי: החנות מירכא למוצרי תינוקות וילדים - הזולה והפופולרית ביותר בארץ 100 סוגי עגלות של כל מותג אפשרי; 30 חדרי תינוקות; 100 מושבי בטיחות לרכב המונחים על מדפים שמגיעים עד התקרה; 300 ספקים; מתחם ג'ימבורי ענק על הגג, 140 עובדים ועשר קופות - ברוכים הבאים למיי-בייבי, החנות הגדולה ביותר בישראל למוצרי ילדים ותינוקות המשתרעת על פני 11 אלף מ"ר (!) ונמצאת במועצה האזורית ירכא שבגליל המערבי. "העגלה שלנו עולה פה 400 שקל פחות, המשחקים כמעט חצי מחיר וההיצע פה אדיר, אין כאלה דברים במרכז עם מחלקות שונות שכל אחת מתמחה בדבר אחר ומלא מוכרות שמקיפות אותך רק כדי לעזור".

בשורה אחת:
מבצע חובות ב Yes: מי שחייב כספים יזכה ל 50% הנחה, עם פרעון החוב.
בקרוב: התמ"ת
יחליף 50,000 מקררים ישנים, במקררים חדשים וחסכוניים.
יוצא לדרך: מיזם חדש ל
הכשרת עצמאיים המיועד לבני 50 ומעלה.
הגבלת יציאה מהארץ, והחרמת רשיון הנהיגה ל
מי שחייב יותר מ 5,000 ש"ח.


 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio