רותי שרון - 17/06/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
17/06/12

לי-אור אברבך: השר כחלון הודיע על רפורמה בשידורים: הפרטת עידן+. עידן חדש בטלוויזיה הרב-ערוצית? לא בטוח
. אתמול (ג') הודיע כחלון על הקמת פלטפורמה נוספת שתתחרה בהוט וב-yes ושתושתת על גבי הפלטפורמה של הטלוויזיה הדיגיטלית עידן+. המטרה, הצהיר, היא להפחית משמעותית את גובה ההוצאה של כל משק-בית על תוכן טלוויזיוני. בשנתיים הקרובות, כך לפי חוק שאושר באחרונה בכנסת, יורחבו השידורים ל-18 ערוצים. כחלון מבקש כעת להפריט את המערך ולהקים למעשה להקים פלטפורמה רביעית, מעבר להוט, יס, ועידן+. מי שכבר הביעה עניין היא חברת פרטנר, שככל הנראה תיקח חלק במכרז כזה אם יקום. מרבית הציבור בישראל לא באמת רוצה כל-כך הרבה תוכן ומסתפק בפחות - כל עוד זה זול. אין ספק כי הקמה של פלטפורמות נוספות אמורה לשנות את כללי הפיקוח והרגולציה מול השחקניות הקיימות, והן יקבלו ככל הנראה הקלות מסוימות.

אשר שכטר: ששש.. אירופה שוקעת. למה גם אתם צריכים לפחד ממה שקורה בספרד. היכונו לתחילת המשבר ביולי 2012
. ששש, תהיו בשקט רגע. אתם שומעים את זה? זה הצליל של אירופה שוקעת. הדבר המאיים ההוא, הקטסטרופלי, שכולנו חששנו ממנו במשך חודשים? אז הוא קרה אתמול. ספרד, הכלכלה החמישית בגודלה באירופה, הודיעה שתבקש סיוע מהאיחוד האירופי לבנקים החולים שלה. העתיד מכאן והלאה רצוף בסימני שאלה. האם לאירופה יש מספיק כסף כדי לחלץ כלכלה כמו ספרד, שגדולה פי 10 מזו של יוון? בכלל לא בטוח. האם לחבילת הסיוע הספרדית יש סיכוי להצליח? האם הסיוע לבנקים הספרדים יצליח לשחרר את שוקי האשראי האירופים, למנוע הימלטות משקיעים מבנקים ביבשת ולבלום את התפשטות המשבר לקורבן הבא? כמובן שלא. חילוץ הבנקים בספרד, אל תטעו, אינו סימן חיובי. הוא סימן שהמצב אבוד כל כך. אירופה, בשלב זה, היא כבר לא יבשת שנמצאת על סף תהום. היא כבר נמצאת ישירות מעליה – מעמידה פנים שהיא יכולה לרחף כמו דמות בסרט מצויר. ששש, אתם שומעים את זה? היורו נופל.

אסף מרגלית: אפקט כחלון: צניחה במחירי מכשירי הסלולר בישראל. השר הכריז על רפורמה ביבוא מכשירי סלולר. דינמיקה סלולר, מוכרת אייפון 4 במחיר 2,499 שקלים, מחיר הנמוך ב-100 שקלים מהמחיר של המכשיר בכל הרשתות הפרטיות בארץ. נראה כי חברות הסלולר פתחו בתחרות לא רק על מחירי השיחות הזולים ביותר. חברות רבות מציעות את המכשירים החדישים במחירים אטרקטיביים וייתכן שאף יאפשרו בהמשך מכירות קבוצתיות. חברת סאני יבואנית הטלפונים של סמסונג פתחה לפני השקת הדגם S3 קבוצה של 500 קונים שנרשמו מראש וקיבלו את המכשיר החדש של סמסונג במחיר של 3,500 שקלים. יבואנים רבים מהרהרים באפשרות לקיים מכירות קבוצתיות בשל המהפך בהרגלי הצריכה של הסלולר. 

אלפי שאול: הנדלניאדה חוזרת: 140 פרויקטים יורידו מחירים. ביריד הקודם ובעקבותיו נמכרו, 140 דירות
. "זה כמו להיכנס לחנות בגדים ולחפש חולצה ברבע מחיר. הצלחה וכשלון זה עניין של ציפיות. הנחה של 10% ממחירה האמיתי של דירה כאשר הרווח הקבלני עומד במקרה הטוב על 15%, זה משהו אטרקטיבי". "יש את 'חבר' ויש את 'אשמורת' שנותנים הנחה אמיתית לרוכשי דירות. כל השאר זה חרטה. לא הנחה אמיתית", טוען רולס. "למה שלא כולם יקבלו את ההנחות האלו? המועדון שהקמנו - 'מועדון הבית' - כולל 12 אלף מתעניינים ברכישת דירה וזה יביא למהפך בשוק". השנה הנדלניאדה תתקיים במרכז הירידים בתל-אביב בביתן 15. סידור הדוכנים יהיה אחיד ומעל כל אחד מהם יהיה שלט שיציין את שם הפרויקט, החברה היזמית ומחיר התחלתי לנכס לאחר ההנחה. יתקיים ביום חמישי-ושישי 21/6 ו- 22/6.
 
צחי הופמן: בדיקת "גלובס": לכו לקנות מסך טלוויזיה חדש. עכשיו. משחקי היורו כבר התחילו, והאולימפיאדה נמצאת בפתח. הקמפיינים, ואיתם ההבטחות להנחות מפליגות או מתנות, מציפים את אמצעי התקשורת. בנוסף, חודשי מאי ויוני הם גם החודשים שבהם יצרניות הטלוויזיה מחליפות את סדרות המסכים שלהם משנת 2011 לשנת 2012. כדאי לעזוב את המבצעים הקיימים ולחפש את הדגמים הישנים שהיבואנים רוצים להיפטר מהם במחיר נמוך. לרוכשים כעת תינתן תקופת אחריות ממושכת. לא להשקיע בתלת-מימד ולא בנגני בלו-ריי. העדיפו הנחה נוספת, במקום להשתתף הגרלות. היבואן הרשמי יכול להציע ממשקים בעברית. בא.ל.מ תקבלו 24% על כל הדגמים. בכתבה סקירה של מבצעים.

ד"ר תמר עילם גינדין: בלשנות כלכלית: משכנתא או משכנתה? לפי האקדמיה צריך לכתוב משכנתה - לפי הצורה העברית. לפני 20 שנה היה ברור שמשכנתא, ורק משכנתא. וגם אסמכתא, דוגמא, קופסא, סדנא, גרסא, רישא וסיפא. המשותף לכל המילים האלה היא שהם שמות עצם מיודעים בארמית - להם יש סיומת א', במקום ה' היידוע שלנו. במקרה של משכנתא מדובר במילה שמינה המקורי נקבה. בשורה של החלטות אקדמיה מהשנים 2008-1994 הוחלט שמילים המסתיימות ב-א ארמית, אך נתפסות על ידי הדוברים כמילים בנקבה, יעברו גיור כהלכה וייכתבו ב-ה' בסוף. השינוי הזה הוא רק בכתיב – ההגייה נשארת זהה. אבל הגיור מקיף יותר, וכולל גם צורת נסמך וקניין ב-ת. בסיומת הרבים מותר לנו לבחור בין אות ובין ות. ההחלטה אינה חלה על מילים שאינן נתפסות בעברית כנקבה, כגון דווקא, גרֵדא, ודברים בעלמא.

בשורה אחת:
היוונים בפאניקה: משכו 800 מיליון אירו ביום, ומילאו את עגלות הסופר בכל קופסאות השימורים שיכלו לקנות.
דיסקונט מתייעל: יפטר עובדים ויבטל פרויקטי מחשוב
בנק ישראל ינפיק ב-2013 שטרות חדשים של 50 ו-200 שקל עם טשרניחובסקי ואלתרמן.
בנק ישראל לא יגביל משכנתאות ל-60%. הבנק מעריך כי מצב הבנקים יציב.
"מחאת הטיטולים": נמאס מחיתולים יקרים. דורשים פיקוח ומחיר נמוך
יריד תעסוקה וירטואלי במחוז דן, יתקיים ביום שני 18/6.


רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio