רותי שרון - 17/10/10
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
17/10/10

ליקט וערך: איציק ירחי

חברות הכבלים מוזילות את עלות החבילות ללא התחייבות: 315 ש"ח לטריפל של HOT, ו 270 ש"ח לחבילה של YES. במסגרת המבצע מציעה HOT את
כל חבילות הערוצים, אינטרנט מהיר במהירות של 12 מגה וטלפון עם 1,000 דקות שיחה - בעלות של 315 שקל לחודש, תוך אפשרות להוספת ממיר מקליט HOT מג'יק בתוספת של 19.90 שקל לחודש. חבילות צפייה ומכשיר yesMaxTotal, מוצעות כעת תמורת 270 שקל לחודש ללא התחייבות. המבצעים מיועדים ללקוחות חדשים וללקוחות קיימים בטלוויזיה אשר אינם נמצאים במסגרת תקופת מבצע או התחייבות..

יוסי גרינשטיין: בנק ישראל יעלה את הריבית פעמיים בלבד ב 12 החודשים הקרובים. תעלה עד ל 2.7% בלבד.
בבנק ישראל מגלים שהריבית תעלה ב-12 החודשים הבאים בכ-0.7% ( ותגיע ל-2.7%). אולם נודע כי אם תימשך הירידה החדה בייצוא ובשער הדולר והמשק ייכנס להאטה ממשית - הריבית תעלה רק פעמיים (ל-2.5%).
החשש הוא כי ריבית שקלית גבוהה תחריף את ההאטה הכלכלית ואת הירידה בשער הדולר, לאור העובדה שהריבית בארה"ב צפויה להישאר אפסית בשנה הבאה. פישר מזהיר מבועת נדל"ן וצופה עלייה חדה במחירי הדירות בשנה הקרובה.

החל מהשבוע: עד 50 אלף ש"ח הנחה לחיילי מילואים במכרזי קרקעות לבניה של המנהל
. על פי התקנות, בקרקעות שנמכרות שלא במכרז, גובה ההנחה במרכז הארץ עומד על 10% באיזור עדיפות לאומית ב' 15% ובאיזור עדיפות לאומית א' על 20%. כאמור, תינתן הנחה גם על קרקעות שנמכרו במכרז, כלומר מי שזכה במכרז פומבי יהיה זכאי להנחה של 15% מהמחיר שהציע במכרז, עד גובה של 50 אלף שקל.
ההטבה ניתנת למי שמוגדר כמשרת מילואים פעיל - כלומר מי ששירת לפחות 10 ימי מילואים בשנה קלנדרית הקודמת. או לחילופין ששירת 80 יום במילואים במשך 6 השנים הקודמות.

הלמ"ס: ראשון לציון שיאנית בהוצאה המשפחתית, שיאנית בבעלות על הדירות, ושיאנית בחיבור לאינטרנט. הלמ"ס פרסם סקר הוצאות משק הבית ב 14 הערים הגדולות.
בתל אביב ההוצאה לנפש עומדת על 6408 ש"ח, ובבני ברק 2413 ש"ח. בתל אביב רק 44% גרים בבית בבעלותם, לעומת 77% בראשון לציון. בחיפה מוציאים כמעט 20% מההכנסה על תחבורה ותקשורת.

איתי להט: הכלכלן ניק מרכס מחפש את מדד השמחה והמשמעות. וחושב שתמ"ג לנפש - אינו מדד משמעותי. "זה פשוט לא שפוי, שאנחנו מודדים קידמה בכלים שלא בודקים את הדברים שהופכים את החיים לראויים לחיות".
"בעולם שבו אנחנו חיים, אנחנו כל הזמן מקבלים את המסר שאם המדדים האלה יעלו - התמ"ג או מדדים בבורסה - גם החיים שלנו ישתפרו, יהיה לנו יותר".
"כשלוקחים את המידע שנאסף בשנים האחרונות על איכות החיים במדינות העולם ומשחקים בו באופן יצירתי מתקבלת תמונה מפתיעה: במדינות קטנות באמריקה הלטינית יש איכות חיים גבוהה להפליא, עם רמות אושר שאפשר להתקנא בהן ותוחלת חיים ארוכה מזו של ארצות הברית". ניק מרכס מודד את: "מדד הפלנטה המאושרת" (Happy Planet Index - HPI).

מירב ארלוזורוב: ישראל היא לא נס כלכלי. להיפך. אנחנו עדיין משלמים ריבית גבוהה על חוב בגובה 80% מהתוצר
. מכל עבר נשמעות הקריאות כיצד יש להדוף השקעות זרות בשקל, מה עושים כדי להרחיק מכאן הון זר וכיצד המדינה נוהגת עם כספי הגז בחוכמה כמו נורווגיה, ונמנעת מהמחלה ההולנדית. המחלה היחידה שישראל צריכה לחשוש ממנה כרגע היא מחלת האופוריה.
ישראל היא עדיין אותה מדינה בינונית עם ניהול ממשלתי בעייתי, ביורוקרטיה איומה, תשתיות ירודות, פערים חברתיים ופריון נמוך. לישראל יש עדיין שיעור חוב שמגיע כמעט ל-80% מהתוצר. הגז נמצא עדיין בעומק של 2 ק"מ בים, ועוד לא התגברו על הבעיות התפעוליות הקשות. 3 מיליארד שקל בשנה הכנסות מגז, אל מול הוצאה שנתית של 35 מיליארד שקל תשלומי ריבית - זהו הסכום שישראל משלמת כיום כריבית על חובותיה.

בשורה אחת:
מדד ספטמבר עלה ב 0.3%.
המדד ב 12 החודשים האחרונים עלה ב 2.4%.
שוב ושוב: שפל הסטורי ב
ריבית המשכנתא לטווח ארוך: 3.2%. מאז נובמבר 2008, ירדה הריבית ב 1.6%.
בנק מסד יתחיל להציע משכנתאות. בכך הוא
מצטרף לבנק אוצר החייל - שבשליטת הבינלאומי ומציע משכנתאות גם הוא.
נתיב האגרה לתל אביב ייפתח עד סוף השנה. נסיעה בחינם למכוניות עם 3 נוסעים ומעלה.
בשעה טובה, מוקש אמבני יכול
לגור בבית החדש
: 27 קומות, 9 מעליות, 600 עובדים לתפעול. בעלות של 1.3 מיליארד דולר.

 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio