רותי שרון - 18/10/09
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
18/10/09

בשורה טובה לחד הוריות: משרד התמ"ת יממן סיוע למי שיצאה לעבוד ב-3 חודשים האחרונים. התוכנית, מיועדת ל-60 אלף אמהות חד-הוריות ומנוהלת באגף הורים יחידים במשרד התמ"ת.
היקף הסיוע לאמהות חד-הוריות יכול להגיע לכ-20 אלף שקל בשנה, וכ-300 אמהות חד-הוריות כבר נהנות מהתוכנית החדשה. הסיוע כולל: החזר תשלום למטפלת, שיעורי עזר וחונך לילדים עד סכום של 7,800 שקל בשנה; השתתפות של 500 שקל בחודש עבור כל ילד הנמצא בצהרון; החזר עד 5,000 שקל עבור כל ילד המשתתף בקייטנות בחופשות ועוד. הסיוע אינו תלוי בגובה השכר, אלא בהתחייבות לעבודה של 22 שעות בשבוע. את ההטבות מקבלים למשך שנה, מתחילת העבודה. גם הכשרה מקצועית מזכאת בסיוע. בקשה להצטרפות, דרך מוקד בתמ"ת: 1-700-70-25-35.

גלובס: ראיון עם ורדית גונדטר, סמנכ"לית השיווק של לאומי קארד: לא רוצה לגרום לאנשים להיכנס לחובות. 
בחודשים האחרונים מציפות אותנו חברות כרטיסי האשראי בפרסומות לכסף זמין. "רק תתקשר וכבר תוכל לקבל מסגרת אשראי נוספת או לקחת הלוואה מהירה".  כאל היא היקרה ביותר עם ריבית של 11.4%, באמצע נמצאת לאומי קארד עם ריבית של 10.1%, וישראכרט גובה ריבית של 8.16%. 
"יש סיבה טובה לגובה הריבית שאנחנו גובים", מנסה להסביר ורדית גונדטר. "אין לנו ביטחונות. כשאני מנפיקה כרטיס חוץ בנקאי, הסיכון עלי והריבית מבטאת את הסיכון. מצד שני, יש לנו תפיסה ברורה של הלוואות קטנות, אנחנו לא מציעים ללקוח הלוואות של מאות אלפי שקלים אלא עד 30 אלף שקל".

תופעה: חרדים מפסידים עשרות מיליונים בהימורי מט"ח. 
בחודשים האחרונים גברה המודעות לסכנה שבאפיק הפורקס - מסחר במט"ח. לפי הסטטיסטיקה, 95% מהסוחרים במט"ח מפסידים את כספם. חלק נכבד מהסוחרים האלה מגיעים מהמגזר החרדי.
קשה להעריך את שיעור החרדים מתוך כלל הסוחרים במט"ח ואת ההיקף הכספי שבו הם סוחרים, אבל אין ספק כי מדובר בסחף אדיר, שגם הרבנים לא הצליחו לעצור.
"גם אנשים סולידיים שלא היה להם יותר מדי כסף היו שמים מה שיש להם או משחקים עם כסף של אחרים ומנסים להרוויח", מספר שלום סנדרס, מנהל השקעות בבנק פועלי אגודת ישראל בירושלים. פעילים אחרים בתחום המט"ח טוענים כי העובדה שלחרדים אין מקומות תעסוקה רבים והם זקוקים לסכומי כסף גדולים כדי לחתן את ילדיהם הרבים גורמת להם להתפתות להאמין כי יצליחו להכפיל ולשלש את חסכונותיהם.

HOT במלחמה עם ערוצי החינם: תסכים גם ל 160 ש"ח בחודש למתנתקים, ומטילה קנסות גבוהים למצטרפים חדשים. בנוסף ל 480 ש"ח קנס כפול בהתנתקות, החליטה HOT לחייב את המתנתקים בסכום של 45 שקל עבור כל חודש שבו השתמשו בשירות. כלומר, במקרה שבו מעוניין לקוח, למשל,
לעזוב את החברה לאחר שנה, הוא יידרש לשלם 1,020 שקל ­ 480 שקל קנס ו?540 שקל עבור שימוש במשך 12 חודשים ­ בעוד שבעבר הוא היה נדרש לשלם 240 שקל בלבד. לקוחות המבקשים בימים אלה להתנתק משירותי הטלוויזיה של HOT, ושמציינים שסיבת הניתוק היא מעבר לממיר עיד"ן, מקבלים מ?HOT הצעת מחיר נמוכה במיוחד: חבילת בסיס בטלוויזיה ב?160 שקל עם התחייבות לשנה. HOT הכחישה באופן רשמי כי תעריף זה קיים.

העבודה היא חיינו, ובהחלט בשבילנו: מחקר: אנשים מבוגרים שממשיכים לעבוד לאחר הפרישה בריאים יותר. אנשים מבוגרים שממשיכים לעבוד במשרה חלקית לאחר הפרישה, מדווחים על בריאות פיזית ונפשית גבוהה יותר לעומת אלו שהפסיקו לעבוד לחלוטין לאחר הפרישה. כך עולה ממחקר של איגוד הפסיכולוגים האמריקאי שפורסם השבוע בארצות הברית. החוקרים בחנו 12,189 אנשים בגילאי 51-61, בנוגע לנושאי בריאות, מצב כספי ותעסוקתי ופרישה. הנתונים גילו כי אנשים שפרשו ממשרה מלאה אך
המשיכו לעבוד בעבודה זמנית או חלקית, סבלו ב-17% פחות ממחלות משמעותיות, לעומת אלה שהפסיקו לעבוד לגמרי. עוד גילה המחקר כי אנשים שפרשו ממקום עבודתם והמשיכו לעבוד בריאים יותר בנפשם ודורגו במדד של בריאות נפשית במקום גבוה ב-31% לעומת אנשים שפרשו והפסיקו לעבוד לחלוטין.

כלכליסט: המדריך לקבלת פטור ממס על מחלה קשה וממושכת. 
פקודת מס הכנסה מגדירה כי
מי שיש לו נכות של 100% מבעיה רפואית אחת או נכות של 90% שהיא תוצאה של כמה בעיות רפואיות זכאי לפטור מלא מתשלום מס הכנסה . לדוגמה, מחלות לב, מחלות ריאה, גידול ממאיר, מחלות כליות, דלקות פרקים, מחלות כבד וכמו כן חולי סוכרת שמחלתם גרמה לסיבוכים. למי שיש שתי בעיות רפואיות שאחת מהן היא נכות בשיעור של 60% והשנייה של 30% לא יקבל נכות כוללת של 90%, אלא של 72% (60% ועוד 30% כפול 40%). פטור ממס הכנסה רפואי הוא הדרך של המדינה לקזז, ולו במעט, את ההוצאות הגדולות שיש לחולים על טיפולים רפואיים שונים ויקרים. הפטור הרפואי ממס על עבודה הוא עד תקרת הכנסה של 510 אלף שקל לשנה, ומי שהכנסותיו מעבודה נמוכות או לא קיימות יכול לקבל פטור ממס על הכנסות אחרות עד תקרה של 61,080 שקל לשנה.

בשורה אחת:

מדד ספטמבר ירד ב 0.3%. זו היתה הפתעה לאנליסטים. המדדים הבאים צפויים להיות שליליים או נמוכים במיוחד.
הורים שימו לב: מומלץ לחתום מול ספק הסלולר על הוראה מפורשת - לחסימה כללית של רכישת שירותים מספק חיצוני.
בשורה למובטלים: תכנית סבסוד העסקת מובטלי הייטק בתעשיה המסורתית יוצאת לדרך. עד 300 אלף ש"ח לכל עובד.
רשות המיסים תפסיק לטרטר משפחות לילדים נכים, ותכיר בנכותם גם מעבר לגיל 19.


 

 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio