רותי שרון - 20/05/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
20/05/12


מירב קריסטל: כל ההצעות של המפץ הסלולרי הגדול. קיבלנו 5 חברות סלולר גדולות, ועוד 3 וירטואליות. הצרכן הישראלי נמצא תחת מתקפה סלולרית שהגיעה לשיאה ביום ב', כששתי חברות חדשות הצטרפו לשוק הסלולר הבוער, גולן טלקום ו-HOT mobile. ביום א', הודיע מפעיל וירטואלי חדש בשם YouPhone (יופון) על תחילת פעילות ב-22 במאי; ופלאפון, פרטנר וסלקום יורות בהיסטריה מסלולים חדשים לכל עבר. מאז כניסת המפעילים הווירטואליים לשוק, חברות הסלולר הוותיקות הגיבו כמעט לכל מהלך. כולן מיהרו להקדים את HOT mobile: אך היתה זו גולן טלקום שהזדרזה מכולן והפילה פצצה בעולם הסלולר כשהשיקה אתמול מסלול ללא הגבלה משלה ב-99 שקל. HOT mobile הגיבה מיד עם כניסה זריזה לשוק במסלול זול עוד יותר: ללא הגבלה ב-89 שקל. ל HOT mobile הצעה של מסלול "10 אג'": אין דמי מנוי, 10 אג' לדקה, 10 אג' להודעה, 10 אג' לכל 1 מגה גלישה. לגולן טלקום מסלול בסיס: 9.90 שקלים לחודש הכוללים 60 דקות, 60 הודעות ו-10 מגה גלישה. תעריפי חריגה: 18 אג' לדקה, אגורה אחת להודעה ו-9 אג' לכל 1 מגה גלישה. החבילות המוצעות כיום בכל חברות הסלולר הן ללא התחייבות. HOT mobile וגולן טלקום מקימות תשתית משלהן, ובינתיים הן משתמשות בתשתיות של פלאפון וסלקום בהתאמה.

מירב קריסטל: האותיות הקטנות של המפץ הסלולרי הגדול. HOT מובייל וגולן טלקום אמורות להגיע תוך 5 שנים ל-7% מהצרכנים הפרטיים בישראל, אחרת לא יקבלו בחזרה את הערבות שהפקידו עבור משרד התקשורת, בסך 360 מיליון שקל (גולן טלקום) ו-705 מיליון שקל (HOT מובייל). כך שמסוכן להן להעלות מחירים בזמן הקרוב. לחץ אדיר במוקדי השירות קיים בימים אלה אצל כל החברות הגדולות, מצד אחד המון שמבררים מתמקחים ומתנתקים מהחברות הותיקות, ומצד שני המונים שעוברים ומתחברים לחברות החדשות. אתר האינטרנט של גולן טלקום קרס כמה פעמים, והוא הדרך היחידה להצטרף לשירותי החברה. הסים אמור להגיע לבית הצרכן תוך 2-3 ימים, או בדואר תוך 7 ימים. לעומת החברות הוותיקות עם התכניות המסובכות והמורכבות מדובר בהבדל עצום. המסלולים החדשים אכן בהירים ופשוטים. גולן טלקום ו HOT דיווחו כבר ביום ה', על גיוס של 20,000 מנויים חדשים, תוך יומיים בלבד. כאשר רמי לוי הגיע ל 60,000 מנויים.

שאול אמסטרדמסקי: חברות הביטוח חוששות מעליית תוחלת החיים לגיל 100. הציפיה שבקרוב לא יובטח המקדם בפוליסות. הרווחיות של ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח היא בסימן שאלה. עובדה שגם הממונה על שוק ההון מוטרד מאוד מהנושא. ייתכן מאוד שהממונה על שוק ההון פרופ' עודד שריג יגיע למסקנה שיש לאסור על חברות הביטוח למכור ביטוחי מנהלים עם מקדם מובטח מראש בגיל צעיר. צעד נוסף שנבחן, יצירת מוצר ביטוחי עבור שנות הזקנה המאוחרות מגיל 87, ובכך להקטין את הסיכון של חברות הביטוח. "אנחנו מתחילים להרגיש שטווח הביטחון שלקחנו במקדמים של ביטוחי המנהלים כבר לא יספיק בקרוב. אני מניח שבעוד כמה שנים נצטרך להפריש עתודות על ההתחייבויות לחוסכים".

אסף מרגלית: חברת סלולר חדשה בשם Youphone הושקה; מציעה דקות חינם תמורת רכישה במגה. על פי המודל, לקוח של מועדון You שימלא דלק ב-800 שקלים לחודש יקבל 80 דקות שיחה ללא תשלום ובנוסף אם קנה מזון ברשת מגה ב-400 יקבל עוד 40 דקות חינם. גם המסלולים הרגילים של החברה יהיו זולים. דקת שיחה בארץ תעלה 18 אגורות לכל היעדים, מסרון, הודעת SMS, יעלה 15 אגורות וגלישה של מגה בייט תעלה 15 אגורות. התשלום החודשי לחברה יעמוד על 18 שקלים והיא תפעל על רשת הסלולר של פרטנר, התומך במכשירים מדור 2. המפעיל החדש מציע תעריף מעניין גם לנוסעים לחו"ל תשלום לדקת שיחה מחו"ל של 70 אגורות עד 1.8 שקלים לדקת שיחה.

רותי לוי: לעבור את הקיץ בשלום: כך תבחרו קייטנה מתאימה וזולה לילדכם. "אני לא רואה הבדל מהותי בין הקייטנות, אבל במיוחד אני לא אוהבת קייטנות שמבטיחות אינספור אטרקציות. פעם אחת הספיקה לי בשביל להבין שזה לא בריא לילדים להיות באקסטרים שלושה שבועות ברציפות. וכשהם חוזרים הביתה למחצית השנייה של החופש הגדול, הם לא יודעים מה לעשות עם עצמם". "החופש הגדול הוא מעמסה כלכלית ולוגיסטית על ההורים", אומרת רותי שרון. "ההוצאה הכספית למשק בית בחודשי הקיץ גבוהה בכ-30% מחודשים רגילים, וזה כולל את הקייטנה, המנוי לבריכה או החופשה המשפחתית". הורים שמתקשים להסתדר עם ההוצאה הכבדה, ובכל זאת חייבים לדאוג למסגרת כלשהי לילדיהם בתקופת הקיץ, יעשו בחכמה אם יבחרו בקייטנות במתנ"סים ובמרכזים העירוניים, שם רמת המחירים היא הנמוכה ביותר והקייטנות גם ארוכות יותר ונמשכות עד 23 ימים בפועל (יותר מארבעה שבועות). "הדבר הכי חשוב הוא שאני יודעת מראש מה התקציב שלי לשלושה שבועות, ואני לא אחרוג ממנו גם אם יבטיחו לי שמטיסים את הילד לירח".

בשורה אחת:
מסתמן:
מחירי הדלק יירדו ירידה חדה ביוני: 26 אגורות פחות לליטר.
מדד חודש אפריל:
עלה ב 0.9%. כאשר המדד בחודש מרץ עלה ב 0.4%.
נחתם
הסכם בתנובה - העובדים יקבלו תוספת שכר של 15%
בעקבות הנפקת פייסבוק:
בעמק הסיליקון נערכים לגל גירושין. המיליונרים החדשים רוצים לשדרג גם את בת הזוג.

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio