רותי שרון - 21/10/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
21/10/12


גל ההתייקרויות במשק נמשך ולא נעצר: כלל המוצרים בסופר מתייקרים ב 5% בקרוב. זוגלובק תייקר מוצריה עד 5%. וגם טמפו תייקר את המשקאות שהיא משווקת, כולל בירות, בשיעור של עד 6%. גם השוקולד מתייקר: חברת סידס מייקרת את מוצריה מרס, סניקרס עולים ב-5%. מזון כלבים וחתולים ויסקז ופדיגרי מתייקרים ב 5%. דיפלומט מייקרת מחירים: מחירי היינץ ובונזו לכלבים יעלו ב-10%-5%: היינץ, פרינגלס, סטארקיסט, קוואקר, ג'ייקובס, טובלרון, מותגי הטיפוח ג'ילט, פנטן, אולוויז, טמפקס, הד אנד שולדרס וולה, מוצרי הניקיון טייד, פיירי ואריאל וחיתולי פמפרס. חוגלה קימברלי תעלה מחירים ב-3%-6.3% על כל מוצריה: קלינקס, לילי, מולט ושמורת טבע, ניקול, קוטקס, האגיס. חברת מנעמים הודיעה על העלאת מחירי הוופלים מתוצרתה ב-7%. חברת ויטה, מייקרת את מוצריה בשיעור 3%-6%. נראה שבחודש אוקטובר, כדאי ללכת לסופר ולדאוג למלא את את הארונות במטבח מכל טוב, שכן הכל מתייקר בנובמבר.

רחל בינדמן: החל מינואר 2013, ועד ליולי 2013, אפשר למשוך אם בקופת הגמל פחות מ 5000 ש"ח.
בעלי קופות גמל קטנות ולא פעילות (שאינן מבצעות הפקדות שוטפות), המנהלות עד 5,000 שקל, למשוך את הכספים מחשבונות אלה ללא קנס. נוסף על כך, תינתן זכות לאותם לקוחות למזג כמה חשבונות קטנים לחשבון אחד. התקנות לא חלות על קרנות ההשתלמות. חלון ההזדמנויות למשיכת הכספים הוא מינואר 2013 ועד דצמבר 2013. בנוסף, קבע האוצר רף מינימלי לדמי ניהול בקופות הגמל, של 9 שקלים לחודש לחוסך (108 שקל בשנה), אותו יחלו לגבות ביולי 2013.

מיה אפשטיין, אור הירשאוגה: רשת חברתית לצרכנים מציעה הנחה על דלק
. better two מבקשת להקל על ההוצאה דרך הרשת החברתית שלה המספקת הנחות על הוצאות קבועות. החברה השיגה הסכם עם רשת סונול, המקנה הנחת בסיס של 18 אג' לליטר בתדלוק בשירות מלא למי שיצטרף לשירות שלה, כלומר מציעה תדלוק במחיר שירות עצמי למי שמתדלק בשירות מלא. חבר בקבוצה שיצרף אליה צרכנים נוספים, יקבל הנחה נוספת של 2 אג' לליטר עבור כל ליטר משותף שתדלק החבר שצירף. ההנחה הזו תחול גם על תדלוק בשירות עצמי. יש למלא הרשאה לחיוב חשבון מסונול, והחיוב על התדלוק מתבצע בהתקן דלקן או בכרטיס דלקן. ההנחה לא מוגבלת למספר ליטרים וגם ההרשמה לשירות חינם ללא דמי חבר.

צעירי בריטניה נשארים בבית, ההורים מתייאשים: 41% לא מאמינים שהילדים יצאו אי פעם מהבית. יותר מ-1.6 מיליון בני אדם בני 20 עד 40 חיים עם הוריהם משום שהם לא יכולים להרשות לעצמם לשכור או לקנות דירה משלהם. הבריטים שמתגוררים עם הוריהם מתקשים לחיות חיים רגילים של אדם בוגר. כמעט שליש ממי שהשיב לסקר (59 אחוזים) אמרו שקשה להם לפתח קשרים חדשים משום שהם גרים עם הוריהם. מעט יותר משליש (35 אחוזים) מהאנשים הבוגרים שחיים בבית הוריהם אמרו שהם נבוכים להודות בכך, בעוד כמעט רבע (24 אחוזים) אמרו שמערכת היחסים שלהם עם הוריהם הידרדרה כתוצאה מכך שהם גרים שם. "הצמיחה האיטית של הגוש אינה מספקת כדי ליצור מספר נכון של מקומות עבודה והאבטלה עדיין לא הגיעה לשיאה". מספר המובטלים עולה גם במדינות חזקות יותר דוגמת גרמניה שנראתה עד כה המוגנת ביותר מפני המשבר.

איתי להט: פירמידה בנקאית. העולם המערבי חי על כסף מדומה (אשראי). הכסף שמניע היום את העולם לא קיים באמת. הוא פרי של לולאות אינסופיות של חוב, שנוצר במחשבי הבנקים המסחריים, ומנותב להזין ולשתק אלמנטים בכלכלה. העולם שקוע עמוק בתוך חוב, רובו לבנקים. במונחים של חוסן כלכלי העולם המערבי ושלוחותיו נמצאים כיום במקום גרוע בהרבה מבתקופת השפל הגדול. איך הגענו למצב שבו ניטלות מאזרחים זכויות אדם בסיסיות בשם קיצוצים נרחבים במדיניות הרווחה כדי להחזיר חובות? מדוע הדפסות כסף נרחבות של בנקים מרכזיים הולכות ומתבררות ככלי שאין לו נגיעה בכלכלה האמיתית ? וכל הכסף הזה זורם בחזרה אל כיסם של העשירים. רוב הכסף כיום נוצר על ידי בנקים פרטיים בתהליך של יש מאין. "המהות של השיטה המוניטרית הנוכחית היא יצירת כסף מכלום על ידי בנקים פרטיים, שמלווים אותו באופן נמהר וטיפשי". חשוב לי להדגיש שהשיטה הזאת עובדת כמעט בכל העולם כיום. זו לא תיאוריית קונספירציה, זה פשוט האופן שבו דברים עובדים.

בשורה אחת:

הפתעה: מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר ללא שינוי
מחסור בגבינה צהובה "עמק" ו"גלבוע" במעדניות ברשתות השיווק, בגלל החגים.
אושרה ההפחתה בתעריפי האנרגיה הסולארית. יזמים יקבלו רק 66 אג' על קילו-וואט שעה.
הבשורה הצרכנית של בנק ירושלים: פטור גורף מעמלות עו"ש.
מודיעין: שופרסל ורמי לוי ראש בראש: קרב מחירים. עוף ב 1.99 ש"ח. עגבניות ב 30 אג'.
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio