רותי שרון - 26/03/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
26/03/12


מורן אזולאי: הממשלה אישרה פרק הדיור בוועדת טרכטנברג. 187 אלף יחידות דיור ישווקו תוך 5 שנים. 40 אלף יחידות דיור ייעודו לדיור בר-השגה. כ-34 אלף ישווקו באזור המרכז וכ-30 אלף באזור ירושלים. גובה הסיוע המקסימאלי בשכר דירה שיינתן לזכאים יעלה מ-1,750 שקל כיום ל-3,000 שקל. בנוסף, יוכפל גובה הארנונה על דירות שעומדות ריקות במשך למעלה משישה חודשים בשנה. בממשלה טוענים, כי צעד זה עשוי לשחרר לשוק הדיור למעלה מ-15,000 דירות באזורי הביקוש.

מירב קריסטל: אושר בקריאה שלישית: הכנסת אישרה: הזיכוי בחנות יהיה ללא הגבלת זמן. אושר גם: חשבונית שנתית. לפי החוק, אם ניצל הצרכן 90% ומעלה מסכום הזיכוי, הוא יוכל לקבל את היתרה בכסף מזומן – כדי למנוע מצב שבו יאולצו צרכנים לקנות מוצר נוסף בכסף. בנוסף, ניתן יהיה להשתמש בזיכוי גם עבור מוצרים במבצע. לפי החוק החדש, חברות סלולר, טלוויזיה, טלפוניה, חשמל, טלפון, גז, ומים ינפיקו סיכום שנתי ללקוחות, בדומה לטופס 106. החוק ייכנס לתוקף בינואר 2013 ויחול גם על עסקאות שנעשו ערב תחילתו. מדי שנה במהלך מרס, העוסק ישלח ללקוח הודעה ובה פירוט החיובים שנשלחו אליו במהלך השנה וכן את יתרת החובות שלא שולמו עד למועד משלוח ההודעה.

אליצפן רוזנברג: מי אחראי על החינוך הפיננסי לציבור. ועדת המשנה בכנסת דנה בסוגיה. "הרבה אנשים מגיעים לצרות כי אין להם מושג מה המשמעות של פעולה כזו או אחרת". השבוע התכנסה ועדת המשנה לביטוח שוק ההון וחיסכון בכנסת, בראשותה של ח"כ פאינה קרשנבאום (ישראל ביתנו) לדון בסוגיית החינוך הפיננסי. במשרד החינוך החלו לפני שנה בתוכנית ניסויית לכיתות י' בבתי הספר, הפיילוט התרחב מאז לכ-100 בתי ספר, אך הוא עתיד לדעוך בשל מגבלות תקציב. בנק הפועלים: התפקיד שלנו מתחיל בשיח היום-יומי עם לקוחות הבנק, וממשיך בשורה של כלים שהבנק מעמיד לרשות הלקוחות, כולל סדנאות בתחומים שונים, כמו ניהול תקציב המשפחה ושוק ההון, שיזמנו לפני כמה שנים. ככל שהלקוח יבין יותר, כך מערכת היחסים בינו לבין הבנק תהיה טובה יותר.

ישראל וולמן: עושים חשבון לטלפון: איפה אפשר לחתוך? גלעד וקארין חשן מיישמים הלכה למעשה. צעירים כמו צמד עורכי הדין התל־אביביים גלעד וקארין חשן, הם הסיוט השחור של ספקיות תוכן כמו יס והוט. אין לא כבלים, לא לוויין, אפילו לא ממיר עידן +. טלוויזיית 46 אינץ' משמשת? כמסך מחשב. גדול, איכותי, נוח לצפייה. המסך הזה מחובר בכבל HDMI למחשב נייח אלגנטי, המוצב לצידו ומקושר לאינטרנט ו"יונק" ממנה את כל הטוב שהיא מציעה: קליפים, סרטים וסדרות לצפייה ולהורדה באיכות HD, רדיו אינטרנטי ומוזיקה באיכויות סטריאו ודולבי, ואפילו אופציה לשוחח בווידאו־סקייפ עם חברים. החיסכון, כמובן, משמעותי: חבילת השידורים הבסיסית הכי זולה של הוט למשל עולה 214 שקל בחודש, ולרוב מגיע ל 400 ש"ח. "אנחנו ממעטים להשתמש בסלולרי. גם כשצריך להעביר הודעה - בזכות כיסוי ה־WiFi, אנחנו משתמשים בעיקר באפליקציית וואטס־אפ החינמית. כשרוצים לדבר עם חברים בחו"ל - מדברים דרך סקייפ. לרובם יש סקייפ, ואז זה חינם.

מירב קריסטל: כחלון: "סוף ל-3,600 שקל בשנה לכבלים וללוויין". אושרה הרחבה ל-18 ערוצי עידן+. בחודשיים הקרובים יתווספו ערוצי רדיו לממיר הדיגיטלי, עד סוף השנה יתווסף גם ערוץ HD של ערוץ 1 ועד סוף 2013, יתווספו ערוצים נוספים, כולל ערוץ נושאי אחד. "היום שמנו סוף ל-3,600 שקל בשנה לכבלים וללוויין ועד סוף השנה כבר יתווספו ערוצים ל'עידן פלוס'. אמנם זו עדיין לא תחרות שווה ל-HOT ו-yes, אבל זו סוג של תחרות, לצרכנים תהיה חלופה. הטלוויזיה הרב ערוצית במדינת ישראל יקרה מדי, אנחנו פועלים כדי להוריד את המחירים".

אפרת אהרוני: אתרי האינטרנט שיחסכו לכם זמן וכסף. לוח הטרמפים החדש של יד2 כיוון אחר לחיסכון. בלוח החדש אפשר להציע או לחפש טרמפים על ידי יצירת קשר ישיר בין המחפשים למציעים.ה-"waze" של עולם הסופרים - ככך מגדיר עצמו פרייסז - שירות חברתי, סלולרי ואינטרנטי, להשוואת מחירים בסופר שמרכז מידע מהמוני קונים. אתר mySupermarket, ש"עושה עלייה" ומייבא מודל בריטי מצליח, פרי פיתוח ישראלי של היזם אלון עופר, מתיימר לשנות את המצה העגום של קניות מקוונות בסופר בארץ. החל מהיום (ג'), מועד השקתו, יוכל הצרכן להשוות בכל רגע נתון את סל הקנייה שירכיב בין אתרי רשתות המזון. באתר "אמא לאמא" של מטרנה מוזמנים ההורים להחליף, לקבל, למסור ולתרום מוצרי ילדים ותינוקות - ובכך לחסוך בעלויות הכבדות.

בשורה אחת:
מחיר החשמל ממשיך לעלות: חשבון החשמל יתייקר באפריל הבא ב 9% נוספים.
בשורה לנכים, סיעודיים, ומקבלי השלמת הכנסה: 75 אלף צרכנים חדשים יהיו זכאים להנחה בחשבון החשמל.
משרד האנרגיה: 50 אלף מקררים נוספים יסובסדו, יוקצו ויימכרו בהנחה ששל 30%.
חברת מגדל גובה 24 מ' ש' רטרואקטיבית מבעלי הפוליסות המשתתפות ברווחים.
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio