רותי שרון - 26/06/11
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
26/06/11

עורך הלקט: איציק ירחי

TheMarker: חושבים שאתם יודעים כמה אתם משלמים על האוכל? מחיר הקוטג' טיפס בשנתיים וחצי האחרונות ב-39%, ובכל זאת עבר מתחת לרדאר של כולם. "אנשים לא ממש מחוברים כיום לכלכלת משק הבית שלהם", אומר נחמן לידור. "הרבה אנשים לא יודעים לומר כמה בדיוק הם מרוויחים ומרביתם לא יודעים להגדיר מה גודל ההוצאה השוטפת שלהם. יש אנשים שבקושי זוכרים כמה הם משלמים על המשכנתא, אז אין להתפלא על כך שהם לא יודעים כמה עולה להם לחם שחור".  "גם אם נשאל צרכן כמה עלה לו מוצר מסוים 20 צעדים אחרי שהוא הכניס אותו לעגלת הקניות - הוא לא יידע לשחזר את המחיר". עצלות, לחץ זמן, חוויית קנייה, תחושה (אלי מוטעית) של מחיר מבצע שלא תחזור - הם רק חלק מהסיבות לכך שאנשים לא בודקים מחירים. "הכלכלה נהפכה לווירטואלית - המשכורת לא מוחשית, היא נכנסת אוטומטית לבנק. יותר מ-95% מהחשבונות משולמים באמצעות כרטיס האשראי, צ'קים דחויים, תשלומים והוראות קבע - כל אלה הם פילטר בין האדם לכסף שלו".

עדי דברת-מזריץ: בזכות הקוטג': זוגלובק ואסם מקפיאות את עליית מחירי המוצרים שתוכננו ליולי, עד לאחר החגים לפחות.
חברת זוגלובק הודיעה כי היא מקפיאה את עליית המחירים שתכננה. זוגלובק הודיעה לרשתות המזון על עליות מחירים בשיעור של 3.9%. אסם הודיעה כי לא תעלה את מחירו של אף אחד ממוצריה עד לאחר החגים.
זאת לאחר שבשבועות האחרונים הודיעה לרשתות השיווק על העלאת מחירים של 4-10% החל מחודש יולי. גם מחירי החטיפים של אסם, בהם במבה וביסלי, צפויים היו להתייקר ב-4%; מחירי מאפים מתוקים, דוגמת עוגת הבית, בשיעור של 5% וכך מחירי גם דגני בוקר של נסטלה ומוצרים נוספים. מחירי הקפה של נסטלה צפויים היו להתייקר ב-7% ושל סירופ ויטמינצ'יק ב-10%.

צבי זרחי: קנסות היציאה מ- HOT ו- yes יוקטנו מאד. הקנס יעמוד על 8% מהתשלום החודשי כפול מספר החודשים שנותר.לפי הצעתו של יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד) לקוחות חדשים לא ישלמו קנסות יציאה. כך החליטה היום בצהריים (א') ועדת הכלכלה שאישרה להצבעה בקריאה השנייה והשלישית הצעת חוק בעניין שהגיש שר התקשורת משה כחלון. תחילת החוק על לקוחות חדשים תהייה מיום פרסומו ברשומות, התחילה ללקוחות קיימים תידחה ל-3 חודשים מיום הפרסום ברשומות. עוד קבעה הוועדה כי החוק לא יחול על לקוחות שהחשבון החודשי שלהם גבוה מ-5,000 שקל. כמו כן, הוועדה הסמיכה את שר התקשורת להפעיל את שיקול דעתו ולדחות, באישור הוועדה, את תחילת החוק בחצי שנה נוספת לגבי סוג מסוים של בעל רישיון.

אופיר פרימט: 62% מהישראלים הפסיקו לקנות קוטג' בעקבות המחאה. סקר: 86% מהישראלים חושבים שמחאת הקוטג' מוצדקת.
רק 11% מהנשאלים התחייבו כי אם תתקיים הפגנה בנושא הקוטג' יגיעו אליה
, בעוד 64% העריכו כי לא יגיעו להפגנה שכזו. כאשר נשאלו בנוגע להשפעת המדיה החברתית על המחאה, השיבו 79% כי פייסבוק וטוויטר החליפו את כיכר העיר וההפגנות ברחובות. 83% נתנו לאופוזיציה בראשות ציפי לבני ציון בינוני עד גרוע בשמירה על הצרכנים.

אביטל להב: שיעור האבטלה ממשיך לרדת - 5.8% באפריל. שיא חיובי מאז 1984. הישג נאה לממשלת נתניהו. לפי נתוני הלמ"ס שמתפרסמים היום, מדובר בהמשך של מגמת הירידה בשיעור האבטלה, לאחר שבחודש מרץ עמד שיעור האבטלה על 5.9%, בפברואר על 6% ובינואר 2011 על 6.1%. בחודש המקביל אשתקד, אפריל 2010, עמד שיעור האבטלה על 6.7%. י
וזכר כי בלתי מועסקים הם אנשים שלא עבדו אפילו שעה אחת בשבוע הקובע וחיפשו עבודה באופן פעיל בארבעת השבועות האחרונים שקדמו לו
, על ידי רישום בלשכות העבודה, על ידי פנייה אישית או בכתב למעסיק וכו', והיה באפשרותם להתחיל לעבוד בשבוע הקובע, אילו הוצעה להם עבודה מתאימה. נתוני המגמה של שיעור הבלתי מועסקים חושבו לאחר ניכוי השפעות עונתיות וגורמים בלתי סדירים.

בשורה אחת:
מחירי המים מיולי משתנים: 1.8 ש"ח ל 3.5 מ"ק הראשונים - הוזלה של 5.7%. וכן 6 ש"ח למ"ק הבאים. ייקור של 20%.
חברת הראל ביטח זכתה במכרז הפנסיה של של צה"ל. אנשי הקבע יקבלו הטבה של 0% דמי ניהול.
ויזה כאל וחצי חינם יצאו בכרטיס אשראי
Active שיעניק 5% הנחה קבועה ללקוחות. הצרה שזה כרטיס Active.
אושרה בניית 1,000 יחידות דיור מתוך 4,00 מתוכננות בצמוד לגליל ים.

   

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם

 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio