רותי שרון - 27/11/11
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
27/11/11


אמיתי זיו: ב-5 בדצמבר: חברת הסלולר של רמי לוי יוצאת לדרך; כמה זה יעלה לכם? 20 אג' לדקה, 15 אג' למסרון. עם זאת, גם ברשת החדשה ייגבה מהמנויים תשלום חודשי - של 15 שקל. כמו כן, תציע רשת הסלולר גם חבילות גלישה. כמו כן מתכנן רמי לוי לשווק מכשירי טלפון סלולריים, גם הם במחירים נמוכים משמעותית ממחירי המפעילות. לוי לא ישתמש בשיטה של חיוב-זיכוי על המכשיר. חברות הסלולר המתחרות אינן מתכוונות לשבת בחיבוק ידיים ולהמתין לתחרות. לפחות שתיים מהן מתכוונות להשיק מותגי משנה מוזלים שיתחרו במיזם של רמי לוי: בייסיק של פלאפון, ו Me של סלקום. גבול הכדאיות של רמי לוי עובר סביב ה-400 דקות שיחה ו-400 הודעות טקסט בחודש. רוב הלקוחות היום מדברים פחות מ- 400 דקות.

רונית הראל: שורה של אתרים שקמו בשנים האחרונות מספקים להורים מוצרים לילדים ותינוקות בהנחות גדולות. מועדונט הוא מהוותיקים שבאתרי השוואות המחירים בתחום התינוקות והילדים, אבל אינו היחיד. הורה שמבקש לחסוך בהוצאות הגבוהות הכרוכות בגידול תינוקות וילדים, יכול לגלות שהרשת מספקת לו מענה נדיב. הפתרונות מגוונים: אתרי קופונים ייעודיים לקהל צמא המבצעים הזה; קבוצות בפייסבוק המתארגנות יחד לרכישה משותפת; ואתרי אינטרנט להשוואות מחירים ולריכוז מידע.
בקבוצת הפייסבוק "הורים קונים ביחד" הורה מעלה בקשה למוצר, ואז המוצר נבחן ומוצע לרכישה קבוצתית. האתר מאמי ביי שהוקם במאי האחרון, מחולק לשני טורים: באחד יש דילים יומיים, והשני מרכז מבצעים מרשתות השיווק על פי חלוקה ארצית.

שי פאוזנר: מחקר: שכר הדירה זינק ב-34% בתוך שש שנים. בתל-אביב הוא עלה ב-50%. בין השנים 2003-2011 נרכשו בישראל כ-218 אלף דירות להשקעה, מתוכן 131 אלף שנרכשו על ידי משקיעים שזו דירתם היחידה להשקעה, רובם פרטיים. כיום
מחיר שכירות ממוצעת בתל-אביב לדירת 3 חדרים הוא כ-5,300 שקל לחודש, כאשר הממוצע הארצי הוא 3,103 שקל לחודש. בשנים האחרונות גדל מאוד מספרם של המשקיעים הפרטיים הקטנים הרוכשים דירה אחת להשקעה.

נגה עמית-מילר: אז החלטנו לעבור ללוד - למה לא בעצם? "לוד? את לא רצינית" - את המשפט הזה אני שומעת לאחרונה, באופן כזה או אחת, בתגובה לכך שאני ובעלי תרים אחר בית בעיר. השוואה קצרה בין חשבון הבנק לבין המציאות הנדל"נית השאירה אותנו עם שלוש אלטרנטיבות עיקריות – דרום דרום, צפון צפון, או חו"ל חו"ל. בדיוק מהדד-אנד הזה צצה לוד. בינתיים הספקנו ללמוד שזאת עיר עם אזורים מכוערים להחריד, אבל גם אנשים יפים להפליא. זאת עיר עם המון כאב, אבל גם המון גאווה. זאת עיר שיש בה שכונות פשע, אבל גם דלתות פתוחות והכנסת אורחים. זאת עיר שממוקמת במרכז גוש דן ובכל זאת היא פריפריה לכל דבר. אנחנו מאמינים שהעיר הזאת עוד תפרח, אם רק מספיק אנשים ירצו בכך. נכון, מדובר בהימור, אבל לאור רוחות השינוי שכבר מורגשות באוויר, זה מרגיש לנו כמו הימור מושכל.

יעל דראל: 3,000 בתי אב יחסכו חשמל בעזרת הודעות טקסט. מרחיבים את הפיילוט ל-3000 בתי אב. המערכת, פרי פיתוחה של גרינלט, שנבחנת כבר תקופה ארוכה, הצליחה לחסוך כ-50% מצריכת החשמל בקרב הלקוחות שהשתתפו בתוכנית. הערכה שנשלחת לבית הלקוח מאפשרת לצרכן לעקוב מרחוק אחר צריכת החשמל של מכשירי החשמל הכבדים בביתו. הצרכנים מקבלים גם סיסמה לאתר החברה, שבו ניתן להתעדכן בכל רגע נתון בכמות צריכת החשמל של כל מכשיר. המעקב מרחוק מאפשר לצרכנים להחליט אם לנתק מכשיר כלשהו ולחסוך בצריכת החשמל. בנוסף לכך הצרכנים שהצטרפו לפיילוט מקבלים מחברת החשמל מסרון בשעות צריכת השיא, אשר מתריע מפני הפחתות צפויות בצריכה. חברת החשמל בוחנת מענק של 4 ש"ח לכל קילוואט שעה שנחסך.

עדי הגין: אפשר להתמודד עם מינוס של 20,000. עדי משתפת בחוויותיה עם יועצים בדרך להבראה כלכלית. מעולם לא היה לי ספק שהתנהלותי הכלכלית לוקה בחסר, בלשון המעטה, אך העדפתי להתמודד עם המצב בשיטה החביבה על בנות היענה - הדחקה. נמנעתי מבדיקת מצב החשבון שלי ומפתיחת מעטפות שהכילו חשבונות ופירוטים של כרטיסי האשראי שבהם אני משתמשת למכביר, וסיננתי שיחות מסניף הבנק שלי, שאת מספר הטלפון שלו כבר הכרתי בעל פה. חששתי אפילו ממעטפת תלוש המשכורת החודשי. התעלמתי גם כשהכספומט סירב לתת לי כסף כי חרגתי ממסגרת האשראי, ושילמתי בכרטיס האשראי עד שתיכנס המשכורת. אמנם כבר בגיל 25 התמקמה המלה "בחובה" בפירוט החשבון שלי, אך
ככל שהבנק איפשר לי להגדיל את המסגרת, כך גם שקעתי יותר ויותר. לא היה ספק: הבעיה היא גם אצלי, והגיע הזמן להתמודד לפני שאשקע בחובות עצומים. הבנתי שאין מנוס מלבקש עזרה מגורמים מקצועיים. בהמשך פונה עדי לאורית אלדר מומחית לגמילה מהתמכרות, וליוסי אש בייעוץ כלכלי.

בשורה אחת

יהודה יזרעאלי משתף אותנו בהמלצה על אתר you-cook המאפשר לתכנן ארוחות ורשימת קניות, עם רכיבים מזינים.
בקרוב: יופיע שם העסק כפי שהוא מוכר ללקוחות בדפי הפירוט של חברות כרטיסי האשראי (תודה על השיתוף: לאורן אוהב ציון)
מחיר
העגבניה עלה ל-10 ש"ח לקילו. החקלאים מקבלים רק 4 ש"ח לקילו.

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio