רותי שרון - 28/10/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
28/10/12

גם שטראוס 5%, וגם תנובה 4% מצטרפות לחגיגה. ומתחכמות: הקוטג, והמילקי לא יתייקרו. עוד התייקרות: שטראוס מעלה את מחיר מוצרי החלב בשיעור של עד 5%. אחרי שטראוס: גם תנובה מעלה מחירים בשיעור של עד 4.8%.

"ישראל יקרה לנו" מחריפה את החרם: שטראוס ותנובה על הכוונת: התנועה הכריזה ב-14 בחודש על שביתת קונים מתמשכת נגד המוצרים ביסלי, במבה וקטשופ אסם של חברת אסם. וכעת, הודיעה על החרפת שביתת הקונים בעקבות עליות המחירים האחרונות של תנובה, שטראוס ודיפלומט. התנועה קוראת להימנע גם מרכישת גבינת סקי של שטראוס, ירקות קפואים מתוצרת סנפרוסט של תנובה וקטשופ היינץ של דיפלומט.

עדי דברת מזריץ: רק הקוטג' לא התייקר. אתמול נסגר מעגל של יותר משנה של מחאה צרכנית נוקבת. קבוצת המזון הגדולה והחזקה בישראל, הלא היא תנובה, הודיעה כי תייקר את מוצריה ב-3.5% בממוצע. נדמה כי בשבועות האחרונים לא עובר יום מבלי שחברת מוצרי צריכה תודיע על התייקרות. יוניליוור העזה להיות הראשונה. בחברות המזון ראו שהשד לא כל כך נורא - אין הפגנות מחוץ לביתו של מנכ"ל יוניליוור והמכירות ברשתות לא יורדות - מיהרו להודיע זו אחר זו על עליות מחירים. הימים היו ימי חול המועד, הציבור בחופש והתקשורת עסוקה בכתבות צבע, כך יצא שהסיקור היה מינימלי. אתמול נפל דבר: אותה תנובה, שמחיר הקוטג' שלה סחף את איציק אלרוב ואחריו מדינה שלמה, ושבעקבותיו פרצה המחאה החברתית. זו אותה תנובה שידעה להוריד את מחיריה אחרי שהציבור החרים אותה. ואכן, תנובה הפיקה לקחים, מחיר הקוטג' לא יעלה.

מיכל רז חיימוביץ: קיבלתם הצעת מחיר מספקית האינטרנט? תתקשרו שוב. כושר התמקחות והרבה מזל הם בעיקר מה שקובע את התעריף בחברות 013 נטוויז'ן, בזק בינלאומי ו-012 סמייל, ולא תעריפון קבוע ואחיד - כך לפי בדיקת "גלובס" ובהסתמך על תביעה ייצוגית. הפערים מגיעים לעשרות ומאות אחוזים, כך שהמסקנה המתבקשת היא שחובה להתמקח על המחיר שמוצע לכם ולהתעקש על תעריף אחר. בירור מקדים אצל מכרים יהווה אמת-מידה למקח. "המחיר הוא אינדיווידואלי לכל אחד ואחת". "כדי שנוכל לממן את החברה ולהמשיך מחירים זולים, צריך שיהיו אנשים שישלמו טיפ טיפה יותר לפעמים".

אליצפן רוזנברג: באוצר מציגים: "התוכנית הלאומית לחינוך פיננסי". אחרי שלל יוזמות מקומיות ופיילוט של משרד החינוך לחינוך פיננסי בכ- 50 בתי ספר, עכשיו מציגים באוצר תוכנית אב אסטרטגית שתרכז את שלל התוכניות לחיזוק הידע הכלכלי-צרכני של הציבור. על פי היעדים של התוכנית המפורטת, הפרושה על פני 60 עמודים, עד שנת 2015 תצומצם כמות בעלי החשבונות הנמצאים באוברדראפט, בכ- 10%, בנוסף תגדל ב-10% תכיפות המעקב שלנו אחרי חשבון הבנק. יוזמי התוכנית מעוניינים לשלב אותה בכל פרק במעגל החיים, לפחות ברמה הידע הבסיסי - מבית הספר ועד גיל הפרישה. במסגרת התוכנית יושם דגש על קבוצות אוכלוסיה שונות הנדרשות ל"חיזוק": הציבור החרדי, המגזר הערבי ועולים חדשים.

אליצפן רוזנברג: עוד קצת כסף: סטודנט, מגיעות לך הטבות במס. כדאי לדעת, מס הכנסה מעניק נקודות זיכוי לבעלי זכאות תואר. כל נקודת זיכוי שווה 2,580 שקל בשנה בנטו - סכום משמעותי. זכאות לתואר ראשון מקנה זכאות לנקודת זיכוי אחת במשך מספר שנות הלימוד של התואר, אך לא יותר משלוש שנים. תואר שני מזכה בחצי נקודת זיכוי במשך מספר שנות הלימוד של התואר, אך לא יותר משנתיים. לעיתים, למרות החשיבות של סיום החובות הלימודיים בזמן, ייתכן וכדאי לדחות את מועד הזכאות לתואר בשנה-שנתיים (למשל אי הגשת סמינריון), וכך לנצל את נקודות הזיכוי בשנים מאוחרות יותר, שבהן בדרך כלל ההכנסות גבוהות יותר, כך שנקודות הזיכוי מנוצלות במלואן. חישוב המס נעשה לכל שנה קלנדרית (מ-1 בינואר) בנפרד, ולכן אם מתחילים לעבוד באמצע שנה, כדאי לבקש תשלום מראש - וכך לנצל את שנת המס שבה הכנסותינו נמוכות יותר.

גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג: תעשייה של מיליארד ש' בשנה: 70% מתלמידי התיכון נעזרים במורה פרטי. אין כמעט תלמידים שלא נחשפו בשלב כזה או אחר במהלך הלימודים לעזרה חיצונית ממורים פרטיים. כ-40% מתלמידי כיתות ז'-ט' וכשליש מתלמידי ה'-ו' מדווחים כי הם מסתייעים בשיעורים פרטיים במימון הוריהם. בכיתות י'-י"א התברר כי 70% מסתייעים בשיעורים פרטיים - כ-30% מדי פעם, וכ-40% באופן קבוע. "הורים כיום צריכים ומעדיפים לקחת הלוואות רבות למימון השיעורים הפרטיים של ילדיהם, בנוסף לסכומים הגבוהים שעליהם לשלם לבתי ספר". טווח המחירים בשיעורים פרטיים נע בין 60 ל-200 שקל לשעה.
 
בשורה אחת:
הערכות: מחיר ליטר בנזין צפוי לרדת ב-25 אגורות בנובמבר.
דורון ארבלי מקדם חובת דיווח כללית למס הכנסה
HOT מובייל מציעה כחודשיים חינם למצטרפים חדשים
שיא חדש בסלולר: 79 שקל למסלול ללא הגבלה.  
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio