רותי שרון - 29/11/09
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
29/11/09

התכנית של השר כחלון: הסניפים של בנק הדואר יציעו שירותי בנק ללא עמלות - כסיוע לאוכלוסיות מוחלשות. המטרה היא להציע חלופה בנקאית לעשרות אלפי משפחות שאינן רצויות כיום בבנקים המסחריים הרגילים, ואינן יכולות לקבל הטבות שלהן זכאים לקוחות מבוססים יותר. "מאות אלפי אנשים לא מקבלים כיום מענה מבנקים מסחריים בגלל מצב כלכלי קשה", אומר כחלון ל"ממון", "אין להם כרטיסי אשראי, הם ללא הכנסה קבועה, ואפילו אין להם סניף בנק כלשהו ביישוב חוץ מבנק הדואר. זיהינו פה כשל, ואנחנו מחויבים למלא את החלל הזה".  מה היתרונות של הבנק החדש? הוא יעניק ריבית על יתרת זכות בחשבון, דבר שאינו נהוג ברוב הבנקים המסחריים. בנוסף, יוכלו בעלי חשבון לפתוח בבנק הדואר גם תוכניות חיסכון סולידיות (שלא מוצעות כיום על ידי בנק הדואר, צ.ב), ושירותים רבים יינתנו ללא עמלות, כמו משיכת כסף מתשלומי קצבאות שונות. "אנחנו לא צופים התנגדות של הבנקים המסחריים למהלך כי לא מדובר בקהל היעד שלהם, הם ויתרו עליו".

מי רוצה לשכור דירה בחצי מחיר ? מבצע: זוגות צעירים וסטודנטים יוכלו לשכור דירה בפריפריה בתנאים מפליגים !
יותר מ-1,000 דירות בנגב ובגליל יועמדו להשכרה בחצי מחיר למשפחות צעירות ולסטודנטים, בחוזים ארוכי טווח של 3 עד 5 שנים. השיטה שבה יתנהל המבצע: כל הקודם זוכה. זוג או משפחה יוכלו לשכור דירות פנויות בדיור הציבורי של עמידר בסכומים שינועו בין 300 ל-1,000 שקל בחודש. בבאר-שבע יוצעו 58 דירות במסגרת המבצע, 35 בירוחם, 32 בנצרת עילית, 25 בבית-שאן, 16 בקריית שמונה, 8 בטבריה, 7 בחצור הגלילית, 6 במעלות תרשיחא, 4 בקריית-גת. באילת יוצעו להשכרה שתי דירות ובראש-פינה דירה אחת. זוג או משפחה יוכלו לשכור דירות פנויות בדיור הציבורי של עמידר בסכומים שינועו בין 300 ל-1,000 שקל בחודש.

קוצצתם ! כן אתם ! הגיע בדואר ולא שמתם לב: חברות כרטיסי האשראי מקצצות בימים אלה את מסגרות האשראי שלנו !
במהלך החודש האחרון קיבלו בעלי כרטיסי האשראי מכתב, ובו פירוט של מסגרת אשראי חדשה שנקבעה להם. בשיטה החדשה שמבקשות חברות האשראי להנהיג, המסגרות הניתנות ללקוחות כוללות בתוכן את כל סוגי האשראי (לקרדיט, למט"ח ולכל פרט בתא המשפחתי).? חלק גדול מהלקוחות גילו כי בשיטה החדשה בחרה חברת האשראי להקטין משמעותית את גודל המסגרת. המכתבים שהגיעו כוללים פירוט של המסגרת המקסימלית המותרת בחשבון במציאות החדשה, אך אין בהם פרטים על המסגרת הישנה. אי לכך לקוחות חברות האשראי עשויים שלא לגלות במבט ראשון כי נעשה שינוי במצב מסגרת האשראי שלהם.

הבזאר הגדול: רפורמת המיסוי הירוק אושרה. כל מי שיש ליסינג, יכול להמשיך לחגוג - לפחות עד סוף 2010 על-פי רפורמת המיסוי, תשונה שיטת החישוב של שווי השימוש - המס שמשלמים בעלי הרכב הצמוד. לפי השיטה החדשה, יחושב המס כאחוז קבוע ממחיר מחירון של רכב חדש ("שווי שימוש ליניארי"). זאת, לעומת המצב כיום, לפיו המס נקבע בהתאם לשבע קבוצות מחיר קבועות מראש. חשוב לציין כי שינוי השיטה יוחל רק על מכוניות שיעלו על הכביש ב-1 בינואר 2010. שווי השימוש של מכוניות שיעלו על הכביש בשבועות שנותרו עד סוף השנה, ייקבע בהתאם לשיטה הישנה. התקנות החדשות מאוד מבלבלות. שווי השימוש ב 2010 נקבע ל 2.04% ממחיר הרכב. עבור הרכבים היקרים מ 130,000, שווי השימוש נקבע על 2.48%. בשנת 2011 הוא יעלה עוד, ויהיה בסביבות 2.5%. 

כמה עולה להזמין רופא אלינו הביתה ? כ-65 ש"ח. ולהתפנק ולבצע בדיקות מעבדה בבית ? כ -50 ש"ח (פרט למכבי) בשביל לעשות בדיקות מעבדה לא צריך לחכות יותר בתור. המחירים לא גבוהים וקופות החולים אפילו יסבסדו לכם את הביקור. בדיקות המעבדה מוזלות בתנאי, שיש לכם ביטוח מורחב. וזאת, פרט למכבי שירותי בריאות - ששם מסובסד השירות רק למי שאינו מסוגל להגיע למעבדה. השעות לביקור הרופא הן לרוב - בשעות הערב והלילה, ולפיכך מאפשרות נגישות לרופא לאורך כל שעות היממה.

משרד הבריאות: שמרו מרחק (יותר מ 30 ס"מ) מהפלרוסנט הקומפקטי. אזהרה: אין להשתמש כמנורת שולחן או קריאה.
כאשר משך החשיפה צפוי לעלות על שעה אחת ביממה,יש להרחיק את הנורה מן הנחשף כדי 30 ס"מ לפחות. בנוסף, קובעת הסוכנות כי אנשים החולים בזאבת, הידועים כבעלי רגישות מיוחדת לחשיפה לקרני השמש, מוזהרים במקביל מפני כל שימוש בנורות מן הסוג הנדון. הגבלות הנ"ל אינן חלות על נורות "אטומות" – דהיינו נורות המוגנות ע"י כיסוי זכוכית נוסף.
 מתברר שכיסויים אלו בולעים את מרבית הקרינה האלקטרומגנטית בתדרי ה-UV ובכך, מפחיתים במידה משמעותית ביותר את עצמות החשיפות ל–UV באור הבוקע מהן. מרבית נורות הפלורסנט הקומפקטיות מהבהבות בתדירויות של 100Hz, עובדה העלולה לגרום לרגישויות יתר בעיניהם של חלק מהאנשים המביטים בכיוון הנורה.

בשורה אחת:
הנגיד פישר העלה ב 0.25% את ריבית בנק ישראל 1%. ריבית הפריים החל מדצמבר תעמוד על 2.5%..
עמותת פעמונים: פרסמה את כל התורה כולה - על רגל אחת. תקציר מנהלים לכלכלת משפחה נכונה בישראל.
תנובה וטרה: מחירי מוצרי החלב יעלו בקרוב ב 5%
דור ה
Y אוהב דיגיטלי: לאומי: 100 אלף לקוחות פתחו חשבון דיגיטלי תוך חמישה חודשים !
החל מסוף מרץ 2010: שיחות מהסלולר ל 1-800 יהיו חינם !
שירות התעסוקה: ירידה של 0.3% במספר המובטלים באוקטובר לעומת ספטמבר.
גם ארגון "חבר" רוצה לקבל רישיון מפעיל סלולר וירטואלי. בנוסף מעוניינים ברשיון גם דואר ישראל, וגם הום סנטר.


 

 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio