רותי שרון - אוקטובר 2009

עדכון אוקטובר 2009
דבר דואר זה כולל תכנים ופרסומת

שלום/ אני יודעת, זמן רב עבר מאז ששלחתי את המידעון האחרון... אז קודם כל אני רוצה לאחל לך ולבני משפחתך שנה טובה ומקסימה. אז לאן נעלמתי? האמת שהשקעתי לא מעט בהכרות עם הרשתות החברתיות, ומצאתי עולם מרתק. יש לי חשבון ב-FACEBOOK, אני מצייצת ב-TWITTER, ומדי פעם מעלה פוסטים חדשים בבלוג שלי בקפה דה מרקר. אני מזמינה אתכם להצטרף ולהתעדכן לעיתים תכופות בכל מיני טיפים, כתבות מעניינות, והרבה מידע. אין ספק שהשנה האחרונה הייתה מאוד מאתגרת מבחינה כלכלית. משפחות רבות התמודדו עם ירידה בהכנסות, אם בשל פיטורים של אחד מבני הזוג, או קיצוץ בשכר. נפגשתי עם משפחות לא מעטות שעמדו בפני קבלת החלטות לא פשוטה כלל, כמו למשל האם למכור את הדירה? ומצד שני נפגשתי גם עם זוגות צעירים שרוצים להתחיל ברגל ימין מבלי להיכנס למינוסים "כמו שאנחנו שומעים מכל החברים שלנו". הנחיתי סדנת העצמה כלכלית להורים לילדים עם צרכים מיוחדים במסגרת ארגון קשר בירושלים, והתגובות היו נלהבות. לאור בקשות חוזרות ונשנות החלטתי לפתוח גם סדנא לקהל הרחב שתתקיים במודיעין במהלך חודש נובמבר. אני מזמינה אתכם להמשיך לקרוא את העדכונים והטיפים שלי כאן, וגם להזמין חברים להצטרף. להתראות באגרת הבאה. שלכם, רותי.


"מתחילים את השנה בפלוס"
סדנא מעשית לחיסול המינוס בבנק והתחלת צמיחה כלכלית
ארבעה מפגשים. זה הכול.
ההרשמה בעיצומה. מספר המקומות מוגבל.
אל תפספסו את הסרטון עם הסיפור על אילן ויעל, ולמה הם החליטו להירשם לסדנא...

מה אומרים המשתתפים? "חששתי להשתתף בגלל הקושי שלי להתמודד עם הכסף, ובמהלך המפגשים קיבלתי כלים פרקטיים וידע שנתן לי תחושה של אור בקצה המנהרה", "הסדנא היא גם מקצועית וגם כייפית", "אני חושב כי השתתפות בסדנא זו תאפשר לתכנן ולנהל את הפעילות הכספית שלנו בצורה אחראית ומאורגנת יותר", "המפגשים היו נעימים, הרגשנו שאנו לא לבד ויש פה קבוצה טובה של אנשים שמתמודדת עם בעיות דומות. זה נותן לי את הכוח לעשות את השינוי שאנו רוצים לעשות כבר זמן רב."


לחסוך במזון? השתגעתם?
למה תמיד הסעיף הראשון שכולם חושבים להתייעל בו הוא "סעיף המזון והמכולת"? למה האינטרנט מלא בטיפים ועצות לקנייה נבונה בסופר? למה כול תוכניות האירוח בטלויזיה תמיד מראיינות איזה מומחה שמייעץ לנו איך לחסוך בסעיף הזה? מה יש בו בסעיף הזה שמעורר את כולנו? החלטתי לעשות לנו קצת סדר בעניינים. אחרי שנפגשתי עם עשרות משפחות ויש לי נתונים מהשטח מה קורה אצל משפחה ישראלית ממוצעת, אני רוצה לשתף גם אתכם בחלק מהממצאים. והכי חשוב: לצייד אתכם בטיפים המיוחדים שלי לרכישה נבונה בסופר. לכתבה המלאה הקליקו כאן.

להורדת קובץ הטיפים של רותי לקנייה יעילה בסופר, הקליקו כאן. יותר מ-100 אנשים כבר הצטרפו לקבוצת "
כלכלת המשפחה, כל מה שצריך לדעת" ב-FACEBOOK. ומה איתך?


חדשות כלכלת המשפחה. בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר).
הפתעה בנתוני הלמ"ס: 7400 משרות נוספו בתעשיה בחודש ספטמבר. האבטלה רשמה ירידה של 0.3% ב 3 חודשים. • המדריך לסטודנט: הסטודנטים מתחילים ללמוד, והבנקים יוצאים במבצעי הלוואות, ולא רק הבנקים. • הפתעה: השמאי לוי יצחק: ירידה של עד 14% מאז הקיץ במחירי השכירויות. הסיבה: עודף בדירות שנרכשו להשקעה. • הממשלה תומכת בהארכת חופשת הלידה: חופשת לידה ארוכה - כן, שכר מוגדל - לא. • צרות של עשירים: איך לגדל דור צעיר שאינו מפונק, ויודע להתנהל ולהעריך את ההון המשפחתי. • HOT משיקה את הרשת המהירה שלה: תשתית של 100 מגה ביט תעלה 600 ש"ח בחודש, 32 מגה ביט ב 350 ש"ח. • אתר ישראלי חדש: השוואת מחירים בין חנויות מזון מקוונות. לקריאת העדכון המלא, הקליקו כאן.


המומלצים שלי
מי שמכיר אותי יודע - אני אוהבת חידושים והמצאות, רעיונות מקוריים, הומור ועוד.  בפינה הקבועה הזו במידעון אשתף במומלצים שלי.

משפחה בריאה, תזונה טבעית לילדים ולהורים בהנהלת ד"ר איילת רוזנפלד.  את איילת פגשתי בכנס עסקי בירושלים, ומיד מצאנו נושאי שיחה משותפים: שתינו עובדות עם משפחות המתמודדות עם שינויים בהרגלים ואורח החיים שלהן. איילת באה מהכיוון של תזונה בריאה ואני מהכיוון של ניהול יעיל של הכספים במשפחה. איילת כתבה מדריך מקיף "המדריך השלם לתזונה בריאה". במדריך חומר מאוד חשוב בנושא תזונה בריאה. כל אחד יכול לקבלו כמתנה, כל מה שצריך לעשות הוא למלא שם וכתובת מייל בקישור הבא והמדריך יעלה באופן אוטומטי.
http://www.healthyfamily.co.il

קסם היצירה, ענת לנדאו. מחפשים רעיונות ליצירה עם הילדים? גם אני, תמיד. לפני כל חג ומועד אני מורידה שלל דפי צביעה מקסימים מהאתר של ענת, כמו גם הנחיות ליצירות מקסימות מבית היוצר שלה ושל אחרים.  זו ילדותי השניה...
http://www.kesemshops.com

לא רלבנטי, חנן כהן. כמה פעמים ביום אתם מקבלים מכתב מהסוג הבא "...אם לא תעבירו את המכתב הזה ל-XX אנשים, תתרחש קטסטרופה" או "הילדה המסכנה הזו זקוקה לתרומת דם, אנא העבירו לכול מכריכם"??? מרבית המיילים האלו הם מה שנקרא אגדות אורבניות וחלקם כבר לא בתוקף. חנן כהן מרכז באתר שלו את המידע הכי עדכני על כל המכתבם הללו, ואני ממליצה תמיד לבדוק אצלו לפני שאתם מעבירים הלאה. חבל להעמיס עלתיבות הדואר שלנו.
http://info.org.il/irrelevant