רותי שרון - רוצים לדעת כמה כסף תחסכו בשנים הבאות?

שלום

קבלו עדכונים על שינויים וחידושים בחסכונות שיצאו לדרך בזמן הקרוב וישפיעו על כל אחד מאיתנו. כולל מתנה ממני - סימולטור לתוכנית "חיסכון לכל ילד", עדכון מהחבר'ה של "האוצר שלי", ומשהו נחמד על הקשר בין שופר, מטיל זהב וקרן השתלמות.

תוכנית "חיסכון לכל ילד" יוצאת לדרך

בחודש ינואר 2017 תיפתח תכנית חיסכון אישית לכל אחד מילדיכם, הזכאי לקצבת ילדים. במסגרת התכנית "חיסכון לכל ילד" יפקיד הביטוח הלאומי 50 ש"ח בכל חודש לכל ילד, עד הגיעו לגיל 18, בנוסף לקצבת הילדים. אתם ההורים, תוכלו להוסיף לחיסכון של כל ילד עוד 50 ש"ח בחודש מקצבת הילדים, כך שסכום החיסכון המצטבר יוכפל, ויעמוד על 100 ש"ח בחודש. תכנית החיסכון תנוהל בקופת גמל או בבנק, לפי בחירתכם. במהלך חודש נובמבר תקבלו מהביטוח הלאומי הודעה על קופות הגמל והבנקים שנבחרו לנהל את החיסכון ועל ערוצי השירות שבאמצעותם תוכלו לבחור את הגוף החוסך ולהכפיל את סכום החיסכון.

סימולטור תוכנית "חיסכון לכל ילד".

רוצים לחשב ולבדוק כמה כסף תחסכו לכל אחד מילדיכם? רצ"ב בנספחים סימולטור שהכנתי לכם במתנה (קובץ אקסל). אתם רק רושמים את תאריך הלידה וכמה כסף אתם מוסיפים, ותקבלו את סכום החיסכון בגיל 18 ובגיל 21 עבור כל ילד. תוכלו ל"שחק" עם הסכום שאתם מוסיפים, או עם התשואה, ולראות איך זה משפיע על התוצאה הסופית.

כל השינויים הצפויים לנו בחיסכון בשנה הקרובה

בשנה הקרובה צפויים שינויים נוספים בחיסכון שישפיעו על הכיס של כל אחד מאיתנו - קרן פנסיה ברירת מחדל, מוצר חיסכון חדש: קופת גמל להשקעה, איחוד חשבונות פנסיה, הגדל החיסכון לפנסיה לשכירים ופנסיה חובה גם לעצמאים.

כדאי לקרוא: קליק, קליק

 
צירפתי לכם גם אגרת עדכונים לראש השנה מבית "האוצר שלי" (של משרד האוצר).

מה הקשר בין שופר וקרן פנסיה?

בצע כסף? קרן? הון תועפות?

מה מקור הביטויים הללו?

בעת העתיקה אנשים סחרו באמצעות סחר חליפין "קח תרנגולת ותביא לי 50 ביצים", "רוצה 20 כבשים? הב לי גמל"...

כמובן שנוצרו הרבה בעיות - "מי אמר שגמל שווה 20 כבשים?", ואם אני רוצה רק 25 ביצים אז תתן לי חצי תרנגולת? ובכלל איך אפשר לאחסן את כל הסחורה הזו.

ואז המציאו פתרון - עברו להשתמש במתכות.

לקחו מתכות, התיכו אותן ובצעו מהן חתיכות. חתיכות אלה נקראות בצעים וביחיד- בצע!

מכאן הביטוי בצע כסף, רודף בצע.

על מנת לשמור את הבצעים הללו צריך ארנק. אך מה עושים כשאין ארנק?

שמים את הבצעים בתוך קרן של בעל חיים. מכאן הביטוי קרן חיסכון, קרן פנסיה, קרן השתלמות...

מי שלא היה חכם במיוחד שם את כספו בתוך קרן צבי שהיא חלולה ופתוחה משני הצדדים, מכאן הביטוי "שם כספו על קרן הצבי".

מי שהיה לו הרבה מאוד כסף היה צריך קרניים גדולות שיאחסנו את כל הכסף בתוכן. ולכן השתמש בקרניים של ראמים שנקראות "תועפות". מכאן הון תועפות.

 

שיהיה לכם סופשבוע נעים וחג סוכות שמייח!

נ.ב.

עוד מעט יגיע "אחרי החגים" והברדק הכלכלי לא מפסיק לחגוג? אולי הגיע הזמן לייעוץ כלכלי פרטני? אפשר גם לארגן הרצאה או סדנא במקום העבודה שלכם, ואם אתם לא רוצים לחכות לאף אחד ולנסות בעצמכם - תוכלו לרכוש את הערכה הדיגיטלית לניהול תקציב משפחתי מאוזן כאן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio