רותי שרון - 01/06/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
01/06/14

רוני לימדר-גנץ (דה-מרקר): תעמדו בתור: כמה זמן תחכו לניתוח ? הרשימה המלאה של בתי החולים בישראל נחשפת. בפעם הראשונה בישראל, חושף משרד הבריאות  באתר האינטרנט שלו, נתוני אמת על רשימות ההמתנה לניתוחים אלקטיביים, בבתי חולים ממשלתיים ובתי חולים של כללית שירותי בריאות. מהנתונים עולה, שזמן ההמתנה בבית החולים תל השומר הוא הארוך ביותר. קיימים הבדלים גדולים בזמני המתנה לאותו ניתוח בבתי חולים שונים. 

משה גולן (גלובס): תדהמה בארה"ב: הכלכלה התכווצה לראשונה מאז 2011. אומדן התמ"ג שפורסם ביום חמישי, מצביע על התכווצות הכלכלה בכ-1% ברבעון הראשון של שנת 2014. זו הפעם הראשונה מאז 2011 שכלכלת ארה"ב מתכווצת. ההערכה הייתה שתהיה התכווצות של 0.6%. אחד הגורמים להתכווצות הגדולה מהצפוי הוא מזג האוויר הקשה. ההערכה היא שברבעון השני תצמח כלכלת ארה"ב בכ-3%.  נתוני תביעות האבטלה השבועיות, של השבוע המסתיים ב-24 במאי, הם הנמוכים ביותר מאז אוגוסט 2007. 

מאיר אורבך (כלכליסט): סיפור של תעשייה ישראלית עצובה. מאז בועת הדוט. קןם של 1999-2000, תעשיית קרנות ההון סיכון הישראלית אינה ממריאה. לאחרונה פשטה את הרגל קרן ההון סיכון ג'מיני. שתי קרנות הון סיכון, JVP וכרמל וונצ'רס, הן היחידות שכנראה יצליחו השנה לגייס כספים לקרן חדשה. נראה לכאורה שב-2013, חלה תפנית בעקבות הצלחתה של פיטנגו לגייס כספים ומכירת וויז. אז באה הממונה על שוק ההון במשרד האוצר, דורית סלינגר, והגבילה את יכולתם של הגופים המוסדיים להשקיע בקרנות הגובות דמי ניהול. קרנות ההון סיכון נפגעות מזה, אבל יש גם סיבות עמוקות יותר לחוסר יכולתן לגייס הון.

מעיין פלג (גלובס): מסע משפחתי - 9 טיפים לטיול בחו"ל עם הילדים. טיול בחו"ל עם הילדים שונה מטיול רומנטי זוגי בחו"ל. הכתבת מדמה טיול עם ילדים, לטיול עם עדר עיזים צעירות. בכתבה היא מציעה תשעה טיפים לגבי ההתנהלות בטיול בחו"ל עם ילדים. כך למשל, היא ממליצה על העמדת הרכב בחניה ונסיעה בתחבורה ציבורית: רכבות, סירות, אוטובוסים. לילדים זו עשויה להיות חוויה מהנה במיוחד.

חגי עמית (דה מרקר): "יש כל כך הרבה עצמאיים עם בעיות, שהם  ימצאו דרכים לעקוף את רפורמת המזומן". הכתב מראיין עצמאי, בציון שם פרטי בלבד. האיש מסביר לכתב מדוע לא תעבוד רפורמת המזומן. לדעתו מצבם של הרבה עצמאיים כל כך קשה, שאין להם ברירה, אלא  למצוא דרכים לעקוף את הרפורמה. כך למשל, הגבלת עסקת מזומן ל-7,500 ש"ח ואח"כ ל-5,000 ש"ח, תגרום ללעצמאיים, לקחת שניים או שלושה תשלומים במזומן, שסכום כל אחד מהם נמוך מהמקסימום המותר במזומן. 

רוני זינגר (כלכליסט): מחקר: "20% מכלל הצעירים בישראל לא עובדים ולא לומדים". במחקר שערך מרכז המחקר של הכנסת עולה כי 20% מהצעירים גילאי 18-35 בישראל, אינם עובדים ואינם לומדים. המחקר השווה בין צעירים בישראל לבין צעירי האיחוד האירופי. מצבם של הצעירים בישראל, אינו רע בהשוואה לצעירי האיחוד האירופי ולצעירי מדינות ה-OECD, מבחינת אחוזי אבטלה. ההבדל הוא שבמדינות האיחוד האירופי מופעלות תכניות לטיפול בצעירים שאינם עובדים ואינם לומדים. מדינות האיחוד האירופי משקיעות בתכניות אלה 21 מיליארד יורו בשנה.

בשורה אחת:
כצפוי: בנק ישראל הותיר את הריבית במשק על 0.75%. בבנק מסבירים את ההחלטה בנתוני מקרו המצביעים על שיפור קל במצב המשק.
המשבר האירופי מת יחי המשבר האירופי. שלושה מהכלכלנים הבכירים באירופה טוענים שלמרות שלא  שומעים על המשבר הוא טרם הסתיים..
ערוץ 10 לא מוצא משקיע: משרד התקשורת מקדם חקיקה מהירה לפיצול ערוץ 2.
בחודשיים הראשונים של השנה פוטרו 780 עובדים. נשיא התאגדות התעשיינים: "שער הדולר הנמוך צריך להדאיג כל עובד בישראל".
תמריצים ממשלתיים: 10 הטבות מרכזיות שחשוב לכל יזם ישראלי להכיר.

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio