רותי שרון - 02/08/15
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
02/08/15


שאול אמסטרדמסקי (כלכליסט): במקום הקצבאות - האוצר הציעו לליצמן חיסכון לילדים שייפתח בגיל 18. משרד האוצר מנסה להגיע להסכמה עם יו"ר יהדות התורה, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, על שינוי ההסכם הקואליציוני באמצעות החלפת חלק מהסכומים שבקצבאות הילדים בחיסכון על שם כל ילד, שייפתח בהגיעו לגיל 18. הסיבה לכך היא העלות הגבוהה של קצבאות הילדים בשנה הבאה, הנאמדת ב-3.6 מיליארד שקל. הגידול נובע מביטול הקיצוץ בקצבאות הילדים, שביצע שר האוצר הקודם יאיר לפיד ומהתשלומים הרטרואקטיביים של קצבאות ילדים לשנת 2015. 

מירב קריסטל (Ynet): מפת הסופרמרקטים: איפה יקר ואיפה זול? השינוי בחוק מחייב את הסופרמרקטים לפרסם באינטרנט את מחירי המוצרים.מטרת החוק היא לאפשר לצרכן להשוות מחירים. השוואת מחירים על פי נתונים גולמיים היא לא מעשית. המחוקק ציפה להתפתחות אפליקציות תוכנה מסחריות, שיאפשרו לצרכנים להזין את סל הקניות שלהם ולקבל השוואה. בהיעדר אפליקציה כזו, יצר אתר מדלן בשיתוף Ynet, רשימה של 3,000 מוצרים והציג מפה ארצית של מחירים בסופרמרקטים. המחיר היקר ביותר נמצא בסניף AM:PM בנמל תל-אביב ואחריו שני סניפי שופרסל אקספרס בהוד השרון. הזול ביותר הוא סניף You באילת ואחריו אושר עד במגדל העמק ו-You בכרמיאל.

אורן פרוינד (כלכליסט): מודל הפנסיה החדש של הלמן-אלדובי ולשכת סוכני הביטוח: תגמול הסוכנים יופרד מדמי הניהול. בית ההשקעות הלמן-אלדובי בשיתוף לשכת סוכני הביטוח השיק מודל תגמול חדש לסוכנים ולמשווקים פנסיונים. במודל החדש, התגמול לסוכן בלתי תלוי בדמי הניהול שמשלם העמית לחברת הביטוח או לבית ההשקעות. לפי עקרונות המודל החדש, יקבל הסוכן מחברת הביטוח או בית ההשקעות, תגמול בשיעור קבוע בגין צבירה ותגמול בשיעור קבוע בגין הפקדות. בנוסף תשולם לסוכן עמלת פתיחת קופה ועמלת יעד נוספת לפי פרודוקציה. ככל שהסוכן יפנה יותר לקוחות, תגדל עמלת הפרודוקציה שיקבל. 

אליצפן רוזנברג (Ynet) : משיכה מקופה קטנה - ללא הגבלת זמן. בחודש יוני פג תוקפה של הוראת השעה שאיפשרה לחוסכים לפדות קופות גמל בסכום של עד 7,000 ש"ח ללא תשלום מס. ב-28.7 קבעה וועדת הכספים של הכנסת שהחוסכם יוכלו לפדות קופות גמל קטנות ללא תשלום מס ללא הגבלת זמן. בנוסף לכך הוגדל הסכום המאפשר משיכה כזו מ-7,000 ש"ח ל-8,000 ש"ח. 

לילך ויסמן, עמירם ברקת ואלה לוי-ויינרב (גלובס): מס ירושה בדלת האחורית: מס שבח יוטל על יורשי דירות. זהו אחד הסעיפים בטיוטת חוק ההסדרים, הצפוי להיות מאושר ביחד עם תקציב המדינה. על פי ההצעה, יורשי דירה יחויבו במס שבח על דירה שירשו, אם לא ימכרו אותה תוך שנתיים.  בעזרת החוק  מקווים שיורשי דירות ימכרו אותן והיצע הדירות יגדל. נושא נוסף בו מנסים לטפל בחוק ההסדרים הוא הגברת התחרות בענף המזון על מנת להוריד את המחירים. בין הצעדים המוצעים: שחרור סחורה מהנמל תוך 24 שעות, הסדרת הרגולציה בכל שרשרת הערך של המזון והקלות ביבוא מזון.

אליצפן רוזנברג (Ynet): בנק ישראל: מחזורי המשכנתאות מקטינים את הסיכון. למרות הגידול בקצב נטילת המשכנתאות, מעריך בנק ישראל כי רק 4% מהן מסוכנות. בנק ישראל פרסם את דוח היציבות החצי שנתי שלו. הדוח מתייחס לסיכונים ברכיביה השונים של המערכת הפיננסית. השורה התחתונה היא שהיציבות נשמרת. לטענת הבנק, מיחזורי המשכנתאות מקטינים את הסיכון, משום שמרבית הממחזרים בוחרים במסלול של ריבית קבועה.

בשורה אחת:
סלינגר רוצה מהפיכות  אבל הכסף לא יזוז. המהלך של ניוד ביטוחי מנהלים ייכשל, אם לא יובטח כי החברות הקטנות לא ייפגעו.
40 אלף ש"ח לעובד ש"אול"י עבד שעות נוספות. העובד לא הצליח להוכיח בוודאות שעבד, אבל על פי התיקון לחוק משנת 2009, נטל ההוכחה הוא על המעביד ולא על העובד.
נגמרו החופשות האקזוטיות: הדרמה של סלינגר בענף הביטוח.
דור חדש של מכשירי בנקט בבנק הפועלים. לומד את התנהגות הלקוח ומאפשר לו לבצע במהירות ובקלות.
יותר משרות בהייטק: מחסור באלפי מהנדסים. ההשקעות הבינלאומיות והאקזיטים מתבטאים גם בשוק התעסוקה.
 
רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio