רותי שרון - 02/12/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
02/12/12


אמיתי זיו: חבילה צרה ויקרה: האם נשלם פחות על הטלוויזיה? רפורמת החבילה הצרה יוצאת לדרך. לאחר שנים של עיכובים ודחיות, היום תצא לדרך עוד רפורמה משמעותית. במשך שנים חויבו הצרכנים בישראל לשלם סכום גדול (יותר מ-200 שקל בחודש) בעבור חבילה רב ערוצית לטלוויזיה, שכללה גם ערוצים רבים שהם כלל לא מעוניינים בהם. מחיר החבילה, על פי כל ההערכות, ינוע סביב 130 שקל לחודש. בחבילה יהיו כ-10-15 ערוצים: חמשת ערוצי הבסיס בישראל - 1, 2, 10, 33 ו-99 - וכן הערוצים 9 ו-23. על פי הרפורמה, החבילה חייבת לכלול עוד לפחות ארבעה ערוצים נושאיים: ספורט, ילדים ונוער, סדרות וסרטים וחדשות עולמיות.

רחלי בינדמן: דש אייפקס קורא תיגר: משיק קרן פנסיה עם דמי ניהול מינימליים, וללא תיווך של סוכן. מדובר בקריאת תיגר נגד נחיצות סוכני הביטוח השולטים בענף הפנסיוני וגוזרים עמלה גבוהה מתיווך בין קרן הפנסיה ללקוח. דמי הניהול של דש יעמדו על 0.19%–0.38% הן מהצבירה והן מההפקדות, בהתאם לסכום שיעביר הלקוח החדש. במקום 0.35% מהצבירה, ו 4% מההפקדות בקרנות אחרות. מדובר על הנחה של 90% מדמי הניהול מההפקדה, וכ-50% מדמי הניהול על הצבירה. דש לא מהסס לצאת במהלך שמייתר את סוכני הביטוח, בכל הקשור בקרן הפנסיה. 
החלשים ייהנו מהמהלך, הסוכנים של חברות הביטוח ודאי יצליחו לשכנע כי קרן הפנסיה של דש פחות אטרקטיבית לעומת הקרנות הגדולות. ספק עם המעסיקים הגדולים יעבירו את עובדיהם לקרן של דש, שכן הם נוטים לעבוד עם מנהלי הסדרים פנסיוניים. סביר להניח שקהל היעד של המהלך של דש עשוי להיות בעיקר לקוחות חלשים שמשלמים כיום את תקרת דמי הניהול החוקית. הסוכנים ינסו להדגיש את העובדה שקרן קטנה, ושהלקוח צריך להבין דרכם את המוצר. שני טיעונים אלה הם טיעונים שיווקיים.

שאול אמסטרדמסקי: ביטוח סיעודי זה משעמם? לכל קורא רביעי כדאי לקרוא את זה . כל ישראלי רביעי שעבר את גיל 65 יהפוך בשלב כלשהו לחולה סיעודי. כל ישראלי רביעי. אם זה לא אתם, זה ההורים שלכם, או בן או בת הזוג שלכם, וזה עוד מבלי שמביאים בחשבון הפיכה לסיעודי בגלל תאונת דרכים למשל, דבר שיכול להתרחש בכל גיל. להיות סיעודי זה עסק יקר. אשפוז סיעודי יכול לעלות יותר מ־10,000 שקל בחודש. המדינה מסבסדת בממוצע 2,350 שקל מהסכום הזה, לפי מבחן הכנסה של המשפחה. כל השאר נופל על כתפי החולה הסיעודי, ואם אין לו מספיק כסף לשלם — אז על כתפי משפחתו, ולרוב על כתפי ילדיו. שעלולים לפשוט רגל כתוצאה מכך. עד הרפורמה, אם רציתי לשמור על הזכויות שקנה לי הכסף ששילמתי כל השנים עבור הביטוח הסיעודי, הייתי חייב להישאר בקופת החולים שלי.

מיכל רז-חיימוביץ: בלאק פריידיי? סייבר מנדיי? לא משנה, העיקר שתקנו. יותר מ-247 מיליון קונים פשטו על החנויות ועל אתרי האינטרנט במהלך הנחות ה-BLACK FRIDAY, שהתקיימו בסוף השבוע האחרון בארה"ב. ומה העמיסו הקונים? 8 מתוך 10 רכשו פריטים לעצמם (ולא כמתנה), 6 מתוך 10 קנו פריטי לבוש (58%). בין המתנות כיכבו צעצועים (35%), ספרים, משחקי וידיאו (40%), מוצרי אלקטרוניקה (38%) ותכשיטים (15%). כשליש מהרוכשים קנו גיפט קארד כמתנה. היקף הקניות השנה עמד על 59.1 מיליארד דולר - עלייה של 13% משנה קודמת. המספר הזה מהווה כשליש ממחזור המכירות השנתי של הקמעונאים בארה"ב. קונים רבים מצאו את מבוקשם באינטרנט: הגולש הממוצע השקיע 172 דולר מסך ההשקעה שלו בקניות און-ליין, כלומר כ-41% מסך הקניות לסוף השבוע הזה עברו דרך העכבר. קונים העדיפו לדלג על ארוחת החג לטובת בילוי באוהל מחוץ לסניף בסט ביי. "בפסיכולוגיה יש שני מצבים, חם וקר. הבלאק פריידיי מכניס את הצרכנים למצב חם שממנו קשה לצאת. כלומר, הצרכנים מאבדים שליטה ומתפתים לקנות גם מוצרים שאין בהם צורך".

מירב קריסטל: גולן טלקום שוב שוברת את השוק: 49 שקל ללקוח חדש, ל-6 חודשים ראשונים. ללא קנס. מבצע חדש: 49 שקל למסלול שיחות והודעות SMS ללא הגבלה וכן 3 ג'יגה נפח גלישה, לחצי שנה ללקוחות חדשים בלבד. זאת אחרי שלאחרונה הציעה ללקוחות קיימים מבצע שגם מטרתו היתה לפתות לקוחות חדשים: 4 חודשים חינם לבני משפחה - עד 5 קווים ללקוח. המבצע החדש של החברה יהיה בתוקף עד 21 בינואר 2013, כלומר זה היום האחרון להפעלת הסים במסגרת המבצע שהחל היום (א'). מרגע הפעלת הסים, ייספרו ששת החודשים של המבצע. בתום המבצע המחיר יחזור למחיר המסלול הקבוע של גולן למדברים הרבה: 99 שקל בחודש. המסלול כולל שיחות ל-53 יעדים נייחים בחו"ל, וליעדים סלולריים בארה"ב ובקנדה.

שניר הנדלר: מבוטלים דמי הניהול בקרנות כספיות ובמק"מים, ועמלת מינימום בגין ניהול ניירות ערך . בנוסף, יוטלו מגבלות על עמלות הבנקים בגין פעולות בניירות ערך, ויבוטלו עמלות נוספות למשקי בית ולעסקים קטנים. תיקון זה יכנס לתוקף בתחילת 2013. לדברי בנק ישראל, צעדים אלו מיועדים להגביר את התחרות על החיסכון לטווח קצר של משקי הבית, לשפר את יכולת ההשוואה של משקי הבית בפעילות בניירות ערך. בנוסף, על מנת להוזיל את העלויות של פעולת הקנייה ומכירה של ניירות ערך ולפישוט מבנה העמלות, הוחלט לחייב את הבנקים בקביעת עמלת מקסימום לקנייה ומכירה של ניירות ערך, ביטול עמלת המינימום בגין ניהול פיקדון ניירות ערך והרחבת הפיקוח על עמלת העברת פיקדון ני"ע להעברת פיקדון של הלקוח גם מחוץ למערכת הבנקאית.

בשורה אחת:
הלמ"ס: האבטלה במשק עלתה באוקטובר ל-7%. לעומת 6.8% באוגוסט.
דו"ח טאוב: הצעירים בישראל: הידרדרות מהירה בשכר, חלום הדירה מתרחק ועלייה חדה ביוקר המחיה.
מבצע באל-על: מכירה של 12,500 כרטיסים במחיר מוזל, החל מהיום, למשך 4 ימים, מ 199$.
רמי שביט משיק רשת סופרמרקטים: "נהיה זולים יותר מרמי לוי". 
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio