רותי שרון - 03.07.2016
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
03.07.2016


ליאור דטל (דה-מרקר): הנתונים העגומים: הישראלים פחות חכמים מאזרחי המדינות המתקדמות. מערכת החינוך של ישראל נחשבת כבר שנים למערכת נחותה שמפגרת אחרי העולם המערבי המפותח. מחקר חדש של ארגון ה-OECD תומך במסקנה זו. במחקר נבדקו נתונים של בוגרים (גילאי 16-65) ב-34 מדינות. ישראל דורגה במקום ה-29 בכישורים מתמטיים. במקום ה-28 בכישורי קריאה. גם בכישורים בפתרון בעיות בסביבה ממוחשבת דורגה ישראל במקום נמוך. נמצא מתאם בין הצלחה כבמבחנים אלה לבין היכולת להשתכר. התוצאות בישראל מבליטות פערים גדולים בין אוכלוסיות שונות במדינה.בראש הדירוג יפן ופינלנד.

מיכל רז-חיימוביץ (גלובס): התייר הישראלי וטורקיה: האם האמון ניתן לבנייה מחדש? לפני 6 שנים נפסקה התיירות הישראלית המסיבית לטורקיה. במקום חצי מליון תיירים בשנה הגיעו עשרות אלפים, רובם מהמגזר הערבי. האם כבר הקייץ תשתנה מפת התיירות לטורקיה בעקבות הסכם הפיוס?. אנשי המקצוע חלוקים בדעתם. כולם חושבים שמספר התיירים מישראל יגדל כבר הקייץ, אבל יש מחלוקת ביחס לשיעור הגידול. לכיוון של גידול תורמת ירידה של 35% במחירי חבילות התיור לטורקיה בהשוואה למחירים לפני מספר שנים והעובדה שהמוצר הטורקי נותן תמורה טובה יותר ביחס למחיר בהשוואה לחבילות תיור דומות ליוון ולבולגריה. יש החושבים שזה לא יתבטא באופן מלא השנה משום שרוב הישראלים כבר סגרו את עסקות החופשה שלהם לקייץ.

רוני זינגר (כלכליסט): ועדת שרים לחקיקה אישרה: סופ"ש ארוך 6 פעמים בשנה. ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק של ח"כ אלי כהן (כולנו) לסופי שבוע ארוכים מיום חמישי ועד יום שני. סופי השבוע יסונכרנו עם חופשות בתי הספר, כך שמספר ימי הלימודים בבתי הספר ישאר כפי שהוא היום. ההצעה לא תקודם עד להחלטת ועדת מנכ"חים בנושא מסחר בשבת. בהצעה תומכים ראש הממשלה, שר האוצר, שר התיירות וההסתדרות. בין המתנגדים התאחדות התעשיינים ונציבות שירות המדינה. בסקר נמצא כי 55% מהחברות דיווחו כי המהלך יביא לצמצום פעולתן העסקית. כ-30% מהחברות דיווחו כי המהלך יביא לצמצום פעולתן בישראל והעתקת פעילויות לארצות אחרות.  

עדי דברת-מזריץ (דה מרקר): מתחרה חדש לסופר-פארם: כל המוצרים עד 10 שקלים. רשת פארם חדשה עומדת להיפתח בישראל ולהתחרות בסופר-פארם וברשתות הפארם האחרות. את המיזם הגה אדם פרידלר, שיהיה מנכ"ל הרשת. הכספים גויסו ממשפחת גראס היהודית-אמריקאית. משפחה זו היא בעלת רשת הפארם Rite Aid. Rite Aid, הנמצאת בתהליכי מכירה, היא רשת הפארם הגדולה ביותר בחוף המזרחי של ארה"ב והשלישית בגודלה במדינה זו. הרשת צפויה לפתוח באוגוסט חנות ראשונה בתל-אביב. הקונספט.של הרשת ייחודי: כל מוצר ימכר במחיר של עד 10 שקלים. הרשת צפויה להחזיק חנויות קטנות שיהיו פתוחות שבעה ימים בשבוע במשך 24 שעות. החיסרון הוא שברשת לא יהיו בתי מרקחת.

דורית גבאי (דה מרקר): דעה: מס הרכישה -שוד בחסות המדינה. מנתונים שפרסם לאחרונה משרד האוצר עולה כי העלאת מס הרכישה הביאה לתוספת גביית מס של כ-2.5 מיליארד שקלים בשנים 2008-2014. הכנסות המדינה מגביית המס גדלו עקב העלאת שיעור המס ועקב עליית מחירי הדירות. לטענת הכותבת, העלאת המס אינה תורמת להקטנת עליית מחירי הדירות. העלאת המס היא גזל כספי מתושבי המדינה הרוכשים דירות. המדינה עושה קופה לטווח קצר והאזרחים מפסידים. כדוגמה היא מביאה מקרה של אדם היורש מהוריו יותר משליש דירה ורוכש דירה למגוריו. בעבר לא נדרש לשלם מס והיום הוא חייב במס משום שהוא נחשב לבעלים של דירה נוספת. 

ליטל דוברוביצקי (ידיעות אחרונות): כמה דמי הבראה מגיעים לכם? הכתבת, בעזרתו של עו"ד שרון הורנשטחן, עורך התוכן הראשי של אתר כל זכות, מציגה מדריך לזכויות עובדים בנושא קבלת דמי הבראה. דמי הבראה מקבלים במשכורות יולי ואוגוסט. זכאים להם עובדים העובדים יותר משנה באותו מקום עבודה. מספר ימי ההבראה גדל עם הותק במקום העבודה עד ל-10 ימי הבראה (למעט מקרים חריגים של הסכמים קיבוציים או חוזים אישיים הנותנים יותר ימי הבראה). במגזר הפרטי מקבלים 378 שקלים ליום ובמגזר הציבורי 421 שקלים ליום. 

בשורה אחת:
הסדרי החוב חתכו רק שברירי אחוז מהחיסכון הפנסיוני בישראל. מנתוני הרשות לני"ע מתברר כי סך החוב הבעייתי עמד על 2% מהשוק הקונצרני הסחיר בשנים 2011-2015.
החור ברפורמת הביטוח הסיעודי: מי שיעבור קופ"ח השנה ייפגע. מדובר במבוטחים שגילם מעל 49.
הכלכלן הראשי של בנק לאומי: הברקזיט יעשה טוב לבריטניה. מדיניות הגירה עצמאית ועצמאות מוניטרית שתאפשר תגובה מהירה יביאו לצמיחה.
לאומי חשף את הבנק הדיגיטלי שלו בנק פפר. הבנק יפעל החל מנובמבר. הממשק יהיה סלולארי בלבד באמצעות האגודל.
כשליש מהארגונים הפיננסיים אינם מוסוגלים להבחין בין התקפה לפעולה רגילה.סקר של חברת קספרסקי מגלה כי בנקים וחברות העוסקות בתשלומים מתקשים לזהות הונאות פיננסיות מקוונות.   

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio