רותי שרון - 03/08/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
03/08/14


רינה רוזנברג (דה-מרקר): נקמת הנוסעים: בענף התיירות מתכוננים לגל של תביעות. צפוי גל של תביעות של נוסעים שחופשתם נפגעה בגלל ביטול טיסות. הנוסעים קיבלו החזר של עלות כרטיסי הטיסה, אבל נגרמו להם הוצאות נוספות, כגון: תשלום לבתי מלון בגלל עיכוב במועד הטיסה. התביעות הראשונות כבר הגיעוהתביעות של ישראלים זועמים הן על אף שהחוק ברור וחד משמעי.  הנוסעים מנסים להשיג פיצוי נוסף בשיטת מצליחסוכני הנסיעות וגורמי תיירות אחרים,נאלצים להיערך לתביעות ולשכור את שירותיהם של עורכי דין.

ליטל איסטמטי (גלובס): "71% מהמשתמשים שלנו גילו שהם פראיירים". כך אומר יואב צוראל מנכ"ל Feex המספקת שירות חינמי של השוואת דמי ניהול במוצרי חיסכוןלדעתו תעשיית כספי הציבור מושתת על פחד ובורות של החוסכים. כתוצאה מבורות החוסך, הרבה גורמים גוזרים קופונים על חשבונו. השירות של Feex מאפשר לחוסכים לקבל נתונים המשווים את  גובה דמי הניהול שהם משלמים לגובה דמי הניהול שאחרים משלמים. השורה התחתונה היא שמרבית החוסכים משלמים יותר מדי (פרייארים במונחי חברת Feex). החברה הרחיבה את תחום פעילותה לארצות הברית וגם שם משלמים החוסכים דמי ניהול גבוהים מדי. הבדל בולט הוא שהחוסכים בארצות הברית אינם מודעים לגובה דמי הניהול שהם משלמים וחושבים שהם נמוכים

אפרת נוימן (דה מרקר): אושר בכנסת: כבר בעת הגירושים יחולק הרכוש הפנסיוני. חוק שאושר בקריאה שנייה ושלישית בכנסת קובע את אופן חלוקת הזכויות הפנסיוניות בין בני זוג במקרה של גירושים. עד היום אופן החלוקה היה תלוי ברצונם הטוב של בני הזוג. לפעמים הצד שצבר יותר זכויות פנסיה ניצל זאת לטובתו. בלא מעט מקרים, חוסר הסדר חוקי הביא לסכסוכים. על פי החוק החדש, חלוקת הזכויות  הפנסיוניות נעשות מיד עם הגירושים. יתרון נוסף של החוק הוא מניעת הבעיה שנוצרה בעת פטירת אחד מבני הזוג לאחר הגירושים, כאשר לנפטר יש בן/בת זוג חדש/ה. עד החוק הגרוש/ה היה מפסיד את כל הזכויות הפנסיוניות ובן/בת הזוג החדש היה מקבל את כל קצבות השאירים המוגדרות בחיסכון הפנסיוני .

מוטי בסוק (דה מרקר):  הקרן לעידוד יוזמה חברתית פירסמה מכרז להקמת קרנות השקעה בעסקים. הקרן לעידוד יוזמה חברתית יוצאת לדרך. בימים אלה פורסם מכרז לבחירת שני גורמים שיקימו וייפעילו קרנות השקעה בעסקים חברתיים,  תוך התמקדות בשילוב אוכלוסיות מוחלשות  ואנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה. הזוכים במכרז יפעלו כחברה ללא כוונת רווח. הממשלה תעמיד לרשותם 20 מילויון שקל. עליהם לגייס סכום של פי 1.5, כלומר: 30 מיליון שקל ממקורות אחרים.

אליצפן רוזנברג (Ynet):  הפיקוח על הבנקים: בקרוב הקלות ללקוחות. בנק ישראל פרסם טיוטה הכוללת שינויים והקלות בנהלים בתחום יחסי לקוח/בנקההקלות כווללות הוזלת עמלות והקלות בדרישות מעסקים קטנים. כמו כן, נכללת בטיוטה הוזלה משמעותית  בעמלת העברת  כספים מידית מחשבון לחשבון. הוזלה זו תומכת ביוזמה של מס הכנסה להמעיט את השימוש במזומנים. תהליך האישור של הטיוטה צפוי להימשך כשנה.

אמנון אטד (כלכליסט): בנק ישראל הפחית את הריבית באוגוסט ב-0.25% לשפל של 0.5%. לאחר חמישה חודשים ללא שינוי שער הריבית, החליטה הועדה המוניטרית של בנק ישראל  להפחית את הריבית בחודש אוגוסט ב-0.25%. הריבית חזרה לנקודת השפל שלה במשבר הגלובלי בשנת 2009 ועומדת על 0.5% . הסיבות להורדת הריבית הן ההאטה הכלכלית, המשבר הצפוי אחרי מבצע צוק איתן ושערו הגבוה של השקל. האינפלציה הנמוכה מאפשרת את הורדת הריבית ללא חשש מעליה באינפלציה.שיעור האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים הוא 0.5% הרבה מתחת ליעד האינפלציה השנתי שקבעה הממשלה ועומד על 1% עד 3%..

בשורה אחת:
למה כולם היום "מנהלים"? הסיבה האמיתית לריבוי כרטיסי הביקור עם התארים המפוצצים.
דעה: אל תגעו בלוחמים קצצו בשומנים. קל להיסחף עם האהדה לצבא. קשה לזכור שגם בתקופה זו צריך לוודא שהכסף הולך למקומות הנכונים.
מבזבזים ושוכחים. מחקר חדש מצא שאנשים באמת שוכחים הוצאות כשהם עומדים בפני רכישה חדשה.
אדון/גברת נכבדיםיש לכם 30 יום לגלות לנו האם אתם מעלימים הכנסה.
מחיר כבד: "הנזק לדיור ברצועת עזה כמו התקציב השנתי שלה". לפי שר השיכון הפלסטינאי הנזק לבתים כ-800 מיליון דולר.
 
 


 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio