רותי שרון - 05.11.2017
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

דף הבית >> חדשות כלכלת המשפחה >> 2017 >> 11/17 >> 05.11.2017

חדשות כלכלת המשפחה
05.11.2017
 

יובל אזולאי (גלובס): בלעדי: כמה מוכן משרד האוצר לשלם רק כדי לודא שמשרד הביטחון לא מרמה. אגף התקציבים במשרד האוצר פתח בתהליכי התקשרות עם יועץ אסטרטגי חיצוני בעלות של כ-3.5 מיליון שקל. תפקיד היועץ הוא בחינה מקצועית של דרישות הצבא במסגרת ההתוכנית העברת מחנות צה"ל לדרום ותוכניות נוספות כמו העברת מחנות צה"ל לפריפריה והקמת מרכזי אספקה חדשים. בנוסף יידרש יועץ אסטרטגי למעקב אחרי תוכנית "אופק רחב" להעברת מחנות תל השומר והשלישות ברמת גן למחנה רב זרועי באיזור רמלה. היקף תוכניות העברת המחנות נאמד במיליארדי שקלים. משרד הביטחון רואה בהעברות אלה פרויקטים משתלמים: מצד אחד יתפנו קרקעות יקרות במרכז לבניה ומצד שני  צה"ל משדרג את התשתיות של מחנותיו.

מירב קריסטל (Ynet): חגי הקניות הבינלאומיים בפתח: טיפים לקניות בזול. סינגלס די ובלק פרידיי מתקרבים. כנראה שישראל תשמור על מעמדה כמובילת הקניות המקוונות בחו"ל. בכתבה ניתנים מספר רב של טיפים להוזלת מחירים בקניה המקוונת. בין הטיפים: צורך בהכרת השוק והמוצר לפני הרכישה המקוונת, להירשם לאתרים לפני חגי הקנייה המקוונת, להתחשב במיסוי הצפוי ולשקול פיצול או איחוד פריטים במשלוח אחד או מספר משלוחים והימנעות מתשלום בשקלים. 

אורי פסובסקי (כלכליסט): ג'רום פאוול הוכרז כיו"ר הפד החדש: "הגרסה הרפובליקנית של ג'נט ילן". ג'רום (ג'יי) פאוול הוא יו"ר הפדרל רזרב הבא, כך הכריז נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, כשפאוול עומד לצידו. פאוול מכהן במשך חמש השנים האחרונות כחבר מועצת הנגידים של הפד. הוא נבחר לתפקיד זה על ידי הנשיא אובמה. פאוול דילג במהלך הקריירה שלו בין המגזר הפרטי לבין המגזר הציבורי. הוא בוגר פרינסטון ובעל תואר במשפטים מאוניברסיטת ג'ורג'טאון. מינויו נחשב לבחירה בהמשך המגמה של יציבות, ללא העלאות ריבית חדות, ומינויו אינו צפוי לטלטל את הכלכלה ואת השווקים. זהו שיקול מהותי בבחירתו. הוא שונה מכל ראשי הפד ב-40 השנים האחרונות משום שהוא היחיד שאין לו תואר אקדמי בכלכלה.

ישראל פישר (דה מרקר): התרגילים של בוקינג.קומ שכולם מכירים - ובכל זאת נופלים בהם פעם אחר פעם. הכתבה עוסקת בדואופול של אתרי הזמנת חופשות השולט ב-95% מהשוק. מדובר בחברות אקספדיה ופריסליין (המחזיקה בבוקינג. קום). חברות אלה נמצאות בבדיקה של הרשויות בבריטניה ובמדינות אחרות הבוחנות את ניצול כוחן להעלאת מחירים. תרגיל עיקרי הוא הסתרת מידע על מקומות שמציעים עסקות זולות. למשל: בתי מלון המציעים ישירות עסקאות זולות יותר נדחקים לתחתית החיפוש ותמונותיהם אינן מוצגות. תרגילים בולטים נוספים: מידע לא נכון על אי זמינות חדרים במטרה להפעיל לחץ, ריבוי שמות של אתרי חופשות המתחרים כביכול כשבעצם הם בבעלות אקספדיה או פריסליין, העלאת מחירים בחיפוש חוזר ואי העברת פרטים מזהים של לקוחות על מנת שהמלונות לא יוכלו בעתיד לצור קשר ישיר עם הלקוחות.

ערן יעקובי (Telecom news): ניתוח TV Sting של Yes: מהו המוצר, משמעותו לצרכן ולשוק התקשורת. ערן יעקובי הוא אנליסט תקשורת ומנכ"ל חברת רוסאריו ייעוץ ומחקר. TV String הוא מוצר חדש של חברת YES המבוסס על Data Streaming, טכנולוגיה המוכרת לנו בעיקר מהמוצר של נטפלקס. יעקובי מנתח את היתרונות והחסרונות של מוצר זה. זוהי הפעם הראשונה שחברת Yes יוצאת עם מוצר בטכנולוגיה זו, העלול לגרום לקניבליזציה בהכנסות שלה. יתרון של המוצר החדש הוא ביכולת להתנתק באופן עצמאי בלי "לרדוף" אחרי הספק. המגמה בשוק התוכן של הטלוויזיה היא תחרות מוגברת שתוריד את גובה התשלומים של צרכנים ותקשה על החברות.  

יזהר שי (גלובס):  אומת הפקקקים: אחרי הפקקים מגיע הדבר הבא - פקקי החניה. הכותב, תושב אחד הישובים הקטנים בשרון, מתאר את סבלם של נהגים בתל אביב. בעבר היו פקקים. עכשיו הצטרף אליהם צרכן זמן חדש: פקקי חניה. פקק חניה הוא כניסה לחניון שבו לא מוצאים חניה ואין שילוט בכניסה האומר שאין מקומות פנויים. חניון כזה הוא חניון אתרים במרכז תל אביב. הכותב הסתובב שם במשך יותר מחצי שעה עד שהתיאש. כשיצא נאלץ גם לשלם על הזמן בו לא חנה. הכותב טוען שחיבים למצוא פיתרונות תוך זמן קצר. פיתרונות אפשריים הם תגבור התחבורה הציבורית, והוספה מהירה של מגרשי חניה. גם מגרשים שאינם סלולים. 

בשורה אחת:

מה יהיו ההשלכות הכלכליות של המשבר בקטלוניה? צפויה צניחה במספר התיירים המבקרים בחבל המתויר ביותר בספרד ועזיבה לצמיתות של חברות כלכליות גדולות. 
אנרגיא'ן היונית חתמה על עוד שני חוזים: תמכור גז טבעי לתחונות הכוח של יצרני חשמל קטנים. יצרני החשמל ניצלו את הסעיף בחוזה לרכישה ממאגר תמר המאפשר להם יציאה מהחוזה. 
בסוף החודש יונפקו השטרות החדשים של 20 ו-100 שקל. הדמויות שיהיו עליהם הן רחל ולאה גולדברג. 
רשת יוחננוף מצמצמת את אספקת החלב שלה מתנובה על רקע סכסוך לגבי אורך תקופת האשראי.זהו אקט יוצא דופן בגלל שליטתה של תנובה בשוק מוצרי החלב.  
מי לא יהנה משידורי HD?  בעולם עוברים לשידורי טלוויזיה בטכנולוגית K4. מנובמבר יעבור בישראל לשידור בטכנולוגיה איכותית פחות של HD. מנויי עידן פלוס וסלקום TV לא יוכלו להנות משידורים באיכות HD.

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio