רותי שרון - 06/07/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
06/07/14

 

מעין מנלה (כלכליסט): "מתוך 9,000 תכניות פנסיה שבדקנו - בשש לא היו טעויות". שירות טכנולוגי חדש, מאתר שגיאות בתכניות פנסיה ומציג נתונים ביחס לכמה כסף נצבר ומה גובה הפנסיה המשוערת.  לטענת אלון רז, מייסד שירות קשבורד, מתוך 9,000 תכניות פנסיה שנבדקו רק בשש לא נמצאו טעויות. הטעויות עשויות להיות טעויות מהותיות, למשל: חוסך פנסיוני אינו מקבל את ההנחה המגיעה לכל אחד מהעובדים במקום עבודתו. גם טעויות מנהליות עלולות לעלות לחוסכים כסף רב. כך למשל, טעות נפוצה היא טעות בכתובת. במקרה כזה הגוף המנהל עשוי לשלוח מכתב, לכתובת החוסך המופיעה אצלו, על העלאת גבוה דמי הניהול. החוסך, שאינו מקבל את המכתב, מתחיל לשלם באופן אוטומטי דמי ניהול גבוהים יותר מבלי שהוא מודע לכך.

דפנה ברמלי (גלובס): שכירים ביום עצמאיים בלילה הישראלים שעובדים ללא הפסקה. המצב הכלכלי גורם לאנשים רבים לשלב בין עבודה כשכיר לבין עבודה כעצמאי. ברוב המקרים מדובר בהפיכת תחביב למקור הכנסה נוסף, בהיקף של עשרות שעות חודשיות. לפני שמתחילים בעבודה משולבת כשכיר ועצמאי חשוב לבחון היבטי מיסוי וניגודי עניינים, במקרים בהם שתי העבודות הן באותו תחום. גם כאשר מעדיפים את תחום העיסוק בו עובדים כעצמאיים, מרבית האנשים מעדיפים לשמור על מקום עבודתם כשכירים בגלל מצבם הקשה של עצמאיים בישראל וחוסר היציבות התעסוקתית שלהם. 

אליצפן רוזנברג (Ynet): האוצר דירג: איזו חברת ביטוח הכי גרועה. לאחר הרבה ביקורת, פרסם משרד האוצר בפעם הראשונה נתונים השוואתיים על חברות הביטוח. המדדים להשוואה הם טיב השירות (אחוז התביעות המאושרות) ומהירות הטיפול. רק 3% מתביעות  בתחום ביטוח רכב חובה אושרו על ידי חברות הביטוח. 85% מהתביעות בענף זה הסתיימו בפשרה. בתחום רכב רכוש אושרו יותר מ-70% מהתביעות. בביטוח מבנה אושרו 74% ובביטוחתכולת דירה 82%. בביטוח סיעודי אושרו 62% מהתביעות. חברת AIG בלטה במהירות הטיפול בתביעות. בתביעות בביטוח דירות דורגו אחרונות מנורה ושירביט. ובביטוח הוצאות רפואיות דורגו אחרונות ביטוח ישיר ואיילון. הנתונים מתייחסים לשנת 2013.

דה מרקר: קרנות הפנסיה הממשלתיות בארה"ב התמכרו לסיכונים והן משלמות ביוקר. קרנות הפנסיה המנהלות את הפנסיות במגזר הציבורי בארצות הברית השקיעו בעבר באפיקים סולידיים. 70% מההשקעות היו באגרות חוב. ירידת הריבית מנעה מהן שמירה על גובה התשואות באמצעות אגרות חוב. הן עברו להשקעות באפיקים מסוכנים יותר, למשל: קרנות גידור. התשואה הממוצעת  היא עדיין גבוהה: 9% בשנה בממוצע של 25 השנים האחרונות. ההבדל העיקרי הוא בחוסר היציבות בהשקעות. כתוצאה מחוסר היציבות נאלצו חלק מקרנות הפנסיה לקצץ בגובה הקצבאות. אחרות, אינן יכולות לבצע זאת בגלל מגבלות חוקיות וסובלות מקשיים.

ליאור אברבך (גלובס): אלפי חרדים עזבו את כללית ומכבי בהוראת הרבנים. כ-5,000 חרדים עזבו את קופות החולים מכבי וכללית. כתוצאה מכך נגרם לקופות החולים האלו נזק שנאמד במיליוני שקלים. הסיבה לעזיבה, בהוראת הרבנים, היא סירובן של קופות החולים לפרסם בעיתון הפלס. הפלס הוא עיתון חדש, שהוקם עקב פילוג בקהילה החרדית. הפלס הוא בטאונו של הזרם הקיצוני בראשות הרב הירושלמי שמואל אוירבך. הוא מתחרה בעיתון הוותיק יתד נאמן. אלה שנטשו את קופות החולים מכבי וכללית, עברו למאוחדת וללאומית. 

אורי פסובסקי (כלכליסט): מה באמת מניע אותנו? הכתבה מציגה את רעיונותיו של הכלכלן פרופ' אורי גניזי, ישראלי לשעבר, מאוניברסיטת סן דייגו. לגניזי, מרצה לכלכלה התנהגותית באוניברסיטת סן דייגו,  יש דעות ושיטת מחקר יוצאות דופן. כך למשל, הוא מסביר את הקשר בין נישואים והשמנה, במונחים כלכליים. רעיונות נוספים: קנס הוא דבר מסוכן, מדוע כדאי להיות קשה להשגה?, למה "דופקים אותנו במוסך ומדוע לא תמיד כדאי לחסוך?


בשורה אחת:
הדולר בשפל של שנתיים - אך בשוק המט"ח מאמינים שיש עוד לאן לרדת. בחודש האחרון הדולר סבל מתנודתיות רבה.
יש לכם מספיק חיסכון? הגיע הזמן לדאוג לכך. כולם יודעים שזה חשוב אבל לא מקפידים לדאוג לכך.
רמי לוי משיק כרטיס אשראי חוץ בנקאי. מצפה לגייס 120 אלף  לקוחות בשנה הראשונה.
פרוייקט מיוחד: איך להשיג עבודה בעידן העכשווי. המהפיכה בעולם העבודה דוחקת בנו לפתח מיומנויות מיוחדות.
הפחד הגדול של העשירים: ילדים מפונקים. סקר חדש מגלה שהחשש הגדול ביותר של עשירים הוא בריאות. ילדים מפונקים במקום השני.

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio