רותי שרון - 08/03/15
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
08/03/15

שאול אמסטרדמסקי  (כלכליסט): סקר כלכליסט: 41% מהציבור במינוס, 69% מהם במינוס כרוני. כלכליסט לקח את נתוני הלמ"ס ביחס לאוברדרפט וביצע סקר מעמיק, הבודק את דפוסי האוברדרפט. 64% מאלה שיש להם אוברדרפט, חייבים לבנק יותר מ-10,000 שקל. 36% מהם לקחו הלוואה על מנת לסגור את האוברדרפט. ל-68.8% מהם מדובר באוברדרפט המתמשך למעלה משנה. 47% מבעלי האוברדרפט חושבים, שהוא פוגע ביחסים שלהם עם קרובי המשפחה שלהם. אחוז הנשים והדתיים בעלי אוברדרפט גבוה מאחוז בעלי אוברדרפט מקבוצות אוכלוסיה אחרות. יותר מ-53% חושבים שהם באוברדרפט בגלל יוקר המחיה, אבל 19.7% מייחסים זאת להתנהלות כלכלית לא נכונה.

יובל קורן (Ynet): דעה: הפקדה לקופות גמל? אל תחכו לסוף השנה. מקובל בישראל להפקיד לקופות גמל ולקרן השתלמות לקראת סוף השנה האזרחית, על מנת להנות מהטבות מס על הרווחים. הכותב מציע לא לחכות עד סוף השנה ולהפקיד בתחילת השנה. הנימוק שלו הוא שבנוסף להטבות של ניכוי וזיכוי ממס הכנסה, יש לנו גם פטור ממס על רווחים בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות. בהנחה שתשואות קופות הגמל וקרנות ההשתלמות, אינן פחות טובות מתשואות אפיקי השקעה אחרים, כדאי להנות מהפטור ממס על רווחים במשך שנה נוספת.  

הילה ציאון (Ynet): איפה קונים דירה בעד 100 משכורות. על פי דוח מבקר המדינה, שפורסם לאחרונה, מחירי הדירות עלו ב-55% בחמש השנים האחרונות. על פי הדוח, לפני עשר שנים ניתן היה לקנות דירה ב-96 משכורות שנתיות. היום נדרשות 139 משכורות חודשיות. חברת אלדר שיווק נדל"ן  חיפשה ומצאה עבור Ynet , יישובים בהם ניתן לקנות דירות במחירים של לפני עשר שנים, כלומר: בעד 100 משכורות. נמצאו עשרה יישובים כאלה. במקום הראשון מעלות-תרשיחא (71 משכורות). במקום השני ירוחם (72  משכורות)  ובשלישי קרית ים (78 משכורות).

סיוון איזסקו (דה מרקר): ויזה אירופה יוזמת:  תחרות למונופול של שב"א בתחום כרטיסי האשראי בישראל. בישראל קיים רק מתג סליקה אחד של כרטיסי אשראי. זהו מתג הסליקה של חברת שב"א, הנמצאת בבעלות הבנקים. תהליך הסליקה באמצעות המתג של שב"א נחשב לאמין וכמות התקלות בו מזערית. למעשה כל תהליך השימוש בכרטיסי אשראי בישראל הוא בבעלות הבנקים. ויזה אירופה מציעה לבנקים בישראל סליקה באמצעות המתג שלה. בויזה אירופה מציעים את המתג שלהם, הן כגיבוי לשב"א והן כתחליף לשב"א בעיקר עבור עסקאות מתקדמות בתשלומים דיגיטליים. שימוש במתג האירופי תלוי ברצונם של הבנקים ואינו חייב להחליף את השימוש במתג של שב"א.

אמיר טייג (דה מרקר):  קצב הנוטשים את בזק מתגבר: מתחילת הרפורמה עברו 1,600 לקוחות אינטרנט. מתחילת הרפורמה עברו מבזק לספקיות האינטרנט 1,600 לקוחות אינטרנט מהיר. קצב נטישת הלקוחות מתגבר. בולטת במיוחד חברת פרטנר, המעודדת את לקוחותיה לעזוב את בזק. עם זאת לקוחות רבים מחכים עד 17 במאי. בתאריך זה מחויבת חברת בזק לאפשר מעבר אוטומטי של לקוחות מהחברה לספקי האינטרנט.  אבי ברגר, מנכ"ל משרד התקשורת, אינו מרוצה מקצב הנטישה ולוחץ על חברת בזק להקדים את תאריך המעבר האוטומטי של לקוחות .

יאיר נתיב (כלכליסט): גוזרים קופון: כמה כסף מרוויחה מספרה. בתחקיר נבדקה רווחיות מספרות. ספרות הוא תחום עם חסמי כניסה נמוכים ורמת סיכון גבוהה יחסית. תספורת של אישה עולה סכום לא מבוטל. הספר משלם דמי שכירות על המספרה וצריך לקנות מספריים מיוחדים בעלות של מאות שקלים. בנוסף לכך עליו לשלם משכורות לעובדים שכירים. ההכנסה מושפעת במידה רבה ממספר התספורות הממוצע ליום. הספר מרוויח רווח גדול יחסית על מוצרי טיפוח שהוא מוכר. שיעור הרווח על מוצרי טיפוח הוא בין 50% ל-60%.

בשורה אחת:
בנק ישראל הגביר את קצב רכישת הדולרים וקנה בפברואר כמיליארד דולר. יתרות המט"ח של ישראל הגיעו ל-85.3 מיליארד דולר .
רגע לפני הפתעת הריבית: נתונים חדשים מגלים במה מושקעת הפנסיה שלכם. 
סדר עדיפויות: התקציב למשפחה ביו"ש 14,000 שקל יותר מאשר למשפחה בפריפריה. כך עולה ממחקר של מכון מאקרו.
פורסם מכרז מחיר מטרה ראשון. 940 אלף שקל לדירת 100 מ"ר בראש העין.  
תחקיר "ברקוד" בערוץ 10: חצי מברי המים מזוהמים יותר מברז רגיל. המחצית השנייה מזוהמת במידה דומה למים מהברז.

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio