רותי שרון - 08/11/15
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
08.11.15


גד פרץ (גלובס): האוצר יוכל לטרפד את רכישת גולן טלקום בידי סלקום? משרד האוצר מתנגד לעסקת רכישת גולן טלקום בידי סלקום. הממונה על התקציבים במשרד האוצר אמיר לוי, אמר בשיחה עם "גלובס", כי העסקה של רכישת גולן טלקום על ידי סלקום לא תתבצע. הוא הוסיף כי "מדינת ישראל אינה מדינת עולם שלישי ולא תאפשר לגולן לעשות עליה סיבוב".  לדבריו, הרכישה תעצור את התחרות בענף הסלולר. המדינה לא תסכים לתת לסלקום תדרים שניתנו לגולן טלקום. לדעתו של לוי שותפים שרים וחברי כנסת רבים, שקראו לעצור את העסקה.

דובי בו-גדליהו (גלובס): ליטר בנזין עולה למדינה 86 אגורות ונמכר לכם ב-6 שקלים. ב-12 החודשים האחרונים צנחו מחירי הדלק בשוק העולמי ב-40%. במקביל ירד גם שערו של הדולר. ירידות מחירים אלה כמעט ולא באו לידי ביטוי במחיר שמשלם צרכן הדלק הישראלי. רק לאחרונה ירד מחירו של בנזין באוקטן 95 מתחת ל-6 שקלים. למדינה הוא עולה 86 אגורות בלבד. הסיבה העיקרית לפער הגדול במחיר היא מס הבלו שגובה המדינה על מחירי הדלק. בלו הוא מס רגרסיבי עתיק יומין, שמשמעותו היא גבית מס בסכום קבוע. במקרה של הדלק גובה המדינה מס קבוע של 3.06 ש"ח על ליטר בנזין. בנוסף לכך גובה המדינה גם מע"מ, כך שכשני שליש ממחיר הדלק הם מיסים.

שאול אמסטרדמסקי (כלכליסט): עידן חדש בפנסיה: חוסכים יוכלו לבחור את סוכן הביטוח שלהם ללא תלות במעסיק. הפתעה בועדת הכספים של הכנסת: חרף הלחצים הכבדים של התאחדות התעשיינים, איגוד סוכני הביטוח וסוכנויות הביטוח הגדולות, נחתם הסכם בין הממשלה, המעסיקים וההסתדרות, המאפשר לעובד לבחור את סוכן הביטוח שלו ללא תלות במעביד. העובד זכאי גם לבחור שלא להשתמש בסוכן ביטוח ולעבוד ישירות מול חברת הביטוח. עובד הבוחר לעבוד ללא סוכן לא יחויב להשתמש בייעוץ פנסיוני. על מנת שעובד כזה לא ייפגע, יוגדרו קווים אדומים שאותם אסור לחצות. מתווה ההסכם דומה למה שהציגה הממונה על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר. ההסכם צפוי להפוך לחוק, שיופעל החל מחודש ינואר 2016.

ענבל אורפז (דה מרקר):  רוצים למצוא עבודה בהייטק? תמצאו חברים: כך מגייסים עובדים בחברות ובסטארט-אפים. דוח של חברת הסטארט-אפ Comeet בדק את תהליכי גיוס העובדים בחברות סטארט-אפ ובחברות טכנולוגיה המעסיקות בין 50 ל-500 עובדים. הוא מבוסס על בדיקת 103 אלף קורות חיים והגשת מועמדות למשרות. המסקה העיקרית שהערוץ היעיל ביותר לגיוס עובדי היי-טק הוא "חבר מביא חבר". רק 8% מהמועמדים הגיעו מערוץ זה, אבל 36% מהמגויסים הגיעו באמצעות ערוץ זה.מסקנות הבדיקה הן, שחברות אינן יכולות לוותר על אף אחד מהערוצים לגיוס עובדים (חברות השמה, לוחות דרושים, רשתות חברתיות ומקורות נוספים) משום שבסופו של יום הן מגייסות עובדים באמצעות כל אחד מהם.

מעין מנלה (כלכליסט): הטרנדים בשוק העבודה ב-2016, כיצד הם ישפיעו עליכם? שינויים בשוק העבודה אינם מתרחשים באופן פתאומי. מדובר בתהליכים ארוכי טווח, שחלקם כבר התחילו להתרחש. הכתבה עוסקת בשש מגמות שינוי כאלה. המסקנה הכוללת היא שהשינוי הוא בכיוון של יותר העסקת פרילנסרים ועובדים זמניים ופחות העסקה של עובדים קבועים. את המגמות מכתיבים בחלק מהמקרים דווקא העסקים הקטנים ולאוו דווקא החברות הגדולות. שש המגמות בהן עוסקת הכתבה הן: סוף העבודה במשרות של משעה תשע עד שעה חמש אחה"צ, גמישות בעבודה וניסיון לשמור על איזון בין עבודה וחיים פרטיים, יותר עובדים שעזבו יחזרו לעבוד באותה חברה, עיצוב המשרד ישחק תפקיד חשוב בגיוס טלנטים, אוטומטיזציה שתביא לפיטורי עובדים וכניסת דור ה-Z לשוק העבודה.

קובי ישעיהו (גלובס): כך ייראה ההחזר החודשי אם תאושר הצעת 90% משכנתא. ח"כ אורלי לוי-אבוקסיס מקדמת הצעת חוק, לפיה זוגות צעירים יוכלו לקבל משכנתא של 90% ממחיר דירה. חברת AMG משכנתאות בדקה את גובה התשלום החודשי, שישלם זוג צעיר עבור דירה זולה יחסית במרכז בשווי של 1.3 מיליון שקל. על פי הבדיקה, זוג שייקח משכנתא של 90% מערך הדירה ל-25 שנה, ישלם כ-6,200  ש"ח לחודש. להערכת החברה, זוגות צעירים עלולים להתקשות בהחזר משכנתא כזו לאורך זמן. אם הריבית במשק תעלה ב-2% גובה התשלום החודשי יעלה לכ-7,200 ש"ח לחודש. החברה מציעה במקום זה, שהמדינה תיתן לזוגות צעירים הלוואה בערבות מדינה של 100,000-200,000 ש"ח בריביות נמוכות, כפי שהיה במשך שנים במשכנתא לזכאים.

בשורה אחת:
למ"ס: דוח חדש של ה-OECD  בנושא בריאות: השיפור בטיפול הרפואי איטי מכדי להתמודד עם הנטל הגדל של תחלואה כרונית.
כך משכנעות אתכם סוכנויות ביטוח לשלם 400 שקל על שירות שעולה 40 שקל. אינווסט פתרונות פיננסיים ומאור שוקי הון מציעות את שירות המסלקה הפיננסית של נס טכנולוגיות במחיר מופקע.
חדשות הרכב: המכוניות האמינות שחוסכות לכם כסף. מגזין הצרכנות האמריקאי קונסיומר רפורט דירג את המכוניות החדשות האמינות ביותר. 
אז מה בעצם קרה השבוע לתמ"א 38? מדריך בנושא השינויים בתקנות תמ"א 38.
השנה היא 2015 , איך זה שהסוללות נגמרות כל כך מהר?  מדוע לאפל סמסונג ואחרים כאי להמשיך עם סוללות שהומצאו בשנת 1991.
 
רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 
 
לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il


 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio