רותי שרון - 09/08/15
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

דף הבית >> חדשות כלכלת המשפחה >> 2015 >> 08/15 >> 09/08/15

חדשות כלכלת המשפחה
09/08/15


משרד האוצר: הקבינט הכלכלי-חברתי אישר שורה של רפורמות במסגרת הצעת תקציב המדינה לשנים 2014-2015 . הקבינט הכלכלי-חברתי אישר ב-04.08.2015 שורה של רפורמות הנכללות בתקציב המדינה לשנים 2014-2015.  הרפורמות הנכללות הן: 1. "רפורמת הקורנפלקס" - הסרת חסמים ליבוא מזון. 2. ביטול התכנון בענף הצאן. על מנת להוזיל מוצרים המיוצרים מחלב צאן. 3. ביטול הקרטל בענף הפטם. לצורך הגברת התחרות והוזלת המחירים. 4. חיזוק מעמד המגדלים בהתארגנויות בענף הצומח. 5. הפחתת עלויות ניהול מוצר פנסיוני. 6. הגדלת התחרות בשוק האשראי הקמעונאי באמצעות הקמת מאגר נתוני אשראי. 7. הגדלת מקורות המימון של חברות נותנות אשראי. 8. רפורמה בשוק הדיור. 9. קידום מהיר של תשתיות ביוב לצורך הרחבת היצע בשוק הדיור. 10. מס משאבי טבע - שישינסקי 2. 11. האצת חיבור מפעלי תעשייה לרשת הגז הטבעי. 12. הסדרת ביטוח הבריאות ותכנון שירותי בריאות נוספים. 

נירית כהן (גלובס): "המקום השלישי": תהיתם פעם מיהו העובד שיושב בפינה? הכתבה עוסקת בסביבת העבודה העתידית, בה חלק גדול מהעובדים לא יעבדו מהמשרד. לדעת הכותבת, תכנון המשרד העתידי יתמקד בעובדים ולא במרחב העבודה הפיזי. כבר היום המשרד של עובדים רבים הוא המחשב הנייד שלהם, שעשוי להיות מופעל ממקומות פיזיים שונים: בבית, בבית קפה או במשרד. המשרדים לא יעלמו, משום שמחקרים מראים כי לעובדים יש צורך באינטראקציה עם עובדים אחרים. בחלק מהמקרים הפיתרון הוא שטח עבודה שיתופי לאנשים העובדים בחברות שונות או עובדים כעצמאיים . 

אביטל להב (Ynet): הוסכם הלילה: לכל אזרח יהיה דירוג אשראי ההצעה לתיעוד היסטוריית האשראי של כל אזרח בישראל, חזרה לסדר היום, לאחר שהושגה הסכמה בין משרד האוצר לבין משרד המשפטים. דירוג האשראי לכל אזרח יהיה חלק מחוק ההסדרים במסגרת התקציב החדש. על פי החוק יוקם מאגר נתונים של ההיסטוריה של כל אזרח, על מנת להקל על מעבר מבנק לבנק. היועץ המשפטי לממשלה טען, שפרק הזמן לאישור חוק ההסדרים קצר מכדי לנסח את חוק דירוג האשראי באופן ראוי, לפיכך הוסכם שאם לא יושלם הניסוח בזמן וועדת הכספים של הכנסת תטפל בניסוח. 

שרון שפורר, רותם שטרקמן (דה מרקר): ראיון עם מאיר חת. מאיר חת בן 83 , "שווה" היום כמה עשרות מיליונים. בעבר היה המפקח על הבנקים ויו"ר טבע בתקופה של אלי הורוביץ. במניית טבע הוא משקיע עד היום חלק ניכר מכספו. חת נשאל בראיון על דעתו על מה שקורה בטבע בשנים האחרונות ועל מה שקורה בבנקאות הישראלית. בראיון נותן חת פרשנות על הקרב בין טבע למיילן, מספר על אסטרטגית ההשקעה שלו, מסביר מדוע להערכתו הבנקים בישראל במצב טוב, חרף היוזמות של שר האוצר כחלון להגדלת התחרות ומביע דעתו על שוק ההון בישראל.

אמיתי זיו (דה מרקר): מיזם האינטרנט שיחסוך לכם מורה פרטי בשנה הבאה. המטה הממשלתי "ישראל דיגיטלית" עומד להוציא לדרך מיזם לאומי רחב היקף ללימודים מקוונים. במיזם צפוי להיות מוקם פורטל לימודים שישמש להכשרות במגזר הממשלתי, בשלטון המקומי ובצה"ל ובשלב מאוחר יותר גם במערכת החינוך. השימושים של פלטפורמה כזו רבים ומגוונים. כך למשל, תלמידים חלשים יוכלו לקבל שיעורים מקוונים ממורים טובים, במקום שהוריהם ישלמו עבור שיעורי עזר. שימושים אחרים לדוגמה: שיעורים לתלמידים עם בעית נגישות, הכשרה מקצועית לחרדים במסגרת משרד הכלכלה והכשרת עובדי חינוך במסגרת משרד החינוך. למימוש הפרויקט השאפתני נבחר הפלטפורמת EDX שפותחה על ידי אוניבסיטאות MIT והארוורד.

מעין מנלה (כלכליסט): כמה הזמן שלכם באמת שווה. רוב האנשים יודעים להעריך באופן סביר כמה שווה שעת עבודה שלהם. להעריך כמה שווה שעת זמן פנוי שלהם הרבה יותר קשה. לפעמים זו שאלה מעשית, מישהו מציע לבצע במקומכם מטלה ולהשאיר לכם זמן פנוי. האם המחיר שהוא מבקש שווה את זה? ספנסר גרינברג, מתמטיקאי ויזם אמריקאי, עסק בסוגיה הזו. הוא מביא דוגמה אמיתית של ידידה שלו. היא מרוויחה משכורת שנתית של שש ספרות בדולרים. הגברת קיבלה שובר מתנה בסך 20 דולר והתלבטה, במשך כמה שעות, מה לעשות איתו? גרינברג הסביר לה את המושג ערך הזמן והסביר לה שערכו של השובר שקיבלה קטן יותר מערכו של הזמן שבזבזה על מנת להחליט מה לעשות בו. גרינברג פיתח מחשבון הנקרא Clear Thinking בעזרתו אפשר לחשב כמה שווה שעת זמן פנוי של אדם מסוים.

בשורה אחת:
השיטה היוונית עכשיו בארץ: "פתח לרמאות". כחלון ודרעי הסכימו על פטור ממע"מ לעניים. פרופ' לכלכלה: "במקום לעודד עבודה ממציאים פטנטים".
חפירת הרכבת הקלה בתל-אביב יוצאת לדרך: ב-2.8 בערב יתחילו  חסימות במרכז ת"א. העבודות יארכו חמש שנים.
קרן פנסיה או ביטוח מנהלים? על היתרונות והחסרונות למבוטח.
קבוצת אמן השיקה פתרון המאפשר קבלת מידע פנסיוני מלא מהמסלקה הפנסיונית. החל מינואר 2016 מחייב הרגולטור את כל הגופים הפיננסיים לאפשר גישה למסלקה פנסיונית מתוך אתרי האינטרנט שלהם. 
40 זה ה-30 החדש: בבית ההשקעות אנליסט מחפשים עובדים בגיל 40 פלוס. לדברי המנכ"ל בתחום הפיננסי יש יתרון לאנשים בעלי רקע וניסין מקצועי עשיר, בגרות ויכולת עמידה בלחצים.
 
רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio