רותי שרון - 10/08/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
10/08/14

 

רותי לוי (דה-מרקר): האם משתלם לקנות ציוד לבית הספר באינטרנט? זאת השאלה שנשאלה בבדיקת דה מרקר בתקופת השיא של מכירות ציוד לבית הספר. שלא כצפוי, מחירי מוצרים אלה באינטרנט גבוהים ממחיריהם בחנויות של רשתות מוצרי כתיבה בעשרות אחוזים. מסקנת הכתבת היא שמשתלם לקנות באינטרנט רק למי שיש קופונים והנחות. השוואה בין הרשתות השונות מגלה כי בניגוד לתדמית כפר שעשועים הייתה היקרה ביותר (238 ש"ח לסל מוצרים). בקרביץ בעלת התדמית של רשת יקרה, הייתה עלות הסל 220 ש"ח ובאופיס דיפו 212 ש"ח.

גד פרץ (גלובס): הוט משפרת עמדות: איך המהלך ישפיע על התחרות בטלוויזיה? חברת הוט ביקשה למכור חבילת שירותים שתכלול שירותי אינטרנט (ISP) . כרגע הוט אינה יכולה למכור את שירותי האינטרנט של חברת הבת שלה-הוט נט. הסיבה לכך היא שחברות ה-ISP  פנו לשר התקשורת וביקשו ממנו לאסור עליה לעשות זאת, בטענה שמחיריה הנמוכים במיוחד מרסקים את השוק. שר התקשורת באותה תקופה, משה כחלון, לא מיהר להיענות לתביעתן. לקח כחודש להבין שלהוט יש יתרון לא הוגן ואז משרד התקשורת, מנע מהוט למכור את שירותיה של הוט נט. המהלך הנוכחי של הוט מכוון לפגוע במתחרים החדשים בשוק הטלוויזיה סלקום ופרטנר.  יש לציין ששוק ייעודי של ISP ייחודי לישראל ואינו קיים במדינות אחרות. כשמשרד התקשורת יקבל את החלטתו ביחס לבקשתה של הוט, הוא צריך לבחון גם את האופן בו יאפשרו לספקיות סלולר לרכוש חברות ISP.  

אופיר דור (כלכליסט): התחרות בסלולר הרגה את המפעילים הוירטואליים. מתחילת השנה הניודים למפעילים הוירטואליים צנחו ב-36%. למפעילים הוירטואליים נתח שלכ-2% מהשוק והם אינם מהווים גורם משמעותי בשוק. YouPhone, שבשנה שעברה נתפסה כגורם משמעותי, כבר אינה כזאת. המגמה אצל המפעילים החדשים גולן טלקום והוט מובייל שונה: הם הופכים בהדרגה לגורם משמעותי בשוק. הסיבות לכישלון של המפעילים הוירטואליים הן חוסר מומחיות בתחום, חוסר רצון או חוסר יכולת להשקיע סכומים גבוהים ובעיקר פריסה שיווקית רק ברשתות השיווק שלהם. הקונים בסופרמרקטים רואים בדוכני המשווקים הוירטואליים עוד מוצר מדף שהם אינם מתעניינים בו. המגמה בעולם דומה למגמה בישראל.

אליצפן רוזנברג  (Ynet): אין כיסוי: על מה התלוננו נגד חברות הביטוח? 8,474 תלונות הוגשו למפקח על הביטוח במשרד האוצר בשנת 2013. עלייה של 10% לעומת השנה הקודמת. העלייה במספר התלונות שנמצאו מוצדקות חדה יותר: עלייה של 33%.  קרוב לוודאי שבפועל יש יותר בעיות בהתנהלות חברות הביטוח מול הצרכנים, משום שלא כולם מגישים תלונות. בהמשך הכתבה מובאות דוגמאות לתלונות מוצדקות. כך למשל, חברת ביטוח ביטחה לקוחה בביטוח סיעודי ללא ידיעתה ודמי ניהול של  קופת גמל הועלו למקסימום מבלי שהלקוח קיבל על כך הודעה.

אילנית חיון (גלובס): רבעון דרמטי לשופרסל: הפסד תפעולי של 156 מיליון שקל. שופרסל, רשת השיווק הגדולה בישראל, דווחה על הפסד תפעולי רבעוני של 156 מיליון שקל. את ההפסד מתנו  רווחי החברה מעסקי הנדל"ן שלה. מנכ"ל החברה, איציק אברכהן, מעריך ש"ייקח מספר רבעונים עד שנחזור לרווחיות. זה לא רבעון אחד או שניים". החברה כבר החלה בביצוע תוכנית התייעלות. התוכנית כוללת הורדת מחירים רוחבית ברשת וצמצום פערי המחירים בין הסניפים השכונתיים וסניפי הדיסקאונט. כחלק מהתוכנית מתכוונת שופרסל לסגור 15 סניפים ולפטר עובדים. 

מעין מנלה (כלכליסט): 10 מילים שלא כדאי להגיד לחברת הביטוח. כאשר מגישים תביעה לביטוח על נזק לרכב או לביית, שימוש במילים לא נכונות בשיחת הטלפון הראשונה, עלול לסבך את התביעה ולפעמים אפילו לגרום לדחייתה. לכן חשוב לחשוב היטב על האופן בו תתארו את האירוע המהווה את עילת התביעה. שימוש במילים כמו: "אני מצטער" (הודאה באשמה גם אם לא התכוונתם לכך) או תיאור לא מדויק של זירת האירוע, עלולים להזיק לכם. יש לתאר את העובדות בלבד. במקרה של חבלה גופנית, רצוי להביא חוות דעת של רופא. לא תמיד הנזקים הבריאותיים הם מידיים. חשוב לזכור כי חברת הביטוח שלכם וחברת הביטוח של רכב אחר המעורב בתאונה, הם עסקים כלכליים המעוניינים לשלם לכם כמה שפחות על מנת למקסם את רווחיהן. 

בשורה אחת:
משה אשר: "הנזק למשק בעקבות צוק איתן  - כ-4.3 מיליארד שקל". מנהל רשות המיסים אומר שיש לבחון את האפשרות לא להעלות מיסים במסגרת ההיערכות לתקציב 2015.
מחקר בבריטניה: בני שש מבינים טכנולוגיה דיגיטלית יותר טוב מבני 45.  ההבנה הדיגיטלית מגיעה לשיאה בגיל 14-15.
למה פוטרת ממקום העבודה הקודם? כך תשיבו על השאלות הקשות בראיון עבודה.
כלב שמירה// שיניים עולות כסף. תוכנית תחקירים ממוצעת בערוץ 10 עולה כ-150 אלף שקל.  
מה הקשר בין עולם האמנות לפיתוח כישורי ניהול ומנהיגות? אמנות עשויה לתת השראה לניהול יצירתי.

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio