רותי שרון - 11.03.2018
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
11.03.2018

 
נעם בר (דה-מרקר): סליחה, טעינו: הביטוחים בפנסיה יזנקו עד מאות שקלים בחודש. הפרמיות עבור אובדן כושר עבודה בקרנות הפנסיה יתיקרו ביוני ב-70%-180%. אחוז ההתיקרות משתנה בהתאם לגיל, מין  וגובה השכר. ההתיקרות החדה ביותר תורגש בקרב בני 25-35. ביטוח אובדן כושר עבודה (א.כ.ע) מאפשר למבוטח לקבל כ-75% משכרו, אם הוא מאבד את יכולתו לעבוד. הביטוח הנוכחי גרם לגרעונות אקטואריים משום שההנחה עליה התבסס משרד האוצר הייתה שגויה. מספר תביעות אובדן כושר עבודה היה הערך כפול מהמספר שהניח האוצר. עכשיו בדק משרד האוצר את הנתונים וגילה את הנתונים האמיתיים מהשטח.

עמירם ברקת (גלובס): ראיון עם גיל בפמן:  הכלכלן הראשי של לאומי: כבר בשנה הבאה ירדו מחירי הנדל"ן. גיל בפמן, הכלכלן הראשי של לאומי, חושב שמחירי הנדל"ן ירדו בשנה הבאה. להערכתו המחירים ירדו גם באזורי הביקוש אבל הירידה בהם תהיה נמוכה יחסית לירידת מחירי הדירות בפריפריה. להערכתו צפויה ירידה מתמשכת במשך מספר שנים. הירידה צפויה בגלל דירות "בצנרת" ובגלל פרויקט "מחיר למשתכן". מחירי שכירות דירות צפויים לעלות בגלל מחסור בדירות עקב הקטנת הפעילות של משקיעים. האינפלציה בשנת 2018 צפויה להיות 0.7% ולרדת בשנים שאחריה.

כלכליסט: גוברים הסיכויים למלחמת סחר עולמית: טראמפ הטיל מכסים על יבוא פלדה ואלומיניום לארה"ב. נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, חתם על צו להטלת מכסי יבוא על פלדה ואלומיניום לארה"ב. הצו מטיל מכס בשיעור 25% על פלדה מיובאת ו-10% על אלומינים מיובא. קנדה ומקסיקו הוחרגו זמנית מהצו. תיתכן החרגה של מדינות נוספות. אוסטרליה מוזכרת כמדינה שעשויה להיות מוחרגת.  ההחלטה מעוררת מחלוקת בארה"ב והביאה לתגובות חריפות בעיקר ממדינות השוק האירופי. הצו והתגובות מגדילים את הסיכויים למלחמת סחר עולמית. יו"ר קרן המטבע העולמית, כריסטין לאגרד, מזהירה כי הצעד של נשיא ארה"ב והתגובה האירופית עלולים לגרום להאטה בצמיחה העולמית.

סמי פרץ (דה מרקר): העובדים שמרוויחים 60% יותר מהממוצע ואין להם דאגות. הכתבה עוסקת בשכר במגזר הציבורי. השכר הממוצע במגזר הציבורי בשנת 2016 היה 15,772 שקל לחודש. שכר הגבוה בכ-60% מהשכר הממוצע במשק. משנת 2007 עלה השכר במגזר הציבורי ב-45% בעוד השכר הממוצע במשק עלה רק ב-25%. הממצאים מצביעים על נתק בין השכר במגזר הציבורי לבין מצב המשק. השכר במגזר הציבורי עולה באופן עקבי, ללא תלות במצב הכלכלי בארץ ובעולם. העלייה היא מתוקף הסכמים בין הממשלה להסתדרות. ההסכמים מעלים באופן אחיד את שכר העובדים, ללא קשר לרמת התפקוד שלהם. הם מבטאים את היכולת לגרום נזקים באמצעות שביתות. בנוסף לשכר הגבוה יחסית, נהנים עובדי המגזר הציבורי משתי הטבות מהותיות: לכמחציתם יש פנסיה תקציבית ומקום העבודה שלהם מובטח ללא חשש לפיטורים.

אלה לוי-ויינרב (גלובס): התוכנית המלאה למיסוי הכלכלה השיתופית. שבוע לפני שמשה אשר מסים את תפקידו כמנהל רשות המיסים הוא מסמן למחליפו ערן יעקב את היעד הבא במאבק בכלכלה השחורה - הכלכלה השיתופית. מדובר בהכנסות באמצעות האינטרנט מאתרים שיתופיים כמו אתר Airbnb להשכרת דירות. כיום ההכנסות מהכלכלה השיתופית כמעט ואינן ממוסות משום שאנשים אינם מדווחים עליהן. למעשה הן חיבות במס כמו הכנסה מעבודה. צוות פנימי במס הכנסה ממליץ על שיעור מס מופחת ואחיד של 15%-20% ואכיפת תשלום מס על הכנסות אלה.

דניאל דותן (HRus): ראיון עם ד"ר ליעד גולדשייד זמירי: לרגל יום האישה: התקדמות של הנשים בעולם העבודה. ד"ר גולדשייד זמירי היא מנכ"לית חברת קוסמטיקה רפואית. בראיון היא אומרת שהיום אין חלוקת גבולות ברורה בין קריירה ובית כתוצאה מכך גדל העומס על הנשים. יש אי-שיוויון בשוק העבודה לרעת נשים מבחינת תפקידים ושכר. המנוע להישגים בעבודה ובתחומים אחרים הן תכונות אישיות: מוטיבציה וביטחון עצמי. תכונות אלו הן המפתח להצלחה של נשים בשוק העבודה.כבר מגיל הגן יש הבדלים בין בנים לבין בנות במוטיבציה ותחרותיות. ילדים תחרותיים וילדות מעדיפות דיאלוגים של מו"מ, ויתורים ומחוות.

בשורה אחת:
הסעיפים שאושרו  מחוק ההסדרים וישפיעו על הכיס שלכם. אושרו נקודות זיכוי לסטודנטים ולהורים, הגדלת מענקי עבודה ופיצוי אלמנים ואלמנות של ניצולי שואה. 
שיאני השכר במגזר הציבורי: יותר מ-200 אלף לחודש לרופאים מומחים מהדסה. דוח הממונה על השכר על 2016: 198 מתוך 200 בעלי השכר הגבוה רופאים.
כיצד ישראל הפכה לשיאומי ניישון. הישראלים מאמצים את הטלפונים הסיניים ובמיוחד את שיאומי. שיאומי מחזיקה ב-11.3% מהשוק אחרי סמסונג ואפל אבל מובילה עם 49% בקטגורית המחיר עד 1,000 שקל.
חסרונות שיטת גיוס "חבר מביא חבר". השיטה נפוצה, זולה ויעילה אבל יש לה גם חסרונות. החסרונות הם במערכת היחסים בין המגייס למנהליו ובין המגייס לחברו.
הלמ"ס: השכר הממוצע  למשרת שכיר במחירים שוטפים בשנת 2017 היה 10,120 ש"ח עליה של 3.3% לעומת 2016.
 


רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio