רותי שרון - 11.09.2016
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
11.09.2016


עומר כביר (כלכליסט): מוביט משיקה את שירות הנסיעות השיתופיות שלה בכל הארץ. לאחר שסיימה פיילוט של מספר חודשים, משיקה מוביט שירות נסיעות שיתופיות בכל הארץ. השירות יהיה זמין לכל הנהגים בישראל. השירות יתבצע באמצעות אפליקציה שתתותקן בטלפון חכם. נהגים יוכלו לאסוף נוסעים בנסיעה, שממילא הם מבצעים, ולקבל תמורה כספית נמוכה יחסית. הנוסעים יחסכו זמן וכסף והנהגים יכסם חלק מהוצאות הנסיעה שלהם. השירות דומה לשירות שמפעילה Waze בסן פרנסיסקו ובעמק הסיליקון. הוא שונה מהשירות של Uber המבוסס על נהגים מקצועיים.

נמרוד בוסו (דה מרקר): תמ"א 38 החדשה של אביגדור יצחקי: שטחו של כל בנין ותיק יוכפל פי 3. יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה, אביגדור יצחקי, הדהים את הנוכחים בישיבת המועצה כאשר שלף תכנית חדשה לגמרי. התכנית הוצגה ביחד עם שתי תכניות חלופיות אחרות, אבל הוצגה על ידי יצחקי כחלופה המועדפת. על פי התכנית החדשה יוכפלו שטחי בתים פי  3 מגודלם הנוכחי ולכך יתווספו חדרי ביטחון (ממ"דים). יצחקי שיתף ראשי רשויות מקומיות בתכנית. התכנית מוציאה מתמ"א 38 בתים בני קומה אחת או שתיים. ראשי הרשויות התנגדו בעבר לתמ"א 38 בגלל ההכנסות הנמוכות שקיבלו מתמ"א 38 בבתים בני קומה או שתיים. היתרון של התכנית החדשה בפשטותה. החיסרון הוא דחייה בכמה חודשים של כניסת המסלול לתוקף. 

כרמית עירון פלר (כלכליסט): בשביל הבת מצווש: כך תחסכו כסף בשביל הילדים. הכתבה עוסקת בחיסכון לילדים. בכתבה מרואינים אשר סלע, יועץ פנסיוני עצמאי ודני קורגודסקי מעמותת פעמונים. ההמלצות העיקריות הן להתחיל לחסוך בגיל צעיr ולחסוך כ-10% מההכנסות, אם זה אפשרי. בכתבה מוזכרים מסלולי חיסכון, כגון: תכניות חיסכון, פוליסות חיסכון ותיק השקעות בבנק. ומוזכר "השודד השקט" של החסכונות: דמי הניהול.

פיני יקואל (דה מרקר): ההיי-טק  צריך יותר נשים: 6 המלצות להיי-טק והמלצה אחת לנשים. קיים כמעט שיוויון בין שיעור הנערים ושיעור הנערות המסיימים חמש יחידות במתמטיקה. למרות זאת שיעור הנשים המועסקות בהיי-טק קטן בהרבה משיעור הגברים. כותב המאמר הוא היזם והעומד בראשה של חברת סטארטאפ בשם Optimove. בחברה זו יש כמעט שיוויון מספרי בין נשים וגברים וגם בהנהלת החברה יש נוכחות נשית חזקה. במאמר כותב יקואל כיצד אפשר להגיע למצב כזה. ההמלצות שלו לחברות הן: סביבת עבודה מאפשרת (כלומר: גמישות בשעות ובעבודה מהבית), דוגמה אישית (גברים הלוקחים אחריות ומשתתפים במשימות גידול ילדים וכתוצאה מכך מגמישים את שעות העבודה שלהם), לא לפחד מחופשות לידה, נשים המהוות מודל לחיקוי לנשים אחרות, נוכחות נשית מביאה נוכחות נשית ואפליה מתקנת בשלב הראיון. מהנשים הוא דורש לדרוש שכר ראוי בדיוק כפי שגברים דורשים.

אליצפן רוזנברג וצבי לביא (Ynet): פלוג: יותר בנקים קטנים יותר סיכוי לקריסה. ועדת הרפורמות של הכנסת קימה דיון ראשון  בהצעת החוק להגברת התחרותיות ולצמצום הריכוזיות בבנקאות בארץ. על פי הצעת החוק, שניסח משרד האוצר, שני הבנקים הגדולים, הפועלים ולאומי, יידרשו למכור את חברות כרטיסי האשראי שבבעלותo וייאסר עליהם לעסוק בתפעול והנפקה של כרטיסי חיוב. בנקים יחויבו לבצע תפעול והנפקה באמצעות מספר חברות כרטיסי אשראי קיימות. במקום מול חברה אחת. כמו כן, תצומצם מסגרת האשראי שיוכלו חברות כרטיסי האשראי לתת, על מנת לתת זכות קדימה לחברות כרטיסי אשראי חדשות. בנוסף לכך יחויבו הגופים להעביר מידע על עסקאות אשראי על מנת שלקוח יוכל לראות אותן באופן מרוכז במקום אחד. קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל חושבת, שיותר בנקים קטנים פירושו יותר סיכוי לקריסת בנק. לדעתה, לצמצום מסגרות האשראי של חברות כרטיסי האשראי יידרשו לפחות 4 שנים, שאם לא כן חברות כרטיסי האשראי לא יוכלו לעמוד בזה.

אמיתי זיו (דה מרקר): שלחנו 20 מכתבים בדואר - כמה הגיעו בזמן? העיתון דה מרקר שלח 20 מכתבים במטרה לבדוק כמה מהם מגיעים בפרק הזמן שדואר ישראל מתחייב להעביר אותם. המכתב המהיר ביותר הגיע מתל-אביב לרמת גן הגיע ליעדו אחרי שלושה ימים. שני מכתבים הגיעו תוך 4 ימים ושישה לא הגיעו במשך שלושה שבועות. על פי חוק  דואר ישראל על מכתב להגיע תוך חמישה ימים. 96% מדברי הדואר צריכים להגיע תוך שלושה ימים. השורה התחתונה היא שחברת דואר ישראל נותנת שירות בלתי סביר לחלוטין בתחום עיסוקה העיקרי שהוא חלוקת דואר. בתחומים אחרים כמו קיצור תורים וחלוקת חבילות חל שיפור. כתוצאה מהשירות הגרוע מחפשים אזרחים וחברות דרכים לעקוף את דואר ישראל.  

בשורה אחת:
מנכ"ל החברה שבנתה את החניון התרברב: "לקחנו אדריכל במקום מהנדס כדי לחסוך".  "מהנדס הוא איש טכני שאחראי שהמבנה לא ייפול".
מנכ"ל חלל: "נשמור על הלקוחות ונשגר לווין חדש"; מקור בשוק: "החברה זקוקה לנס". הפיצוץ באתר השיגור בפלורידה עלול למנוע השלמת מכירת החברה לסינים.
ביהמ"ש: אין מקום לכינוס נכסים זמני וגם לא לגישור בתיק פישמן. מעניק זמן עד 22 לספטמבר להסדר חובות.
הרכבת משיבה לבג"ץ ומביכה את נתניהו: "לפני שנה אישר לנו לעבוד בשבת". בגלל התסבוכת המדינה ביקשה דחייה של 24 שעות.
הסימנים שיעידו אתה מפקיר את עתידך. כמה אתה יודע על החיסכון הפנסיוני שלך?
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio