רותי שרון - 12/01/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
12/01/14


מיכל רז-חיימוביץ (גלובס): מוצרי חשמל בראש תלונות הצרכנים בשנת 2013. כ-3,000 תלונות התקבלו בשנת 2013 ברשות ההסתדרות לצרכנות. הענף שבו התקבל המספר הרב ביותר של תלונות הוא מוצרי חשמל (16%) ואחריו ענף התקשורת (15%) וענף הרהיטים (12%). מרבית התלונות עוסקות בפער בין מה שמבטיחים להם ביחס למוצר לבין  מה שמקבלים. נושא תלונות שכיח נוסף הוא הקושי בביטול עסקה.       

אפרת פרץ (גלובס): לא חוזר ל IDB: דנקנר ארז חפציו ופינה את משרדו. לאחר פסיקתו של בית המשפט שלא נפל מום במקורות הונו של בן-משה, פנתה קבוצת דנקנר-גרנובסקי בבקשה לעכב את ביצוע פסק הדין, על מנת שתוכל לשקול לערער. עכשיו נראה כי דנקנר השלים עם העובדה שהפסיד את השליטה בחברה. הוא ארז את חפציו ופינה את משרדו. קרוב לוודאי שהסיבה לכך היא הצורך להפקיד ערבות גבוהה, שבקבוצת גרנובסקי-דנקנר לא מוכנים להסתכן בהפקדתה ובאובדנה.        

רחלי בינדמן (כלכליסט): המפץ של פוליסות החיסכון: גייסו 3 מיליארד שקל השנה. לאט, לאט מתפתח  שוק של כלי השקעות חלופי המתחרה בכלים המוכרים כמו: פקדונות, קרנות נאמנות, תיקי השקעות וקופות גמל. הכלי נקרא פוליסת חיסכון והוא מנוהל על ידי חברות הביטוח. הגידול בהשקעות באמצעות כלי זה נובע מירידת האטרקטיביות של פקדונות בגלל הריבית הנמוכה וירידת האטרקטיביות של קופות הגמל בגלל חוסר האפשרות למשיכה הונית. יתרונות הכלי הם: אפשרות להשקעה גם בתשתיות ובנדל"ן ולא רק בשוק ההון, דחיית מס על רווחים, אין צורך בהשקעת סכום כספי גבוה, הנדרש בתיקי השקעות, ואפשרות להפקדות חודשיות קבועות.   

דעה: איתן רגב (דה מרקר): רבע מיליון מובטלים חרדים לא יצליחו לכלכל 900 אלף ילדים. הכותב הוא חוקר במכון טאוב. המאמר עוסקת בבעיה הכלכלית ההולכת ומחריפה במגזר החרדי. פחות מ 50% מהגברים החרדים מועסקים לעומת 92% מהגברים היהודים שאינם חרדים. לפני כ 30 שנה כ 85% מהגברים החרדים היו מועסקים. ההבדל בנתונים מצביע על ההקצנה הגוברת במגזר החרדי. בנוסף לכך גיל הכניסה שלהם לשוק העבודה הוא מעל ל 40, לאחר סיום הלימודים התורניים. מספר שנות העבודה הקטן הופך את ההשקעה בלימודים אקדמיים ללא כדאית. המגמות הדמוגרפיות עלולות להחריף את המצוקה הכלכלית. הפתרון שמציע הכותב הוא ניתוק הקשר בין שירות צבאי ועבודה והענקת בסיס ידע הנדרש לעבודה בלימודים בבתי הספר החרדים.  

אופיר דור (כלכליסט): גולן טלקום בדרך להיכנס לשוק הקווי. גולן טלקום בדרך להיכנס לשוק התקשורת הקווית. החברה מנהלת בימים אלה מו"מ עם ספקים על רכישת קופסאות תקשורת חכמות שיכללו: מודם,  נתב אינטרנט קווי ואלחוטי ומתאם. הקופסאות יאפשרו ביצוע שיחות טלפון ושידורי טלוויזיה באמצעות האינטרנט. החברה כבר עורכת ניסויים בקופסאות חכמות על גבי התשתית הקווית של בזק. החברה מתכוונת להתחיל בהספקת שירותי שיחות טלפון ואינטרנט, כנראה במחצית השנייה של שנת 2014. בשלב מאוחר יותר תספק גם שירותי טלוויזיה. לחברה אין ברירה משום שהמתחרים צפויים למכור חבילות משולבות של שירותי תקשורת. כיום נשלט שוק התקשורת הקווית על ידי בזק והוט, שלהן פלח של 88% מהשוק.   

נמרוד בוסו (דה מרקר): פיילוט: עיריית תל-אביב מאתרת מבנים ומציעה שכירות מוזלת לצעירים. עיריית תל-אביב מבצעת פיילוט של פרויקט שכירות הוגנת לצעירים. הפיילוט נעשה בשיתוף עם חברת נכס של אגודת הסטודנטים. השוכרים חותמים על חוזה עם אופצייה לשלוש שנים, הכולל גם שירותי ניהול. החוזה מגביל את עליית מחירי השכירות בעד 5% לשנה.  הבניין הראשון בפיילוט הוא בניין חדש ברחוב עקיבא אייגר בשכונת נווה שאנן. המיקום הבעייתי של הבניין תרם להצלחת הפרוייקט. השאלה היא האם ניתן יהיה ליישם את אותו מודל גם באזורים מבוקשים.

בשורה אחת:
ראש עיריית חיפה: להחרים את סניפי שופרסל, אם לא יורידו מחירים.. 
מילון מקוצר לחובבי הנפט.  בשבוע שעבר הגיע מחירה של חבית נפט ל 113.7 דולר שיא של 31 חודשים.   
מדד אימון הצרכנים ירד בחודשיים האחרונים. הסקר מעלה תפיסה פסימיתשל שוק העבודה.  
בנק הפועלים: הזמנת תור לסניף -  מהבית. הבנק משיק שירותים חדשים באמצעות אפליקציית סמרטפון.
על פי סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה: ההי-טק נחשב בעיני הציבור לתחום הנחשק ביותר. במקום השני רפואה.  

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio