רותי שרון - 12.11.2017
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

דף הבית >> חדשות כלכלת המשפחה >> 2017 >> 11/17 >> 12.11.2017

חדשות כלכלת המשפחה
12.11.2017

 
תמר גנון (כלכליסט): רשות ניירות ערך: תשתית ראייתית להעמדת בכירים בבזק לדין. הרשות לניירות ערך סיימה את חקירת החשד לביצוע עבירות מרמה, דיווח ושיבוש מהלכי משפט בחברת התקשורת. ההמלצה, שהועברה לפרקליטות, היא להעמיד למשפט את: בעל השליטה ויו"ר בזק שאול אלוביץ, בנו אור אלוביץ, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר,  מנכ"ל YES רון איילון , מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ואת מזכירת בזק לינור יוכלמן.  מדובר בשלוש פרשיות שונות. בפרשיה הראשונה נמצאה תשתית ראייתית לזיכוי בעל השליטה בכ-170 מיליון שקל ברכישת חברת YES על ידי בזק. בפרשיה השנייה הודלפו חומרי חקירה של ועדה בלתי תלויה ובפרשיה השלישית קודמו אינטרסים של בזק במשרד התקשורת.

רון שטיין (גלובס): ילין לפידות הוא הגוף השני בגודלו בשוק קרנות הנאמנות. ילין-לפידות הפך לגוף השני בגודלו בשוק קרנות הנאמנות. אחרי שילין לפידות עקף את מגדל שוקי הון, רק מיטב דש גדול ממנו. ילין לפידות מנהלים כ-11% מהכספים בשוק קרנות הנאמנות. שוק קרנות הנאמנות מנהל נכסים של כ-237 מיליארד שקל. מגמת הגידול בו עקבית. מתחילת השנה גדל בשיעור של 11%. הסיבות לגידול בשוק זה הן תשואות חיוביות וגיוסים חיוביים בעקבות המלצות של יועצי ההשקעות בבנקים. התשואה בשוק קרנות הנאמנות הגיעה ל-4.06% מתחילת השנה. יועצי ההשקעות בבנקים מרבים להמליץ על הקרנות של ילין לפידות בגלל המונטין שצבר בית השקעות זה.   

מעין מנלה (כלכליסט): תשכחו משכר וממשרדים מפנקים - זה הגורם שהכי מנבא אושר בעבודה. סקרים ומחקרים מראים באופן עקבי שהגורם המנבא הכי טוב אושר בעבודה הוא חבר טוב בעבודה. הכוונה היא לחבר או חברה שמחלקים איתם גם דברים אישיים ומדברים איתם גם על נושאים שאינם קשורים לעבודה. זהו גורם חשוב יותר מהשכר והתנאים הנלווים בעבודה. אושר בעבודה משפר את התפקוד והפרודוקטיביות בעבודה. סקרים של גאלופ מצאו קשר הדוק בין חבר הכי טוב בעבודה לבין שיפור במעורבות הלקוחות ורווחיות החברה. גורם זה מתיחס גם לאנשים שעובדים מרחוק ואינם מגיעים למקום העבודה. 

יוסי פריימן (דה מרקר): הניסוי המוניטרי הגדול בהיסטוריה מגיע לסיומו. אחרי שהפדרל רזרב סימן לשווקים את החזרה לשגרה, כשהחליט לסגת בשנתיים האחרונות מתוכנית ההרחבה הכמותית ואף העלה מספר פעמים את הריבית, מצטרף אליו גם הבנק האירופי המרכזי (ECB). ה-ECB הודיע על הפחתת תוכנית רכישות האג"ח מ-60 מיליארד יורו לחודש ל-30 מיליארד יורו לחודש. במקביל הודיע על הארכת תקופת הרכישה. ההחלטה נפלה עקב שיפור המצב הכלכלי באירופה. משמעות ההחלטה עשויה להיות הגדלת הצמיחה, עליית האינפלציה והעלאת הריבית. כמו הפדרל רזרב האמריקאי, גם ה-ECB מתכנן לבצע את זה בתהליך הדרגתי, על מנת למנוע זעזועים במשק.

שלי אפלברג (דה מרקר): "המצב לא נורמלי", "מחכים לנפילות - והן לא מגיעות". העליות המתמשכות בשוק ההון, בגלל המצב המתמשך של ריבית נמוכה בעולם, אינן סבירות לדעת רבים מהמומחים בשוק ההון. רבים מצפים לנפילות בשוק המניות אבל אף אחד מהם אינו יודע מתי תתרחש הנפילה. בהיעדר אלטרנטיבות סבירות אחרות להשקעה, המשקיעים שמים את כספם בבורסה או קונים דירות. ביטויים נוספים לאנומליה הם העליות בשוק האג"ח ובמחירי הזהב. בעבר כששוק המניות עלה אפיקים אלה בדרך כלל ירדו. לדברי אסף דהן, מנהל מחלקת האנליזה של ברק קפיטל, לבתי ההשקעות אין ברירה אלא להשקיע בשוק ההון כי אחרת המשקיעים יברחו למתחרים. כאשר יעלו הריביות צפויה ירידה או נפילה בשוק המניות. 

ענת דניאלי (כלכליסט): מנכ"ל פרטנר: :"HOT ו-yes  משיקות מוצרים שכל מטרתם לבלבל את הלקוחות". איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר, אמר בועידת הדיגיטל והמובייל של "כלכליסט" כי "חברות שירותי הטלוויזיה שלא יתאימו את עצמן לצונאמי התוכן המתחולל יהפכו לבלתי רלוונטיות". בנבנישתי אומר שגורלן של חברות כאלה עלול להיות דומה לגורלן של חברות קודאק ונוקיה, שלא התאימו את עצמן למהפיכה בתחומים שלהן. לדעתו, מתחוללת מהפיכה בשוק שירותי הטלוויזיה.זוהי מהפיכת תוכן, שבעולם מובילה אותה חברת נטפליקס. המהפיכה כבר מתחוללת בארה"ב ובאירופה ומגיעה לישראל באיחור של כמה שנים. לדבריו, בשנת 2018 צפויים 5 מיליון משקי בית בישראל להעדיף את פיתרונות הטלוויזיה של העולם החדש על פני פיתרונות הטלוויזה של העולם הישן.

בשורה אחת:
אתר כל זכות: יש לכם בן משפחה סיעודי אלה הזכויות שלכם. אם ההוצאות הרפואיות עבור בן המשפחה גבוהות, עשויים לקבל גם פטור ממס הכנסה.
הילדים מכורים למשחקי מחשב? יש סיכוי שהם יעשו מזה הרבה כסף. גיימרים מקבלים יחס של מקצוענים ומכניסים מיליוני דולרים מתחרויות ומחסויות.
נהגי המוניות יוצאים נגד התעריף המוזל. המגמה של נסיעות שיתופיות מתחזקת. הכנסת אישרה לנהגי מוניות חלוקת עלות נסיעה מיוחדת בין כמה נוסעים ליעדים שונים.
דעה בדקה: "מיליון שקל זה לא יעלה". רעות רימרמן מסבירה מדוע ויתרה על זכאות לדירה אחרי שזכתה בהגרלה של "מחיר למשתכן".
"חברות הביטוח הגדולות מוכרות לרשויות המקומיות פוליסות במחירים אבסורדיים". הביטוח של עיריית תל אביב היה גדול ב-40% מההערכה שלה. החברות מנצלות את חוסר התחרות במעין תיאום שקט.

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio