רותי שרון - 13/01/13
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
13/01/13כלכליסט: עשר הטעויות הנפוצות בלקיחת משכנתה. לווים רבים אינם מפזרים סיכונים, אינם מודעים לאפשרות לקיצור תקופת המשכנתה ומתייחסים רק להבדלי ריביות. משמעותן של טעויות אלה וטעויות נוספות עלולות להיות גידול ניכר בהחזר הכולל וגידול בהחזר החודשי. 

אורן פרוינד (דה-מרקר): שריג: המסלקה הפנסיונית תוזיל משמעותית עלויות החיסכון. פרויקט המסלקה הפנסיונית  של משרד האוצר יוצא לדרך. פרופ' עודד שריג, הממונה על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר, הודיע שהחל מיוני 2013 תתחיל המסלקה לפעול באופן חלקי והחל מתחילת שנה הבאה באופן מלא. המסלקה צפויה לפשט תהליכים ולהוזיל עלויות בדגש על הוזלת העלויות לאזרחים. 

גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג (דה מרקר): קונים אריזה גדולה במקום קטנה? תשלמו עד 50% יותר. מה משתלם יותר לרכוש: טונה סטארקיסט באריזת 545 גרם או באריזת 960 גרם? חמאת תנובה באריזה של 100 גרם או באריזה של 200 גרם? בתקופה שבה המחירים עולים אחת הדרכים לחיסכון, היא רכישת מוצרים באריזה גדולה. מסתבר שלא תמיד עלות רכישה באריזה גדולה זולה יותר לפעמים היא עלולה להיות אפילו יקרה יותר בעשרות אחוזים. בבדיקה שערכו דה-מרקר ואתר מיי סופרמרקט נמצא, שבמקרים רבים , בכל רשתות המזון, האריזות הגדולות משתלמות פחות. המוצר שבו נמצא הפער הגדול ביותר הוא במבה של אוסם ברשת מגה: פער של 53.5% לטובת שקית בודדת בהשוואה לאריזה של 20 שקיות. המסקנה היא שצריך להשוות מחירים בין אריזות גדולות וקטנות של אותו מוצר ולא להסתמך על כך שהמחיר ליחידה באריזה הגדולה נמוך יותר.

מירב ארלוזורוב (דה מרקר): האם אפילו עובדי ההיי-טק הישראלים הם בטלנים? במחקר עומק שערכה חברת הייעוץ אפלייד עבור המדען הראשי במשרד המסחר והתעשייה נמצא כי התוצר לעובד בתעשייה הישראלית הוא 60% מהתוצר לעובד בארה"ב. אפילו בהיי-טק התוצר לעובד בישראל אפילו בהיי-טק התוצר לעובד בישראל הוא 83% מהתוצר לעובד בארה"ב. גם פרופסור בן-דוד ממכון טאוב מביא נתונים דומים ב 2011 דורגה ישראל במקום ה 23 מתוך 34 מדינות OECD בפריון לשעת עבודה. הנתונים מתייחסים רק למועסקים ולכן אינם מושפעים משיעור התעסוקה הנמוך של גברים חרדים ונשים ערביות. המדען הראשי במשרד המסחר והתעשייה מינה וועדה שתפקידה לבחון מדוע פריון  העבודה בישראל נמוך. 

אלפי שאולי (Ynet) הפרגולה עפה? הטלוויזיה נהרסה? כך תתבעו. נזקי הסופה עצומים. מרבית הנזקים הם בתשתיות ובחקלאות אבל גם חלק ממשקי הבית ניזוקו משמעותית. לא תמיד יודעים את מי וכיצד לתבוע: האם חברת החשמל תשלם על מכשירי החשמל שהתקלקלו?  דוד השמש התפוצץ. האם  הביטוח ישלם?  במרבית המקרים חברות הביטוח טוענות שהנזק אינו מכוסה. למרות זאת מומלץ לפנות מיד לחברות הביטוח עם פרטים מדויקים של הנזק שנגרם. בחלק מהמקרים תביעות כאלה משולמות על ידי חברות הביטוח וישנם מקרים בהם תביעות מגיעות לדיון בבית המשפט. פסיקה לרעת חברת הביטוח, עשויה לעזור גם למי שפנה לחברת הביטוח ללא תביעה משפטית.

ליהיא כהן-דמבינסקי (גלובס): בדרך לירושה משעבדים דירה. פרופ' מישל סטרבצ'ינסקי, ראש התוכנית לכלכלה וחברה במכון ון ליר, הציע שלאחר הבחירות הממשלה תטיל מס עיזבון, שלפי חישביו עשוי להכניס לקופת המדינה כ 3.5 מיליארד שקל.  ההצעה תואמת את דוח וועדת בן-בסט משנת 2000 ואת הנהוג במרבית מדינות המערב. החשש מפני  מס ירושה  מעמיד דילמה בפני קשישים: האם להעביר את הנכסים על שם ילדיהם בעודם בחיים ולהימנע מהסיכון של תשלום מס? דילמה זו נדונה בבית המשפט בעקבות פנייה של בנות לאזרחית ארה"ב הנמצאת במצב סיעודי ומתגוררת בישראל. תביעתן של בנותיה המסורות להעביר את רכושה אליהן, משום שזה גם מה שכתוב בצוואה, נדחתה על ידי בית המשפט. 

בשורה אחת:
עוד ירידת מחיר בסלולר:  012 מובייל: 44 ש"ח ללא הגבלה לכל הלקוחות.
המטבע הוירטואלי שמאיים על הסדר המוניטורי בעולם
אנטוני רובינס: על העלאת הסטנדרטים ומה בעצם מניע אותנו.  
עמלות הבנקים: בנק הפועלים הוא הזול ביותר בין 5 הבנקים הגדולים.
תור הזהב: השיטות שיקצרו לכם את התור בסופר בשנים הקרובות

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio