רותי שרון - 13/07/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
13/07/14

 

אופיר דור (כלכליסט): "אין  מנוס להכריז על חדלות פירעון של דואר ישראל". דואר ישראל לא יוכל לעמוד בפרעון אגרות החוב שלו כבר באפריל 2015, אפילו אם יהיו מהלכי התייעלות. זו מסקנתה של חברת הייעוץ הפיננסי-איסטרטגי MNS  .MNS הכינה את חוות הדעת עבור מחזיקי אגרות החוב של דואר ישראל. לאור ממצאים אלה צפויים מחזיקי האג"ח לפנות לבית המשפט על מנת להכריז על החברה כחדלת פירעון. חוות הדעת שוללת שלושה צעדים אפשריים להתמודדות עם המצב: מימוש נדל"ן, התייעלות וקבלת תמיכה שוטפת מבעלי האג"ח. תגובת דואר ישראל: "חולקים על מסקנות חברת הייעוץ וחושבים שיש סיכוי טוב להצלחת תכנית הבראה".

עינב בוימפלד (Ynet): מדוע כדאי לכם לחפש עבודה קרוב לבית?  המאמר עוסק בסוגייה של מרחק עבודה מהבית. עבודה קרובה לבית עשויה לחסוך כמה שעות ביום על הכביש, עלויות הוצאות הנסיעה ותשישות עקב המאמץ בנהיגה (בנוסף על 8-9 שעות עבודה ביום). גם מעבידים מעדיפים עובדים הגרים קרוב לבית, משום שזה חוסך גם להם הוצאות דלק ברכבי חברה, הניתנים לעובדים. בסקר של מחלקת המחקר של חברת Alljobs נמצא כי עבור 75% מהעובדים, מרחק גיאוגרפי הוא שיקול בבחירת מקום עבודה. הגורם החשוב יותר מבחינת העובדים הוא זמן נסיעה (52%)  ולא המרחק הגיאוגרפי (29%) או נגישות תחבורה ציבורית (20%). לפרופ' יונתן סמילנסקי מאוניברסיטת תל-אביב דעה אחרת. הוא חושב שלא צריך לתת משקל גדול למרחק מקום העבודה ממקום המגורים, גם משום שדפוסי התעסוקה הם כאלה, שכל 2-3 שנים מחליפים מקום עבודה.  

חיים ביאור (דה מרקר): למי מותר להיעדר ממקום העבודה שלו בעקבות מבצע "צוק איתן"? אין ספק שחלק מהעובדים באזור הסמוך לרצועת עזה, זכאים להיעדר מעבודתם בגלל המצב הביטחוני. המצב מעורר שאלות אחרות בהקשר של תעסוקה, היעדרות, שירות מילואים ופיטורים מעבודה. הכותב מציב שאלות שכיחות בהקשר זה  ומנסה להשיב עליהן. 

רותי לוי (דה מרקר) : ממי כדאי לקנות חבילת אינטרנט - מהספק או מהתשתית? 
רכישות שירותי אינטרנט בישראל מורכבת משירותי ספק תשתית ומשירותי ספק שירותי אינטרנט (ISP). במקרים רבים ניתן לשלם לאחד משניהם עבור שילוב שני השירותים. לעסקה כזו קוראים עסקת Bundle והיא זולה יותר מתשלום מלא לכל אחד מהם. לכאורה נראה כאילו לא משנה, דרך איזה משני הספקים תעשו עסקת Bundle. בדיקת דה-מרקר מראה הבדלים במחיר.  אם תעשו את עסקת ה-Bundle דרך בזק תשלמו לרוב פחות מאשר אותה עסקה באמצעות ספק ה-ISP. הממצאים נכונים לגבי ספקי שירותי אינטרנט גדולים כמו: בזק בינלאומי, נטוויז'יון או 012 סמייל. כאשר מדובר בספקי שירותי אינטרנט קטנים, זה עשוי להיות זול יותר באמצעות ספק השירותים. ממצאים נוספים הם נטייה לרכוש מהירויות אינטרנט גבוהות מהנדרש ונטייה לעשות זאת דווקא בסיום מבצע.

סמי פרץ (דה מרקר): האיש שהחליט לעקור 7,500 עצים: "החלטתי להרוס את מפעל חיי לפני שיהרוס אותי". הכתבה עוסקת במשבר המתמשך של חקלאים, שמפסידים מעבודתם. בכתבה מרואיין החקלאי דוד (דוגי) ישראלי, שעמד בראש מרד התשלומים של החקלאים כנגד מועצת הצמחים. החקלאים מפסידים בגלל פערי המחירים הגדולים בין מה שהם מקבלים לבין מה שמקבל  מי שמוכר את הירקות והפירות. לטענתו  של ישראלי, המקור העיקרי להפסדי החקלאים היא מועצת הצמחים. מועצת הצמחים גובה מהחקלאים היטל, ללא קשר לרווח או להפסד. ישראלי טוען שלא רק שהיא אינה נותנת תמורה כלשהי לחקלאים, אלא היא משתפת פעולה עם רשתות השיווק בהעלאת המחירים והעלאת פערי התיווך. 


כלכליסט: זה מדעי: תאריך יום ההולדת שלכם קובע אם תצליחו בחיים. 5.8% מהמנכ"לים של חברות הנסחרות במדד S&P 500 הם ילידי חודש יולי. 12.5% הם ילידי חודש מרץ. בניו-יורק מגזין מסבירים  ש"יתרון ראשוני המיוחס לגיל הופך לאורך זמן ליתרון משמעותי יותר". ההסבר לכך הוא שבגיל צעיר יש הבדלים התפתחותיים משמעותיים מבחינה שכלית ומבחינה פיזית בין חברים לכיתה שנולדו בתחילת השנתון לבין אלה נולדו בסופו. הפרש גיל של כמעט שנה, עשוי להיות מאד משמעותי בגילים צעירים. מחקרים באוניברסיטאות דיוק, בריטיש קולמביה אוניברסיטאות נוספות תומכים במסקנה זו. 

בשורה אחת:
"מכפיל הרווח של ת"א 25 משקף סיכון דומה לטרום המשבר ב-2008 וב-2000". כך אמר שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות הערך.
יורשים או נושים: מי קיבל את כספי ביטוח החיים? הפועלים, לאומי ודיסקונט עיקלו כספי ביטוח חיים של נושה שנפטר - בית  המשפט פסק.
מס הכנסה רוצה לעזור לכם: על תכנית לגילוי מרצון להסדר חובות.
חמישית מהרווקות מעדיפות נעליים על מין. על התמכרות לקניות בחברה הצרכנית. 
גורו הניהול קורא למנהלים לעבוד עבור העובדים שלהם. פרופ' בליצ'רד מאמין שמנהל צריך לגרום לעובדים להצטיין במשימות.


רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio