רותי שרון - 17.04.2016
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

דף הבית >> חדשות כלכלת המשפחה >> 2016 >> 04/16 >> 17.04.2016

חדשות כלכלת המשפחה
17.04.2016


גלובס: שירות חדש: מנוי חודשי לארוחת צהריים ב-18 שקל למנה. האם נראה שירות כזה גם בישראל? שירות חדש שתופס תאוצה בארה"ב הוא מנוי חודשי לארוחת צהריים תמורת 99 דולר לחודש. חברת סאטרטאפ בניו יורק חברה ל-135 מסעדות בניו-יורק. המנוי יכול לקבל מנה אחת בכל יום באחת מהמסעדות לפי בחירתו, ללא תור וללא תשלום. מנוי המשתמש בשירות במשך שישה ימים בשבוע משלם 4.5 דולר לארוחה.

שאול אמסטרדמסקי  (כללכיסט): דעה: ביום שאחרי שוקה: מאבק חסר תוחלת נגד העתיד. לדעת הכותב המאבק נגד ביטוח אוטומטי ללא סוכן הוא חסר תוחלת. בקרוב נקנה ביטוח באמצעות לחיצת כפתור. הדור הישן של סוכני הביטוח רגיל להרוויח הרבה כסף על חשבון המבוטחים, המשלמים לו עמלות גבוהות. חלק מהסוכנים הצעירים והנמרצים נגררים אחריו. ישרדו אלה שיתחילו לחשוב אחרת ויתתאימו את עצמם למציאות החדשה המתהווה.. 

עו"ד צילה ניהוז (כלכליסט): המעסיק שוקל לפטר אותך? דע את זכויותיך. מעסיקים רבים חושבים שזכותם לפטר עובדים בלא כל סייג, כפי שזכותם לקבל עובדים ללא כל סייג. המחשבה הזו מוטעית משום שכמעט בכל מקרה עליהם לקיים שימוע לפני הפיטורים. בעבר חלה חובת שימוע רק במגזר הציבורי. הפסיקה הרחיבה אותה גם למגזר הפרטי. אין חובת שימוע לגבי עובדים המועסקים לתקופה קצובה, במקרה שהמעביד פיטר את כל העובדים ובמקרה שהעובד סירב להגיע לשימוע. חובת שימוע חלה גם לגבי עובדים שיש חוסר שביעות רצון מתפקודם, עובדים שהגיעו לגיל פרישה ובמקרה של צמצומים. קיימים גם כללים לגבי אופן עריכת השימוע, למשל: הנמקה לפיטורים וניהול פרוטוקול.

עומרי אפרים (Ynet): השר חיים כץ: המדינה לא העבירה יותר מ-400 מיליון שקל לניצולי השואה. יותר מ-400 מיליון שקלים לא הועברו מהמדינה לניצולי השואה, מיום הקמתה. הנתון נחשף על ידי שר הרווחה חיים כץ במסיבת עיתונאים. על פי נתוני משרד הרווחה, חיים בישראל 194,468 ניצולי שואה. 65,134 מהם מקבלים גמלת סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי. משרד הרווחה יצא בתכנית חדשה לטובת ניצולי השואה. על פי התכנית, יתווספו למקבלי גמלת הסיעוד 4,193 ניצולי .שואה מעל לגיל 90, שעד עכשיו לא קיבלו גמלת סיעוד, ועכשיו יקבלו אותה באופן אוטומטי. 5,963 ניצולים שקיבלו גמלת סיעוד בינונית יעלו אוטומטית לרמת הסיעוד הגבוהה ויקבלו תוספת של 438 שקל בחודש. 14,063 ניצולי שואה שלא ניצלו את ההטבה לה הם זכאים בחברת חשמל, יקבלו 112 שקלים בחודש בתחום זה.

נמרוד בוסו  (דה מרקר): שוכרים דירה? בקרוב החוזה עשוי להשתנות. עיריית תל-אביב התיאשה מסרבנות הממשלה להסדיר את תחום השכירות. עיריית תל אביב הודיעה כי בכוונתה להשיק בקרוב נוסח חוזה שכירות מומלץ לשימוש חופשי של התושבים. הצעת החוק לשכירות הוגנת הוקפאה בגלל התנגדותה של שרת המשפטים איילת שקד. הועדה העירונית למדיניות שכירות צפויה להתכנס ב-17.4 לדיון בנוכחות ראש העיר. במהלך הדיון ישמעו חברי הועדה את דעתם של מומחים, בעלי מקצוע בתחום, שוכרים ומשכירים על מנת לגבש את ההסכם. הבעיה היא שהסכם כזה הוא חסר תוקף חוקי ולכן אינו מחייב.

אירה אימרגליק (וואלה): איפה סל הקניה הכי משתלם לפסח. סל הקניות לפסח צפוי להיות השנה יקר יותר ב-5% מאשר בשנה שעברה. כך עולה מבדיקה שערכו וואלה News והמועצה לצרכנות באמצעות האפליקציה של מערכת פרסייז. נמצא פער של 24% בין סל הקניות הזול ביותר לסל הקניות היקר ביותר. סל הקניות הזול ביותר נמצא בסניף של רשת רמי לוי. סל הקניות היקר ביותר נמצא ברשת העירונית שופרסל שלי. הנמצאו פערים גדולים במחירים בין סניפים שונים של אותה רשת. כך למשל, הפער בין הסניף הזול ביותר והיקר ביותר ברשת רמי לוי מגיע ל-13%.

בשורה אחת:
חברות הביטוח מחמירות את תנאי הזכאות לביטוח סיעודי. כלל והראל העלו את הרף מכישלון בשתי פעולות וימיומיות לכישלון בשלוש פעולות.
כך מנהל ועד העובדים של חברת החשמל את בית המשפט. סאגת חריגות השכר הגיעה לשיא חדש: ועד העובדים התנגד לפרסום פסק דין ביחס לחריגות.
אורח לא בא ואורח גם לא מטלפן. על ההשלכות הכלכליות של הזמנת מקום במסעדה בלי להודיע על ביטול.
גרמניה מחפשת קידמה טכנולוגית למענה על הזדקנות האוכלוסיה.למרות חוסנה הכלכלי של הכלכלה הרביעית בגודלה עומדת גרמניה בפני אתגרים..
סיטי בנק: הגבלת שכר הבכירים לא תוביל לעזיבה המונית של מנהלים בנקים. בסיטי התיחסו לחוק החדש המגביל את שכר הבכירים ל-2.5 מיליון שקל בשנה.
  

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio