רותי שרון - 18.02.2018
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
18.02.2018
 

אורי חודי (גלובס): ירידה של 18% במספר הדירות החדשות שנמכרו ב-2017. במהלך שנת 2017  נמכרו 24,758 דירות חדשות ברחבי הארץ לעומת 30,318 דירות חדשות שנמכרו בשנת 2016. זוהי ירידה ב-18.3% בהשוואה לשנת 2016. הדירות שנמכרו במסגרת "מחיר למשתכן" נכללות במספר הדירות החדשות שנמכרו. בחודש דצמבר הייתה עליה של 11% במספר הדירות החדשות שנמכרו בהשוואה לחודש נובמבר, אבל יש ירידה של כ-7.5% בהשוואה לדצמבר 2016. 
 
יוסי היימן (דה מרקר): דעה: לפרוש בגיל 67? תחשבו שוב. יוסי היימן הוא מנכ"ל אש"ל-ג'וינט ישראל. היימן אומר שאי אפשר להסתפק ב-45 שנות עבודה ולפרוש בגיל 67. הסיבות לכך הן תוחלת החיים הארוכה, החיסכון הפנסיוני הלא מספיק וההפסדים של המשק, שאינו מנצל את כוח העבודה של הקשישים. היימן חושב שהבעיה אינה בקביעת גיל הפרישה אלא בתהליך הפרישה. במקום פרישה מלאה הוא מציע תהליך הדרגתי של פרישה במהלכו קטן בהדרגה היקף העבודה של קשישים ובנוסף לכך גמישות בהתאמת תפקידים לקשישים. 

צחי שדה (Ynet): שכיר נולד: ביטוח לאומי יכיר באמנים שכירים יותר בקלות. צו הביטוח הלאומי עודכן בכנסת כך שאמנים שחתמו על חוזה העסקה לשלושה חודשים או לחמש הופעןת יוכרו באופן אוטומטי כשכירים. עד להכרה זו נדרש שר העבודה והרווחה, באישור ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, להוציא צו המכיר במקצוע האמן כמקצוע עליו חל כלל זה בנוסף לתנאי של חוזה לשלושה חודשים או לחמש הופעות. המצב החדש מקל על האמנים לקבל דמי אבטלה וחוסך מהם ביורוקרטיה סבוכה.  

דפנה הראל-כפיר (פואנטה): פרשת הביטוח הסיעודי הקבוצתי: מבוטחים מעל גיל 55 יוכלו להצטרף לביטוח של קופות החולים ללא חיתום רפואי. כזכור, מאות אלפי ישראלים מצאו את עצמם ללא ביטוח סיעודי לאחר שהביטוח הסיעודי הקבוצתי של מקום עבודתם הופסק. אנשים שהיו צעירים ובריאים, גילו שעכשיו לא יוכלו להצטרף לביטוח סיעודי של חברת ביטוח ללא חיתום רפואי. לאחר מספר שנים של דיונים נמצא פיתרון, שהוא הרע במיעוטו, לבני 60 ומעלה: הם .יוכלו להצטרף לביטוח הרפואי של קופות החולים ללא חיתום רפואי. עכשיו הורחב הפיתרון גם לגילאי 55 ומעלה. בני ה-55 ומעלה יקבלו בימים הקרובים מכתב מחברת הביטוח בהם היו מבוטחים. המכתב יאשר את זכאותם לביטוח סיעודי בקופות החולים ללא צורך בחיתום רפואי.

מיכאל שראל (דה מרקר): דעה: הפיתרון לפקקים: מס על חניה חינם לעובדים. העיקרון המנחה הוא שעובד המקבל הטבה מהמעביד והמעביד מקבל עליה הנחה במס, משלם על ההטבה מס הכנסה. העיקרון הזה מיושם ביחס לארוחות צהריים, ביחס לרכב שהעובד מקבל  מהמעביד ובמספר רב של נושאים אחרים. העיקרון הזה לא מיושם כאשר המעביד נותן לעובד מקום חניה לרכב. מיכאל שראל חושב שצריך למסות גם מקום חניה הניתן על ידי המעביד. למעשה זאת הטבת מס לעובדים המגיעים לעבודה במכונית על חשבון עובדים המגיעים ברגל, באופניים או בתחבורה ציבורית. לדעתו אם ייושם העיקרון בהקשר זה, פחות עובדים יגעו לעבודה עם רכבם הפרטי וכך יקטנו פקקי התנועה ויפחת זיהום האוויר.

תומר הדר (כלכליסט): הצפון הפרוע של מכוניות היוקרה: כך מגדילים היבואנים את המכירות. מלחמת החורמה בין יבואני מכוניות היוקרה יצרה תחליף צפוני לאולמות תצוגה מפוארים. בצפון הארץ אפשר לקנות את אותן המכוניות בהנחה של עשרות אלפי שקלים. אפשר לקנות אותן שם ולהתמקח על המחיר.קונים אותם חדשים "עם הניילונים"  המוכרים גם גמישים ברישום הרכב כיד ראשונה. אחד מבעלי שדות התצוגה הסביר את הטכניקה שלו: מי שקונה מהיבואן שתי מכוניות חדשות מקבל הנחה. הוא קונה 200 מכוניות ולכן מקבל הנחה גדולה יותר עליהן. זה מאפשר לו למכור אותן יותר בזול. 

בשורה אחת:
האינפלציה בארצות הברית מרימה ראש: מדד ינואר עלה ב-0.5%. משקיעים חוששים מהגדלת קצב העלאת הריבית.
בבנק ישראל ובאוצר רוצים שנוכל להשוות בין בנקים כבר תוך חצי שנה. בכדי לאפשר זאת יחויבו הבנקים להעביר מידע אודות עמלות ודמי ניהול לחברות פינטק.
התעשיינים לרוה"מ: פעל באופן מידי לאישור יצוא הקנאביס הרפואי. הפוטנציאל של שוק יצוא הקנאביס מישראל הוא 1-4 מיליארד שקל בשנה.
כל זכות: מי זכאי למענק עבודה (מענק הכנסה, מס הכנסה שלילי)? אתר כל זכות מפרט את התנאים ואת אופן בקשת המענק.
ברקשייר האתווי של וורן באפט דיווחה כי היא מחזיקה 1.8% ממניות חברת טבע. בעקבות הדיווח מנית טבע זינקה כלפי מעלה. 
   

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio