רותי שרון - 18.06.2017
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
18.06.2017


עירית אבישר (גלובס): בנק הפועלים מציע מחיקה של עד 4 מיליארד שקל ללווים הקטנים. רשות האכיפה והגביה ביחד עם בנק הפועלים מציעים מחיקת חובות ללקוחות הקמעונאים של הבנק העשויה להגיע להיקף של 4 מיליארד שקל. במסגרת המבצע, לקוחות, שנפתחו נגדם תיקים עד שנת 2013, יוכלו להסדיר את חובם בהנחה משמעותית של מעל ל-50%. בהתאם למאפייני התיק. ההצעה באה על רקע הביקורת ההולכת וגוברת כנגד הסדרי חובות של טייקונים. חשוב לציין שההלוואות המדוברות הוגדרו כחובות אבודים לפיכך כל סכום שיצליח להשיב לעצמו תורם לבנק. הרקע למבצע הוא הרצון של הבנק לשפר את תהליכי הגביה שלו.

לירן סהר (YNET): הלמ"ס: באפריל מכרו הקבלנים 1927 דירות - צניחה של 25%. לפי נתוני הלמ"ס בנושא ביקוש לדירות חדשות בחודש אפריל, רוכשי הדירות ממשיכים להדיר את רגליהם ממשרדי המכירות. הקבלנים מכרו 1927 דירות, ירידה של 25% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. חודש אפריל הוא החודש התשיעי ברציפות בו נרשמה ירידה בנתוני המגמה של הכמות המבוקשת של דירות חדשות.  

מירב ארלוזורוב (דה מרקר): דעה: "פשיטת רגל": עם נתונים כאלה ב-2065 לא תהיה כאן מדינה. הכתבת מתיחסת לבעיה של החינוך החרדי שאינו נותן לתלמידים בו הכשרה מינימאלית לשוק העבודה. בעתיד צפוי שיעור החרדים בישראל להגיע לכ-30% מהאוכלוסיה וב-2065 להגיע ל-32%. הכלכלן הראשי של האוצר כבר פרסם סקירה על פיה המדינה לא תוכל לממן אחוז גבוה מהאוכלוסיה של אנשים שאינם עובדים. הפרקליטות מתגוננת, באמצעות נימוקים פורמאליים, נגד תביעה של יוצאים בשאלה נגד המדינה על שמנעה מהם חינוך הולם, ולכן הם מתקשים לפרנס את עצמם. לא הפרקליטות אשמה. תפקידה להגן על המדינה. מי שאשם היא המדינה הממנת אנשים שאינם רוצים לעבוד ומממנת חינוך שאינו מקנה כישורים בסיסיים לעבודה.  

ברטשן ריינולדס, ניו יורק טיימס (דה מרקר): כדאי לקום מהכיסא: כמה שווה צעידה של חצי שעה ביום? מחקר חדש בארה"ב מנסה לכמת את העלות הכלכלית של ישיבה ליד הכיסא בלי לעסוק בספורט. מסקנות המחקר הן שהליכה של  30 דקות ביום במשך חמישה ימים בשבוע תחסוך לכם 2,500  דולר בשנה בהוצאות על בריאות הקשורות במחלות לב. הממצאים מבוססים על ניתוח נתונים של 26,239 גברים ונשים..הממצאים פורסמו בכתב העת "ג'ורנל אוף דה אמריקן הארט אסוסיאטיון". הנתונים הם פרי מחקר משותף של חוקרים בכמה אוניברסיטאות ובתי חולים בארה"ב ביניהם בפטיסט הלת' בפלורידה, ייל, ג'ון הופקינס, אמורי וביילור. המחקר קובע כי העלות של חוסר פעילות גופנית לכלכלה העולמית מגיעה כמעט ל-68 מיליארד דולר בשנה בהוצאות רפואיות ובאובדן פרודוקטיביות. 

עמית דובקין (דה מרקר): דעה: ישראל כמטרופולין. מאז שנות ה-50  מדינת ישראל מנסה לעודד הגירה מהמרכז לפריפריה. ההשקעות האדירות האלה לא הניבו תוצאות: אחוז המתגוררים בפריפריה לא גדל ובהיעדר תעסוקה אטרקטיבית בפריפריה, הפער הכלכלי בין המרכז לפרחפריה רק גדל. המצב היום הוא שהתושבים מהמרכז רוכשים דירות מוזלות בפריפריה, שלא על מנת להתגורר בהן. עמית דובקין מציע גישה אחרת: גישה המתיחסת למרכז כמטרופולין. על פי הגישה הזו, ההשקעות יתמקדו במטרופולין שבין אשדוד לחדרה בו מתגוררים היום 8.7 מיליון תושבים ובמטרופולינים שסביב באר שבע בדרום וחיפה בצפון. דובקין מציע להשקיע בתחבורה ציבורית הולמת, למשל: הקמת קו רכבת מקביל לכביש חוצה ישראל, ובמקביל לנצל את זכויות הבניה במרכז באופן אופטימאלי.

אליצפן רוזנברג (YNET): חשבון הבנק הוגבל? זה מה שכדאי לכם לדעת. הכתבה עוסקת בחשבונות בנקים מוגבלים. זהו נושא אקטואלי בעקבות העליה הדרמטית בהיקף האשראי שנוטלים משקי הבית. על פי נתוני בנק ישראל, נכון לחודש מאי, היו יותר מ-260 אלף לקוחות מוגבלים וכ-450 אלף חשבונות מוגבלים.יש שני מצבים בהם חשבון בנק הופך למוגבל: צ'קים שחזרו והוצאה לפועל. עשרה צ'קים שחזרו במשך שנה משום שלא היה להם כיסוי הופכים חשבון לחשבון מוגבל. רשם ההוצאה לפועל רשאי להפעיל סנקציות כנגד חייבים. אחת הסנקציות היא הפיכת חשבון הבנק שלהם לחשבון מוגבל. הכתבה מתארת גם את ההליכים הנדרשים על מנת לנסות לבטל הגבלת חשבון.

בשורה אחת:
הלמ"ס: מדד מאי עלה ב-0.4% בהתאם לציפיות. ההערכה היא שהאינפלציה השנתית תהיה פחות מ-1%. 
מאוגוסט הקשת קוד סודי בעת רכישה בחנויות. הקניה מאובטחת יותר עם קוד סודי. ההערכה: תוך שנה רוב המסופים יתמכו בכך.
אובר היא תופעה גלובלית שש שנים אחרי השקת האפליקציה שלה. טרוואיס קלניק, המנכ"ל שלה, שהוצא לחופשה ללא הגבלת זמן, הוא היזם שלה ואחד היזמים המרתקים בעולם.
"חוק שתי הפיצות" -הסוד של מנהל אמזון לפגישות יעילות. ג'ף בזוס, כמו רבים אחרים, אינו מעונין לבזבז את זמנו על פגישות לא יעילות.
המהלך השנוי במחלוקת  של קופת חולים מכבי ואסותא בירושלים. אסותא, חברה פרטית, תספק שירותים מתוך מתקנים של מכבי,  קופ"ח ציבורית מתוקצבת.
 
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio