רותי שרון - 19/01/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
19/01/14

 

מחקר: אסא ששון (דה-מרקר): מתייעצים עם מומחי פיננסים? גם להם קשה להבין את תכנון הפנסיה שלכם. במחקר חדש של פרופ' אורלי שדה, עדי מאיר וד"ר ייבגני מוגרמן מהאוניברסיטה העברית, לא נמצא קשר בין אוריינות פיננסית לבין ידע בחיסכון פנסיוני.  המשמעות היא שלא רק הציבור הרחב אינו מסוגל לתכנן את החיסכון הפנסיוני, אלא גם מומחים פיננסיים מתקשים לעשות זאת. בישראל שאחרי ועדת בכר, הועבר נטל התכנון הפיננסי לאזרח ולכן אזרחים עלולים להגיע למצב בו החיסכון הפיננסי אינו מספיק לצרכים שלהם בגיל מבוגר. נמצא מתאם חיובי בין מעקב אחרי חשבונות בנק ודווחים הנוגעים לחיסכון פיננסי, לבין אוריינות בתחום החיסכון הפיננסי. 

אסף גלעד ואסף גילעם (כלכליסט): עובדי המחשוב משלמים את מחיר ההתייעלות. חברת נס מקצצת בשכר המנהלים ובימי החופשה של 3,000 עובדיה. המהלך בחברת נס משקף משבר בענף, המעסיק כ 20 אלף עובדים. גם מצבן של מתחרותיה של נס, כגון: מלם, טלדור ומטריקס הורע. יש לצפות לפיטורי עובדים בענף. הסיבה לירידה ברווחיות החברות היא התייעלות של לקוחות להן מציעות החברות שירותי מחשוב. צה"ל החליט לבצע פרוייקטים באמצעות כוח אדם פנימי, ירידה ברווחיות הבנקים וחברות התקשורת הביאה לפיטורי עובדי קבלן, המועסקים על ידי החברות, החשב הכללי במשרד האוצר קבע תקרת רווח. גורמים נוספים לירידה ברווחיות הם המעבר למחשוב ענן ומעבר לפרוייקטים קטנים במקום פרוייקטים גדולים. 

רועי בן יוסף (Ynet): כך ויתרתי על משכורת קבועה ופתחתי עסק. הכותב מתאר את המעבר משכיר לעצמאי ומציע כיצד להתמודד עם האתגר החדש. הוא מציע סדרת צעדים להיערכות כעצמאי. הוא מתחיל בשיווק, ממשיך בזיהוי המתחרים, היתרונות והחסרונות של בעל העסק החדש.הוא מציע לעבוד על פי ערכים ולחלום על הרחבת העסק.    

אסף גילעם ורחלי בינדמן (כלכליסט): שנתיים רצופות של חגיגת תשואות בקופות הגמל. תשואות קופות הגמל הגיעו בשנת 2013 במממוצע ל 10.5%. שיעור העליה דומה לשיעור העליה בשנת 2012. בלטה קופת הגמל של חברת הביטוח איילון, שהניבה 12.5%. מובילות השנה הקודמת אלטשולר-שחם וילין-לפידות השיגו תשואה ממוצעת, אבל שמרו על מקומם בראש הרשימה בתשואות לאורך חמש שנים. תשואות קרנות ההשתלמות הגיעו בממוצע בשנת 2013 ל 10.2%. 

גבריאלה דוידוביץ-ויסברג (דה מרקר):  בקשה לייצוגית נגד מגה ואלון ריבוע כחול על הפחתה בתווי קנייה. התובעים דורשים 70 מיליון שקל מהרשת והחברה, בגלל הרעת תנאי הרכישה באמצעות תווים מבלי ליידע אותם. החברה שינתה את השיוך המותגי של סניפים. שינוי מותגי סניפים הוא חלק מרה-ארגון של סניפי הרשת. סניפים רבים של מגה-בול הוסבו לסניפי מגה. התווסף מותג חדש You. בתביעה נטען, שסניפי You אינם  מכבדים כלל את תלושי הרב-תו. סניפי מגה-בול מכבדים אותם ב 90% משוויים. 

נתן ליפסון (דה מרקר): כבר אפשר לסגור את הטלוויזיה. הטלוויזיה הייתה המכשיר העיקרי לצריכת תוכן במחצית השנייה של המאה ה 20. זה התחיל באנטנות, נמשך בכבלים ומאוחר יותר בלווינים. במקביל התפתח ערוץ לצפייה בתכנים קבועים. ערוץ ה Offline התחיל בקלטות והמשיך ב DVD. המצב עומד להשתנות בקרוב בגלל הגידול בכמות התכנים האינטרנטיים והתפתחות מכשירי הקצה. הטלוויזיה צפויה לאבד את מקומה לטובת המכשירים החדשים. כותב המאמר הפסיק לצפות בטלוויזיה לפני יותר משנה. את מקומה תפס מכשיר IPad.     

בשורה אחת:
הוט מקפיצה את תעריפי ה VOD ב 20% - תגרוף 3 מיליון שקל.  
מנכ"ל  חברת נדל"ן: "רוכשי הדירות  מטומטמים" - רכישה בשוק הנמצא בשיא היסטורי היא סיכון בהגדרה. 
הקפה שקוף מחרבן שווה את הכסף?. אנשים מוכנים לשלם יותר על מוצר שהושקעה בו יותר עבודה גם אם אינו יותר איכותי. 
מימון המונים באמצעות ניירות ערך, זה אפשרי?  איטליה הפכה למדינה הראשונה שחוקקה חוק למימון המונים. בישראל עדיין נדרש תשקיף .
יש לכם תוכנית כלכלית ל 2014? תכנון כלכלי אינו נדרש רק לעסקים, אלא גם למשפחות.  

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio