רותי שרון - 19.06.2016
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
19/06/2016


רוני זינגר ורעות שפיגלמן (כלכליסט): כחלון הציג את מסקנות ועדת שטרום: "נסללה הדרך להקמת בנקים חדשים". שר האוצר הציג בממשלה את מסקנות ועדת שטרום. שתי המסקנות העיקריות הן הפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים והקטנת החסם של הון עצמי הנדרש להקמת בנק חדש. בנק לאומי ובנק הפועלים יאלצו להפסיק להחזיק בחברות כרטיסי האשראי לאומיקארד וישראכרט. החזקת ויזה כ.א.ל על ידי בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי תיבחן שוב בעוד 4 שנים. הבנקים יורשו להנפיק כרטיסי אשראי, אבל יאלצו להנפיק כרטיסים של כל שלוש חברות כרטיסי האשראי. החסם העליון להנפקת כרטיסי אשראי של חברה אחת על ידי בנק הוא 40% מהכרטיסים. ההון העצמי הנדרש לפתיחת בנק הוקטן מ-400 מיליון שקל ל-50 מיליון שקל. בנק ישראל ימשיך לפקח גם על חברות כרטיסי האשראי. הצעדים נועדו להגדיל את התחרות באמצעות פתיחת בנקים חדשים ומתן שירותים בנקאיים על ידי חברות כרטיסי האשראי.

נירית כהן (גלובס): מישהו מתעלל בך: מה זו התעמרות בעבודה - ואיך מתמודדים איתה? תופעת ההתעללות בעבודה היא תופעה נפוצה. מחקרים בארה"ב מראים כי  27% מהעובדים חוו או חווים התעללות בעבודה. יותר מ-70% מהעובדים מודעים לקיומה, אבל 72% מהארגונים אינם מודעים לקיומה של התופעה. המתעלל עלול להיות מנהל או עמית. הקושי להתמודד עם התופעה נובע מהקושי להבחין בין תובענות וביקורת לגיטימית, המתבצעת באופן לא נעים לבין התעללות. התעללות היא שיטתית ומטרתה להחליש, להקטין, לשלוט לבודד ולפגוע. ההמלצה העיקרית היא להתמודד ולא להניח שההתעללות תיעלם מעצמה. המלצה חשובה נוספת היא ליצור קשרים טובים עם עובדים ומנהלים אחרים. 

רועי מזרחי (וואלה): "זה עוד 300 שקל": כך תימנעו מהעלאת מחיר הובלה בהפתעה. לקראת תקופת מעבר דירות בקיץ, כוללת הכתבה טיפים בנושא מחירי הובלת תכולת דירה. למובילים יש דרכים להגדיל את המחיר שנקבע איתכם למחיר גבוה יותר באמתלות שונות, כגון: חניה רחוקה למשאית, חדר מדרגות צפוף, מספר ארגזים גדול מהמתוכנן ועוד.ההמלצה המרכזית היא לסגור מראש חוזה בכתב ביחס למהות ועלות ההעברה. מעבירי דירות לא רציניים לא היו מוכנים לחתום על חוזה. כשיש חוזה כזה למעבירים קשה להגדיל את המחיר.

כלכליסט: 11 טעויות שאנשים עושים לקראת הפרישה לפנסיה. המאמר עוסק בטעויות בתכנון כלכלי של התקופה לאחר הפרישה לפנסיה.המאמר מתייחס לארצות הברית אבל אפשר להכליל ממנו גם לגבי ישראל. המשותף לרוב הטעויות הוא תכנון אופטימי מדי, שאינו מביא בחשבון הוצאות עתידיות או בונה יותר מדי על הכנסות ונכסים פיננסיים. הטעויות הן: להתעקש להישאר בבית ולא לנסות לעבוד, להביא בחשבון שיוכלו להמשיך לעבוד, להתבסס על ירושה, לא מחשבים את עלויות מעבר לדירה קטנה יותר, לקיחת הלוואות מקרן פנסיה, מחלוקות עם בני הזוג, לא לוקחים בחשבון אריכות ימים, שוכחים להתכנון ללא צפוי, ויתור על צוואה, אי תשלום חוב עם ריבית גבוהה ועזרה לילדים בוגרים.

אסא ששון (דה מרקר): "הקופות החדשות יפגעו בנזילות בשוק". לקראת הדיון בועדת הכספים ביחס לקופות הגמל החדשות, שיזם משרד האוצר בחודש ינואר, העבירו נציגי הבורסה הסתיגויות. לטענתם קופות הגמל החדשות, שהן נזילות, יפגעו במסחר בבורסה, בנזילות בה, בתחרות בין מנהלי השקעות וביכולתן של חברות קטנות לגייס הון. הם מציעים להפוך אותן לנזילות רק בתום שש שנות חיסכון. החשש הוא מהעברה מסיבית של כספים מקרנות הנאמנות לקופות הגמל החדשות. המעבירים לקופות הגמל שצפויים להנות מהטבות הם העשירים, היכולים להרשות לעצמם להשקיע סכומים של מאה אלף שקל או יותר. אחת הטענות נגד המוצר היא שהוא נוצר כחלק ממאבק של כוח בין משרד האוצר לרשות לניירות ערך.

רון דגוני (גלובס): הבית הלבן מתנגד להגדלת הסיוע לישראל להגנה מפני טילים. הקונגרס הסכים להוסיף 455 מיליון דולר לסיוע לתוכנית הטילים של ישראל בשנת 2017. הממשל ביקש  להקציב לתכניות אלה 150 מיליון דולר ומתנגד לתוספת של הקונגרס. המחלוקת הזו בין הממשל לקונגרס חוזרת על עצמה בשנים האחרונות. הסיוע לתכנית הטילים ניתן בנפרד מהסיוע הצבאי השוטף לישראל, המסתכם ב-3.1 מיליארד דולר. להתנגדות הממשל  להגדלת הסיוע יש רקע כלכלי. בד בבד עם התנגדות הממשל להגדלת הסיוע לתכנית הטילים הישראלית, הממשל מתנגד לקיצוץ של 324 מיליון דולר מתקציב הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים (BMD). אנליסטים אמרו כי ממשל אובאמה קורא תיגר על קיומם של "שני ערוצי סיוע מקבילים לישראל" - הסיוע הצבאי השוטף ומערך ההגנה מפני טילים.

בשורה אחת:
מיצובישי תפצה לקוחות ב-480 מיליון דולר בשל זיוף נתוני צריכת דלק. יצרנית הרכב זייפה נתונים עבור 20 דגמי רכב ולא ביצעה מבחני שטח.
זכויות שמגיעות לחרדים באתר כל זכות. באתר פירוט זכויות והטבות בנושאי: השכלה, חינוך, עבודה, הטבות למשפחות ברוכות ילדים ועוד.
מחפשים עבודה? כך תמצאו את משרת החלומות בלינקדאין.
"ישראל היא סטארט-אפ ניישן עם אנשים מדהימים אבל יש לכם מתחרים". אריק שמידט, יו"ר גוגל, ממליץ לא לבצע מהר אקזיטס. 
הצוואה הישראלית של מייסד אינטל. כשאנדי גרוב חלה בפרקינסון הוא הטיל על צוות ישראלי לפתח טכנולוגיה שתסיע להילחם במחלה.
 
רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio