רותי שרון - 20/04/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
20/04/14

רותם שטרקמן  (דה-מרקר): בדרך לתשובה עוברים באוצר. הכתבה עוסקת במועדון הרגולטורים. מושג זה מתייחס לפקידים בכירים באוצר (במיוחד באגף התקציבים), בבנק ישראל (במיוחד בפיקוח על הבנקים) וברשות לניירות ערך. מרבית הפקידים השייכים למועדון זה, עוברים לעבוד בשכר גבוה בגופים עליהם פיקחו כרגולטורים לאחר פרישתם מעבודה בסקטור ציבורי. העבודה בסקטור המפוקח על ידם, הופכת לחלק ממסלול הקריירה. העבודה בסקטור הציבורי, היא הבסיס ליצירת הקשרים באמצעותם מקבלים את התפקיד הבא בסקטור הפרטי. 

ירון טבנצ'יק  (Ynet): העלאת גיל הפרישה? הגבר רוצה לפרוש בשיא. הכותב מתנגד למהלך של העלאת גיל הפרישה של גברים ל-70, המוצע על ידי משרד האוצר. הנימוק העיקרי הוא שבמציאות זה לא יביא להגדלת שיעור המועסקים בגילאי 60  ומעלה.  לטענתו בעקבות העלאת גיל הפרישה ל-67 לא חלה עלייה בשיעור הגברים המועסקים.  בנוסף לנימוקים המוכרים של עלות גבוהה יותר למעביד של מועסק מבוגר וירידה בתפקוד של גברים בגיל 60 ומעלה בחלק מהעבודות, הוא מעלה נימוק רגשי. גברים מעוניינים לפרוש בשיא ולהתפנות לפעילויות אחרות (תחביבים, נכדים וכיו"ב). מעטים הם הגברים שמצבם הבריאותי והמנטלי מאפשר להם תפקוד שיא מעל לגיל 60.    

שאול אמסטרדמסקי (כלכליסט): המדריך לקריאת דוח הפנסיה. המאמר מציג את הנתונים העיקריים בדוחות השנתיים של קרנות הפנסיה, המגיעים לביתכם בימים אלה. לגבי כל סעיף עיקרי, מסביר הכתב גם את המשמעות שלו לחוסך. בנוסף לכך מביא הכתב נתונים המשווים את גובה העמלות ואת גובה התשואה של חברות ביטוח שונות בשנת 2013. הפניקס גובה את העמלה הגבוהה ביותר מההפקדה החודשית ומהחיסכון המצטבר. אחריה מגדל וכלל. את התשואה הנומינלית הגבוהה ביותר השיגה כלל (13%) ואחריה הראל (12.6%) ומגדל (12.3%).

אמנון אטד (כלכליסט): נתוני בנק ישראל לחודש מרץ: האינפלציה הצפויה ירדה לשפל של 1.5%. עליית המדד לחודש מרץ לא השפיעה על האינפלציה הצפויה, שהגיעה לנקודה הנמוכה ביותר מאז אפריל 2009.  האינפלציה הצפויה במשק ל-12 החודשים הבאים ירדה ב 0.1% והגיעה לשפל של 1.5%.  גם האינפלציה בפועל המחושבת 12 חודשים לאחור ירדה והגיעה ל 1.3%. למרות הירידה במדדי האינפלציה האלה, בנק ישראל אינו  צפוי לשנות את הריבית בחודש מאי. הסיבה לכך היא החשש מעליית מחירי הדירות במקרה של הורדת הריבית.  

אופיר דור (כלכליסט): מלחמות מהדור השלישי. התחרות הפרועה של ספקי הסלולר נמשכת. המחירים ממשיכים לרדת. לאחרונה יצאו רמי לוי וגולן טלקום במבצעים חדשים. רמי לוי מציע חבילה בתעריף של 34.9 שקלים לחודש עד סוף השנה . גולן טלקום מציעה חבילה של 35 שקלים עד סוף השנה. התעריפים לא הגיוניים, משום שהם משלמים לספקי תשתיות כמה עשרות שקלים על כל לקוח. רמי לוי אולי מנסה באמצעות הסלולר לקדם עסקים קמעונאיים אחרים.  השמועות אומרות, שגולן מנסה להימכר לאחד הספקים האחרים במחיר גבוה יותר. הנזק בתחרות הפרועה הוא לטווח ארוך: התשתיות בארץ מפגרות אחרי התשתיות בעולם. בעתיד עלולה התחרות למנוע או לדחות שדרוג יקר של הרשתות לרשתות מדור רביעי.  

ד"ר אבי נוב (Ynet): מחזיקים דירה להשקעה? מאיפה בא הכסף. יוזמת חקיקה חדשה במסגרת הניסיונות להוזלת מחירי הדירות. מוצע כי רשויות המס  ינקטו באמצעים נוספים לבירור  מקור הכסף לרכישת הדירה. האמצעי העיקרי המוצע הוא דרישה לחייב רוכשי דירה, שאינה היחידה בבעלותם, מעל לסכום של 800,000  שקל להגיש הצהרת הון. 

בשורה אחת:
כשל שוק עבודה. שוק העבודה האמריקאי שמכתיב את התנאים בשאר המדינות המפותחות הולך ומתפרק.
מדד המחירים לצרכן עלה בחודש מרץ ב-0.3%. הצפי היה לעלייה של 0.1% .
פירעון משכנתא:  כל מה שצריך לדעת. הפרק  השביעי של המדריך לתכנון משכנתא.
למה מיליונריות גרושות לא רוצות להתחתן שוב? סקר חדש מצא כי הסיכוי שגברים מיליונרים יתחתנו שוב גבוה פי 3 מהסיכוי שנשים יתחתנו שוב
כך תשפרו את הסיכויים למצוא עבודה חדשה. למחפשי עבודה במאה ה-21 יש מגוון אמצעים רחב למציאת עבודה.

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio