רותי שרון - 20/09/15
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
20/09/15


פרופ' גידי רובינשטיין (Ynet): מכורים לעבודה? אתם עובדים גרוע יותר. האמונה כאילו מי שעובד יותר קשה בהכרח גם תורם יותר למקום עבודתו, אינה נתמכת במחקרים. על פי מחקרים, דווקא מי שעובד קשה יותר, במקרים רבים, עובד גרוע יותר ולא בהכרח מצליח יותר. בחברה המערבית קיים לחץ בלתי פוסק של מעסיקים על עובדים. וורקוהוליקים המנסים להגיע לתפקוד מושלם בעבודה, נפגעים מכך בכל תחומי החיים. כ-95% מההחלטות שמקבלים הן החלטות בתנאי אי-וודאות. וורקוהוליק פרפקציוניסט לא יקבל החלטות עד שיהיה בטוח בנכונותן. התוצאה היא דחיית קבלת ההחלטות ובנוסף לכך מתחים, חרדות ודאגות. 

גלובס: המשק נעצר: צמיחה של 0.1% ברבעון השני. הצמיחה במשק נעצרה לגמרי ברבעון השני. כך עולה מנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ברבעון השני גדל התוצר ב-0.1% בחישוב שנתי בהשוואה ל-1.8% ברבעון הראשון ו-6.1% ברבעון האחרון של שנת 2014. ברבעון השני עלתה הצריכה הפרטית ב-0.6% והצריכה הציבורית עלתה ב-0.4%. לעומת זאת ירדו ההשקעות בנכסים קבועים ב-3.4% בחישוב שנתי וייצוא הסחורות והשירותים (למעט חברות הזנק ויהלומים) ב-11.9% בחישוב שנתי. 

שאול אמסטרדמסקי (כלכליסט): ראיון: אלי הורוביץ - מנכ"ל קרן טראמפ לחיזוק לימודי המתמטיקה. אלי הורוביץ הוא מנכ"ל קרן טראמפ העוסקת בשיפור הישגי החינוך בישראל. הקרן מתמקדת בעיקר בטיפוח לימודי המתמטיקה והמדעים. המסר העיקרי של הורוביץ להורים הוא, שעליהם להכין את הילדים לחיים הבוגרים ולא לתת להם לעסוק רק במה שהם יכולים להצליח בו בקלות וללא מאמץ. בהקשר של לימודים בבית הספר, עליהם לעודד את הילדים ללמוד חמש יחידות במתמטיקה וחמש יחידות באנגלית. היום לא מספיק לקבל תעודת בגרות אלא נדרשת תעודת בגרות איכותית, המהווה כרטיס כניסה ליחידות טכנולוגיות בצבא וללימודי מקצועות, המאפשרים להרוויח יותר כסף. חמש יחידות בבגרות במתמטיקה וחמש יחידות בבגרות באנגלית, הן תנאי סף לכניסה. גם לימודי מדעים בהיקף גבוה, מגדלים את הסיכוי להתקבל. לימודי חמש יחידות במתמטיקה ובפיסיקה הם קשים. אחוז הנשירה עומד על כ-35%.

נתי טוקר (דה מרקר): האביב החרדי: ביום בו לכל החרדים יהיו סמרטפונים. החברה החרדית נחשפת יותר ויותר לטכנולוגיה המודרנית: אינטרנט וסמארטפון, על אף איסורי הרבנים. לפי נתוני חברת בזק 35% מהחרדים מצהירים כי הם מחוברים לאינטרנט, לעומת 29% בשנת 2012. 60% מחוברים באמצעות שירותי סינון תוכן ורק 16% מחוברים לפייסבוק. מבחינת ההנהגה הרשמית של העולם החרדי, החששות הם חשיפה לפורנורגרפיה וחשיפה לדעות ולתכנים מנוגדים לעמדה הרשמית של ההנהגה. היכולת המוגבלת של ההנהגה להתמודד עם החשיפה לאינטרנט ולסמארטפון, שונה מהמצב שהיה כמה שנים קודם ביחס לטלויזיות. גורמים חרדים התומכים בלימודים ובעבודה מברכים על החשיפה לאינטרנט ועל השימוש בסמארטפון. גם גורמים אלה מתנגדים באופן נחרץ לפורנוגרפיה.

ויקי אוסלנדר (כלכליסט): בנקים במקום טנקים: עלייתו של הרייך הפיננסי. הטענה המרכזית של הכתבה היא שגרמניה, שניסתה להשתלט על אירופה באמצעים צבאיים בימי הרייך השלישי, מנסה להשתלט עליה באמצעים פיננסיים בתקופה הנוכחית ("הרייך הרביעי"). התנהלות גרמניה במשבר ביוון ובמשבר הפליטים היא אמצעי על מנת לחזק עוד יותר את מעמדה הפיננסי המוביל באירופה. חוסר היציבות הכלכלי של מדינות אחרות באיחוד האירופי, מעודד יותר השקעות בגרמניה היציבה, על חשבון השקעות במדינות אחרות. היקף ההשקעות הזרות בגרמניה הוא הרביעי בעולם ועומד על כ-1.5 טריליון דולר. יתרות המטבע שלה הן פי 2 מיתרות המטבע של צרפת ופי 9 מיתרות המטבע של איטליה ופי 40 מאלה של יוון.

משה ליכטמן ועמירם ברקת (כלכליסט): עלות העסקת פועל בניין סיני לקבלנים - 24 אלף שקל בממוצע. הממשלה צפויה לאשר ייבוא פועלי בניין סינים. לאחר שראש מטה הדיור במשרד האוצר התגבר על התנגדות משרד המשפטים. התכנון הוא ליבא בשלב ראשון 20 אלף פועלים מתוך סך הכל 40 אלף פועלים שמתכננים ליבא. עלות העסקתו הממוצעת של פועל סיני היא 24 אלף שקל לחודש. עלות זאת גבוהה מעלות העסקת פועלים זרים מארצות אחרות, אבל הפועלים הסינים העובדים לפי תפוקות נחשבים ליעילים יותר. הפועלים יועסקו בפרויקטים בתחומי הדיור, התשתיות והתחבורה. לטענת אביגדור יצחקי, ראש מטה הדיור באוצר, ללא ייבוא מסיבי של פועלים מסין לא ניתן להגדיל את כמות הדירות הנבנות בישראל מעבר ל-40 אלף בשנה. ללא הגדלה כזו אי אפשר להוזיל את מחירי הדירות.

בשורה אחת:
אתם שאלתם היועץ הפנסיוני השיב: כך ישפיעו ההנחיות החדשות על הפנסיה שלכם.
התגרשתם? מה צריך לעשות עם המשכנתא. מדריך להתנהלות בהקשר של משכנתאות לאחר הגירושין.
ממשיכים להשתולל:מחירי הירקות זינקו הבוקר עד 25%. סיטונאי: "בארבע וחצי בבוקר אי אפשר למצוא מלפפונים בשוק הסיטונאי".
סטנדרטים חדשים של שי לחג: קומו מחלקת לעובדיה 50 מיליון דולר. כולל עובדי ניקיון ושירותים.
בבקשה אל תלכו! יש לנו עוד שלושה אייפונים ושואב אבק. חברות הטכנולוגיה מתקשות לרגש בהשקות שלהן. 
 
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio