רותי שרון - 21/07/13
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
21/07/13

 

אמיתי זיו  (דה-מרקר): סלקום כבר לא טוטאל: חבילות ה"ללא הגבלה" לחו"ל הוגבלו. חברת סלקום החליטה להגביל את חבילות ה"ללא הגבלה" לחו"ל. עקב הלחץ התחרותי של חברת גולן טלקום, הוסיפה חברת סלקום ביולי 2012, חבילת "ללא הגבלה" לחו"ל. החבילה המשפחתית במחיר של 349 ש"ח, כללה שלושה קווי סלולר, טלפון ביתי ואינטרנט. החבילה כללה דקות ללא הגבלה בארץ ודקות ללא הגבלה ל 55 יעדים בחו"ל. החל מחודש מאי שינתה חברת סלקום את החבילה: שיחות החינם לחו"ל הוגבלו ל 500 דקות לחודש לקו (סך הכל 1,500 דקות לשלושה קווים) והחיוג למדינות מבוקשות, כגון: אוקראניה וירדן הוגבל ל 200 דקות לחודש. המהלך מצביע על תחושה של החברות הגדולות, שיש הקטנה בתחרותיות או ירידה במודעות הצרכנים. המשמעות המעשית היא שהחברות עלולות לחזור לטריקים המפוקפקים שאיפשרו להן בעבר להגדיל את הכנסותיהן.  

דעה:ליטל איסטמטי (גלובס): רו"ח ארז סופר: למה  שהפנסיה שלי תושקע במקדונלדס ולא בתעשייה האווירית? הכתבת מראיינת את רו"ח סופר מ BDO. לסופר, איש בעל היכרות מעמיקה עם שוק ההון, דעות לא שגרתיות. הוא חושב שצריך להגדיל את שיעור ההשקעות של החיסכון הפנסיוני בחברות ישראליות במקום בחברות בחו"ל. לדעתו יש  חברות ישראליות רבות בעלות בסיס כלכלי איתן, שמן הראוי להשקיע בהן. הוא שולל את המעבר של מדינת ישראל מהארצות המתפתחות לחברות בארגון ה OECD של הארצות המפותחות, משום שלדעתו איננו שייכים לשם. הגורם העיקרי המביא ל"התייבשות" הבורסה בארץ הוא לדעתו עודף רגולציה ובנוסף לכך קושי לחזות את הרגולציה העתידית. בשל הטיפול ברגולציה עודפת, נגרמות הוצאות משמעותיות לחברות המקטינות את רווחיותן.    

רחלי בינדמן (כלכליסט): החוסכים יוכלו לנהל את השקעות הפנסיה בעצמם. המפקח על הביטוח עודד שריג מקדם חקיקה שתאפשר לכל חוסך, לנהל את ההשקעות הפנסיוניות שלו באופן עצמאי. החוסכים המנהלים את השקעותיהם, יוכלו להשקיע רק באמצעות מוצרי סל. הם יוכלו לנהל את החיסכון העצמאי גם באמצעות בית השקעות. החקיקה המוצעת תרחיב את אפשרויות ההשקעה הפרטנית שנפתחה בשנת 2009, רק לחלק קטן מהחוסכים באמצעות מוצרי IRA.  השימוש במוצרי סל בלבד עשוי להקטין את הסיכונים ולהקטין את עמלות הניהול. חוסך שיבחר לנהל את החיסכון בעצמו עשוי לשלם דמי ניהול של 0.3%-0.4% מסך הנכסים הצבורים, בתוספת עמלות קנייה ומכירה של מוצרי הסל.

בני שהינו (Ynet):  ביי למינוס: מה עושים עם חיסכון קטן? אנשים מקדישים מחשבה להוצאות.הם משקיעים פחות זמן במחשבה על חסכונות בכלל וחסכונות בסכומים קטנים בפרט. השאלה הראשונה, שצריך לשאול כאשר יש סכום כסף קטן לחיסכון  היא: מתי אנחנו מתכוונים למשוך אותו?  במקרים רבים התשובה נגזרת מהמטרה לה מייעדים את הכסף (לימודים לילדים, החלפת רכב וכיו"ב). טווח זמן החיסכון עשוי להשפיע על המכשיר הפיננסי בו נבחר. המאמר סוקר אפשרויות השקעה נפוצות (פק"מ, מק"מ, תכנית חיסכון, תיק השקעות וכיו"ב) ומציג את יתרונותיהם וחסרונותיהם.  .  

ד"ר אבי נוב (Ynet) : האישה בישראל, הבעל בחו"ל: מה עם המיסים?  אזרחים ישראליים חייבים לשלם מס הכנסה בישראל, גם  אם הכנסותיהם מתקבלות מעבודה ועסקים בחו"ל. גם כאשר ישראלי שוהה לאורך זמן בחו"ל, הוא חייב לשלם מס בישראל כאשר מרכז החיים שלו בישראל. אחד האינדיקטורים העיקריים למרכז חיים בישראל הוא מגורי משפחתו בישראל וביקורים שלו אצל משפחתו בארץ. פסק דין חדש של השופט  מגן אלטוביה, בבית המשפט המחוזי בתל-אביב קובע, כי בנסיבות בהן עבר הבעל לחו"ל לצורך עסקים ועבודה והשאיר את משפחתו בארץ, ניתן לפצל את התא המשפחתי לצרכי מס: האישה תשלם מס הכנסה בישראל ובעלה במדינה בה הוא מתגורר.  

מעיין מנלה (כלכליסט): חולם להיות טייקון נדלן? המדריך למשקיע המתחיל בדירות. במאמר מסבירה חברת אנגלו-סכסון את היתרונות והחסרונות ברכישת דירה להשקעה. דירות להשקעה מסווגות על פי משתנים כמו: דירה חדשה מקבלן או דירה ישנה, מיקום הדירה וייעוד הדירה ( למגורי סטודנטים, למגורי משפחות או למגורי אוכלוסייה קשישה). חשוב לשים לב לכך שהשקעה בדירה אינה נזילה, כרוכה בהוצאות נלוות ומחייבת ניהול סיכונים.      


בשורה אחת:
כלכלה בעירום: הדברים שלא מלמדים בפקולטה לכלכלה  
מדד המחירים לצרכן בחודש יוני עלה ב 0.8%.   
ייעוץ משכנתאות: "ראייה הוליסטית" או "סתם חלטורה"?
מוצרים חדשים לנסיעות משפחתיות.
יואל ייסקרוביץ ניהל מאות עובדים בהיי-טק - עזב הכל ופתח דוכן פלאפל  

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio