רותי שרון - 22/06/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
22/06/14

 

חיים ביאור (דה-מרקר): משרד  הכלכלה: המשק מפסיד 2 מיליון ימי עבודה בשנה בגלל התעמרות בעובדים. מנתוני משרד הכלכלה עולה שיותר מ-2 מיליון ימי עבודה הולכים לאיבוד בשנה במשק הישראלי בגלל התעמרות של מעסיקים בעובדיהם. איתן מאירי, פסיכולוג ,תעסוקתי שחקר את הנושא, טוען  ש-50% מהעובדים השכירים במשק חווים התעמרות  במהלך שנות עבודתם. רבע מהעובדים חווו התעמרות קשה וממושכת, שפגעה בבריאותם. עובד החווה התעמרות של מעסיקו נעדר מהעבודה יותר מעובד שאינו חווה התעללות. הוא נעדר על מנת להיפגש פחות עם המעסיק. אצל עובדים אלה קיימת גם ירידה בתפוקה ובאיכות העבודה.

מירב ארלוזורוב !(דה מרקר): דעה: הפנסיה התקציבית של כולם. עלות הפנסיה התקציבית מתקציב המדינה גבוהה. בשנת 2015  שוקלים במשרד האוצר פגיעה בתנאי הפנסיה התקציבית, כפי שנעשה שנת 2003 בקרנות הפנסיה ההסתדרותיות. מירב ארלוזורוב טוענת שלמעשה רובנו מקבלים מעין פנסיה תקציבית..  מדובר באיגרות החוב המיועדות לקרנות הפנסיה. איגרות החוב מבטיחות תשואה ריאלית של 4.86%, בערך פי 3 מהתשואה של אגרות החוב של המדינה הנסחרות בבורסה. 30% מכספי קרנות הפנסיה של חוסכים ששכרם עד פי 2 מהשכר הממוצע במשק, מושקעים באיגרות חוב מיועדות. הבעיה היא, שהיקף איגרות חוב אלה צומח בקצב מהיר ומכביד על תקציב המדינה. ארלוזורוב שואלת: האם לא הגיע הזמן להרע גם את תנאי איגרות החוב המיועדות? 

צחי הופמן (גלובס): קונים טלוויזיה? תתמקחו ותקבלו הנחות של עד אלפי שקלים. מחירי הטלוויזיות ברוב החנויות וברוב הרשתות נקבעים ב"שיטת מצליח" , כלומר: על המוצרים מופיעים מחירים מופרזים ולקוח שמתמקח מקבל הנחות משמעותיות. המצב שונה במוצרים שבמבצע. כתב העיתון ביקר בכמה רשתות מובילות וניסה להתמקח. בכתבה מופיעות התוצאות. ברוב המקרים היו הנחות של מאות שקלים ובמקרים קיצוניים גם הנחות של אלפי שקלים.

עירית אבישר (גלובס): בנק ישראל  מקדם בנק חברתי: יידרש הון עצמי של 75 מליון ש"ח. המפקח על הבנקים, דודו זקן, פרסם בימים אלה מתווה להקמת בנק חברתי. המתווה דורש מהבנק הון עצמי של 75 מיליון שקל. מבנק רגיל נדרש הון עצמי של 100 מיליון שקל. מטרת מסמך המתווה היא יצירת מסגרת רגולטורית ברורה. תהליך הקמת בנק חברתי צפוי להימשך כ-24 חודשים. השירותים הבנקאים בבנק כזה צפויים להיות זולים יותר מאשר אותם שירותים בבנק רגיל משום שהמטרה שלו היא לשרת את חבריו ולא למקסם את רווחי הבנק.

נמרוד בוסו (דה מרקר): הממשלה בוחנת  ביטול ההסכם עם קק"ל - הקרן: הקרקעות שייכות ליהודים לא למדינה. קרן קיימת לישראל מקבלת  מהמדינה כמיליארד שקל לשנה על קרקעותיה. הסכום פטור ממס. ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, אמיר לוי, אמר כי הממשלה תצטרך לטפל בחלוקה מחדש של קרקעות הקרן הקיימת. דברייו עוררו סערה והתנגדות חריפה של אנשי קרן קיימת. אלה איימו לא לאשר העברת 2.5 מיליארד שקל לפרוייקטים לאומיים. אנשי קרן קיימת מגדירים את המוסד כגוף פרטי, זאת על אף שאת התפקידים הבכירים בארגון ממלאים פוליטיקאים. לטענתם לא ניתן לשנות את האמנה בין קרן קיימת למדינה באופן חד-צדדי.

עו"ד חיים קליר (Ynet): כך הביטוח הפיל בפח את האלמנה והיתומות. המאמר עוסק במבוטח בביטוח חיים בחברת הראל שהלך לעולמו. האלמנה והיתומות תבעו את כספי הביטוח. חברת הביטוח דרשה מהם מסמכים שונים, קיימה איתם פגישות וניהלה תהליך ארוך. לאחר שעברו יותר משלוש שנים, הגישו האלמנה והיתומות תביעה בבית משפט נגד החברה. מבוטחים רבים אינם יודעים שתביעה לקבלת כספי ביטוח חיים יש להגיש תוך שלוש שנים מהתרחשות האירוע. המבוטחים חושבים שיש להם שבע שנים כמקובל  בתביעות אחרות. כמו כן הם אינם מבינים, שזה שפעלו מול חברת הביטוח במהלך אותן שלוש שנים, אינו דוחה את מועד התיישנות התביעה. חברת הביטוח טענה שאינה צריכה לשלם בגלל התיישנות התביעה. במקרה זה קיבל השופט עמית רוזניס את תביעת המשפחה. לדעתו חברת הביטוח ניצלה את אי ידיעת המשפחה והאריכה את תהליך ביצוע התשלום ליותר משלוש שנים במתכוון.

בשורה אחת:
מדד המחירים לצרכן בחודש מאי עלה ב-0.1%. הציפיות היו לעליה של 0.1% או 0.2%. יש סיכוי גדול יותר לדפלציה.
הצעה: עסקים קטנים שמקבלים תשלום ב"שוטף פלוס" ישלמו מע"מ רק אחרי קבלת הכסף. נותני שירותים עם מחזור של עד 2 מיליון שקל לא יידרשו לשלם מקדמות מע"מ.
כבר לא דואופול: סלקום תתחרה ב-Hot וב-Yes ותציע שירותי טלוויזיה. לפי ההערכות מחיר חבילת בסיס ירד ב-30% לפחות.
העבודה היא חיינו , אבל  מסתבר שלא הכנסתנו. רק מחצית מההכנסות של האמריקאים מגיעה מתלושי שכר.
עליה בשכר בהיי טק: כמה מרוויח מתכנת? 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio