רותי שרון - 23/02/14
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
23/02/2014


טלי חרותי-סבר (דה-מרקר): מי מפחד מעבודה קשה? העבודה שתכניס לכם עד 22 אלף שקל לחודש. קיים מחסור בפועלי בניין. הענף נשען על עבודת פועלים זרים ופלשתינאיים. הטענות הן, שישראלים אינם מעוניינים בעבודה קשה בתחום הבניין ושהשכר בעבודה זו נמוך. לטענת איציק מויאל, יו"ר עובדי הבנין והעץ, אין אמת בשתי הטענות. בפיילוט שערכו משרד התמ"ת, ההסתדרות והתאחדות הקבלנים החל משנת 2009, הוכשרו לעבודה בבניין כ-700 חיילים שהשתחררו מהצבא . כ-50% מהם ממשיכים לעבוד בבניין. פועל בניין מתחיל בשכר של 5,000 שקל ומקבל קרן השתלמות. מנהל יכול להרוויח 17,000-22,000 שקל לחודש. לטענתו, מה שחסרים זה סיוע ומעורבות ממשלתית. 

מיכל  רז-חיימוביץ (גלובס): מהו שיעור ההצלחה בתביעות קטנות נגד בתי עסק? צרכנים אינם ממהרים לתבוע בתי עסק בבתי דין לתביעות קטנות. הם חוששים מאובדן זמן וכסף. הנתונים מראים כי כדאי לתבוע. הצרכן זכה ב 94% מ 272 תביעות קטנות, שהוגשו בעזרת המועצה הישראלית לצרכנות. הטענה העיקרית בתביעות היא לפגם במוצר או לחוסר התאמה בין מה שהובטח ומה שקיבלו. 80% מהתביעות עסקו בנושא זה. בכל תביעה חמישית הייתה טענה של הטעיה. 14% מהתובעים התקשו לבטל עסקה. 40% מהתביעות היו בענף החשמל ו 22% בענף הריהוט. 

גולן פרידנפלד (כלכליסט): אנחנו ה 0.15%: הגופים הפיננסיים הגדולים נגד דורית סלינגר. לאחר שהוגבלו דמי הניהול שמשלמים החוסכים הפנסיוניים, מתברר, שיש דמי ניהול נוספים שמשלמים החוסכים והם בלתי מוגבלים. המפקחת על שוק ההון, דורית סלינגר, מנסה להגביל את דמי הניהול הכפולים לתקרה של 0.15% מהיקף הנכסים המנוהלים. הגופים המנהלים את החסכונות הפנסיוניים מתנגדים בכל כוחם. הם מעוניינים בהמשך המצב הקיים או לפחות בתקרה גבוהה הרבה יותר. מדובר בהשקעה בתחומי השקעה בהם חסר למנהלי החיסכון ידע. הם מסתייעים בייעוץ  של גורמים בעלי מומחיות ומגלגלים את העלויות לחוסכים. 

איתם לחובר (חדשות 2): איזו עיר צומחת בקצב המהיר ביותר? בועת הנדל"ן התופחת מרחיקה משפחות מהחלום של רכישת דירה בתל-אביב. מתברר כי האזור בו גידול אוכלוסייה הוא הגדול ביותר הן הערים בשולי מרכז הארץ. המונח מרכז הארץ מתייחס לאזור בין גדרה לחדרה. בבית שמש צמחה האוכלוסייה משנת 2008 ועד היום ב 16.5%. אחריה באות גדרה (15%), מודיעין (14%) ונס ציונה (13%). בנשר ובבת ים הייתה הגירה שלילית. בתל-אביב היה הגידול באוכלוסייה 2.5%, פחות מהממוצע הארצי.

דעה: סמי פרץ (דה מרקר):  הקרנות משתלמות ליבואני הרכב, לא לעתיד התעסוקתי שלכם. כלכלני קרן המטבע הבינלאומית, התקשו להבין את הפטור ממס המוענק לקרנות ההשתלמות. הקרנות כבר מזמן אינן משמשות להשתלמות. הן משמשות לרכישת רכב או להחלפת מטבח. בכל פעם שעולה הרעיון לבטל את הפטור ממס, מתנגדת ההסתדרות בכל כוחה והרעיון נדחה. לאחרונה העלתה נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, רעיון חדש הכולל ביטול הפטור ממס על קרנות השתלמות. הרעיון הוא: שימוש בכספים שיתווספו כתוצאה מביטול הפטור ממס,  למימון הוצאות חברתיות. הכותב שואל האם גם הפעם תתנגד ההסתדרות. 

מרב בן-עובד (כלכליסט): רווקים וחוסכים לפנסיה? שלושה דברים שאתם חייבים לדעת. רווקים החוסכים לפנסיה חייבים לעשות שלושה דברים: הראשון הוא הודעה לקרן, שהם רווקים ללא ילדים ולבדוק, שאכן נתון זה מופיע בפוליסה. המשמעות היא שלא יהיה תשלום מיותר לביטוח שארים, משום שממילא אין שאירים שיקבלו כסף במקרה של מוות. השני הוא חידוש ההצהרה הזו כל שנתיים, שאם לא כן יבוטחו בביטוח שאירים לאחר שנתיים. הצעד השלישי מנוגד לאינטואיציה: בחירת מסלול שבו ביטוח השאירים מקסימלי. ללא צעד כזה הגדלה של סכום הביטוח עלולה לדרוש תקופת אכשרה ארוכה.   

בשורה אחת:
הפסדתם יום עבודה כי חיכיתם לטכנאי? לחברי הכנסת יש פיתרון: הארכת שעות ביקור הטכנאי גם לשעות הערב.
מוצרי קוקה קולה יקרים בארץ עד 233% מאשר בארה"ב.
דו"ח רשות המים: השוואת עלויות תפעול תאגידי מים למ"ק מים.
הכרה במע"מ על משכורות בעסק קטן  תעודד צמיחה. קיים כשל רגולטורי מהותי המונע צמיחת עסקים חדשים. 
היצירתיות בשפל? 8 דרכים לחדש אותה. לפעמים שווה להשקיע בדברים שאינם קשורים ישירות לעבודה. 
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio