רותי שרון - 24/02/13
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
24/02/13

עינב בן-יהודה (גלובס): סקר: 33% מהשכירים לא יודעים כמה המעסיק מפריש לפנסיה. כך עולה מסקר שערך מכון TRI מחקרים אסטרטגיים עבור גלובס. 29.5% מהשכירים אינם בודקים כלל אם המעבידים מעבירים לביטוח המנהלים או קרן הפנסיה  את הסכומים הנדרשים. 42.4% מהשכירים מסתפקים בבדיקת תלוש המשכורת. חשוב לציין כי המעביד לא בהכרח מעביר לקרן הפנסיה או ביטוח המנהלים את הסכומים המדווחים בתלוש. הדרך הנכונה לבדוק  מה הופרש לטובת העובד היא באמצעות בדיקת הדווחים התקופתיים של ביטוחי המנהלים או קרנות הפנסיה. רבים מהשכירים, אינם טורחים אפילו לפתוח את המעטפות של דווחי הגופים המנהלים חיסכון פנסיוני.

נמרוד בוסו (דה-מרקר): האם בניית בית צמוד קרקע באופן עצמאי משתלמת? בנייה עצמית מאפשרת לרבים לבנות את בית חלומותיהם. לכאורה, ניתן לחסוך פערי תווך ולהוזיל את הבנייה. המציאות הרבה יותר מורכבת. בין הקשיים העיקריים:  בחירה לא נכונה של אנשי מקצוע, אי-התחשבות בהוצאות הנלוות העשויות להגיע לכ 30% מעלות הבנייה והערכת חסר של המעורבות הנדרשת מצד בעלי הבית (ימי עבודה ולימוד מעמיק של נושא הבנייה על מנת לפקח על עבודת אנשי המקצוע, כולל פיקוח על עבודת המפקחים שנשכרו לפקח על אנשי המקצוע). בחלק מהמקרים מסתיים פרוייקט הבנייה כשנגמר הכסף בטרם הסתיימה בניית הבית. השורה התחתונה היא ביית מתאים יותר לחלום מביית שנקנה, כשלרוב יש עלויות גבוהות יותר ביחס לרכישת ביית דומה.

דיעה: נדב איל (NRG מעריב):  גרעון שוטף. עסקים קטנים  נופלים קורבן למגיפת ה"שוטף פלוס". ארגונים משלמים באיחור של ארבע חודשים או יותר תחת הכותרת שוטף פלוס. האיחור בתשלום אינו מבוסס על נימוקים אמיתיים, אלא על יכולת לדחות את התשלום. עסקים גדולים עומדים בפיגור בתשלומים. עסקים קטנים קורסים וכתוצאה מכך גם מפסיקים לשלם מיסים. נדרשת חקיקה ברורה בנושא ה"שוטף פלוס". המלחמה באיחורים בתשלומים צריכה להתבצע לפני המלחמה בהעלמות מס.

סקר: אילנית חיות (גלובס): תחושת הביטחון הכלכלי של הישראלים נמוכה מהממוצע בעולם. בסקר של מכון נילסן נמצא כי  ברבעון הרביעי של שנת 2012, תחושת הביטחון הכלכלי של הישראלים נמוכה. חוסר הביטחון הכלכלי מתבטא בהקטנת סל הקניות, במיעוט מבצעים ןבהתחזקות המותג הפרטי.  14% מהצרכנים חוששים ממלחמה. יותר צרכנים (15%) חוששים מאובדן מקום העבודה (לעומת 13% בשנת 2011) ו 13% ממצב הכלכלה. אם מישהו מחפש נחמה באירופה הנתונים קודרים יותר. 

שאול אמסטרדמסקי (כלכליסט): חצי מיליון סיבות להפסיק לפחד ולהתחיל לדבר על ביטוח סיעודי. מחקר חדש של שולי ברמלי-גרינברג וחוקרות נוספות ממכון ברוקדייל, מגלה כי האוכלוסייה בישראל לא מכירה את נושא הביטוח הסיעודי. כ 25% מבני 75 ומעלה וכ 40% מבני 80 ומעלה הם סיעודיים. נכון לשנת 2011, העלות הממוצעת לטיפול בחולה סיעודי לשולש שנים היא כ 490 אלף ש"ח. למרות זאת רבים מעדיפים להתעלם מהנושא. רבים מעריכים את העלות של הטיפול הסיעודי כנמוכה הרבה יותר מהעלות האמיתית. יותר ממחצית האנשים במעמד הביניים סומכים על עזרתה של המדינה למרות שבפועל אין זה כך.

עירית אבישר (גלובס): המשכנתאות יתייקרו בגלל בנק ישראל? בכלל לא בטוח. השבוע ניסה בנק ישראל לצנן את שוק הדיורבאמצעות ייקור המשכנתאות. לא בטוח שכן המשכנתאות יתייקרו. שוק המשכנתאות הוא השוק הבנקאי התחרותי ביותר בישראל. ייתכן מאד שבגלל התחרותיות, יורידו הבנקים שוב את הריבית שצפויה לעלות. פרמטר נוסף שעשוי להוזיל שוב את הריבית הוא הורדה עתידית של ריבית בנק ישראל. זו הפעם השישית שבנק ישראל נוקט בצעדים לצינון שוק הדיור. חמש הפעמים הקודמות לא היו אפקטיביות.

בשורה אחת:
החרדה מוכרת ביטוח - הטריק מרוקן אותו מתוכן.
איך מסתדרים 17 מיליון  אמריקאים בלי חשבון בנק? - באמצעות הלוואות קצרות מועד בריבית גבוהה וכרטיסי אשראי נטענים.
האם איכר אחד מאינדיאנה ימוטט את תעשיית הביוטק?
הכל נשאר במשפחה נוסח דיסקונט - מציע לקזז  אוברדרפט בין בני המשפחה.
10 שיטות יעילות לייבוש כביסה מבלי להרוס את הבגד.

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio