רותי שרון - 26/07/15
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

דף הבית >> חדשות כלכלת המשפחה >> 2015 >> 07/15 >> 26/07/15

חדשות כלכלת המשפחה
26/07/15


סמי פרץ (דה-מרקר): דעה: הצבא על פי דו"ח לוקר הרבה מפקדים מעט ניהול. סמי פרץ חושב שדוח ועדת לוקר הפתיע לטובה. הדוח איכותי, נוקב, ענייני ומחובר למציאות הבטחונית והחברתיתי של מדינת ישראל. מועדה שבראשה עומד אלוף במיל (יוחנן לוקר) וחברים בה אלוף נוסף במיל (עמי שפרן) ומיוסי אקרמן, מנכ"ל לשעבר של חברת אלביט, הנזונה ממערכת הבטחון, ציפה למסקנות המתיישרות עם עמדת מערכת הביטחון. המסר העיקרי ממסקנות הועדה הוא שהצבא צריך להתנהל באופן כלכלי וולעבוד לפי עקרונות ניהוליים. ברוח זו ההמלצות לצמצום כוח אדם, לשכר דיפרנציאלי שהוא גבוה יותר במקצועות מבוקשים ואיסור על הצבא להפסיק אימונים כלחץ להגדלת תקציב.

עירית אבישר (גלובס): עמלות ני"ע בבנקים : מי הכי זול ומאיזה בנק כדאי להתרחק?  בנק ישראל פרסם את דוח העמלות החצי שנתי, המתמקד בעיקר בעמלות העו"ש, שמשלמים משקי הבית לבנקים. בדוח הזה פרסם הבנק לראשונה את העמלות שגובים הבנקים על ניירות ערך. העמלות סווגו על פי גודל תיק ההשקעות. הנתונים מתייחסים לשתי עמלות מרכזיות של ניירות ערך: עמלת קנייה ומכירה ודמי ניהול של תיק ניירות ערך. הבנקים מציעים הנחות של 40%-60% ביחס לתעריפון הרשמי. הבנק היקר ביותר מבחינת עמלות הוא בנק דיסקונט. בנק הפועלים הוא השני הכי זול. אבל כשמסתכלים על העמלות אחרי הנחות התמונה מתהפכת: בנק דיסקונט הוא הזול ביותר ובנק הפועלים היקר ביותר.

אליצפן רוזנברג (Ynet): אלטנטיבה לבנקים? חברי אגודות האשראי אופטימיים. חברי קואופרטיב "שלנו", המעוניינים להציע אלטרנטיבה לשירותים בבנקים, מאמינים שמצאו אוזן קשבת בועדה להגברת התחרות במערכת הבנקאית. לעומת זאת הבנקים זועמים וטוענים, שהוועדה הקציבה לארגונים קיקיונים זמן כפול מאשר הקציבה לנציגיהם. איגודי האשראי הם קואופרטיבים כלכליים ללא מטרת רווח, המציעים לחבריהם שירותים פיננסיים צרכניים פשוטים כגון: ניהול חשבון עו"ש, הלוואות ופקדונות. התנאים למשתמשים במוצרים הפיננסיים טובים יותר, משום שאינם מעוניינים ברווחים, בניגוד לבנקים השואפים למקסם את רווחיהם.

תומר ורון (כלכליסט) : שוק הנדל"ן רותח: שליש מנוטלי המשכנתאות ביוני רכשו דירה ביותר מ-2 מיליון שקל. לאחר שבנק ישראל הכריז על שיא של כל הזמנים עם ביצועים של 7 מיליארד שקל למשכנתאות חדשות בחודש יוני הוא מפרסם נתונים נוספים. סך המשכנתאות במינוף גבוה עלה ב-148% בהשוואה לחודש יוני אשתקד. עוד עולה מהנתונים כי 32% נטלו משכנתה לקניית דירה במחיר של יותר מ-2 מיליון שקל.

מיכל רז-חיימוביץ (גלובס): גלובס מציג: כל הדרכים להוזיל את הבילויים בחופש הגדול.
החופש הגדול כרוך בהוצאות כספיות גדולות: קייטנות, נופשים ובילויים לילדים ולנערים החופשים. אפשר ורצוי להוזיל את ההוצאות. המאמר מציע מגוון של דרכים להוזלת ההוצאות. ניתן להשיג כרטיסים מוזלים לאתרים באמצעות תכנון מראש: מועדוני צרכנים, מבצעים של כרטיסי אשראי, רכישת כרטיסים באינטרנט, קופונים ועוד. ההנחות עשויות להגיע לעשרות אחוזים. מומלץ להשאיר את הרכישה בקופה כאופציה אחרונה.

אופיר דור (כלכליסט): הוט תחלק הטבות ב-14 מיליון שקל כל לקוחותיה כחלק מפשרה ייצוגית.
התביעה הייצוגית של יוני בן סימון שהוגשה בשנת 2010 הסתיימה בהסכם פשרה. בן סימון היה מנוי של הוט בתכנית לשלוש שנים. בתכנית הוגדר, שלקוח יכול להפסיק את המנוי אם הוט תוריד ערוץ מהחבילה. לאחר שהוט הורידה את ערוץ הולמרק, ביקש בן סימון להתנתק. החברה המשיכה לחייב אותו במשך שלושה חודשים בניגוד לחוק. החברה טענה שהיא החזירה את הכסף ללקוחות ,שהתנתקו מהחבילה וחוייבו לאחר הניתוק. התברר שהיא החזירה אותם ללא ריבית וללא פיצוי על עוגמת נפש. התובע פוצה ב-435 אלף שקל והוט חויבה לחלק הטבות של 14 מיליון שקל לכלל הלקוחות.

בשורה אחת:
הצעה באיחוד האירופי: הגבלות על בנקים ישראלים שישקיעו ביו"ש. עוד מציעים: לא להכיר בתעודות אקדמיות של  מוסדות ביו"ש.
צרכן: יש פחות מדי קוטג' באריזה. בדקנו הוא צודק.
מכירת סניפי מגה: רמי לוי רוכש שבעה סניפים ב-38 מיליון שקל. הרכישה תלויה באישור הממונה על הההיגבלים העסקיים.
ילדים זה כביסה . טיפים בנושא כביסה למשפחות מרובות ילדים.
סטארטאפ ישראלי ראשון במאיץ היוקרתי של  אקסנצ'ר. חברת הפינטק בונדאיט פיתחה טכנולוגיה לניהול תיקי אג"ח.


רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio