רותי שרון - 28.01.2018
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

דף הבית >> חדשות כלכלת המשפחה >> 2018 >> 01/18 >> 28.01.2018

חדשות כלכלת המשפחה
28.01.2018


מירב ארלוזורוב (דה-מרקר): חצי מליון שקל בגיל 35: צה"ל חושף את מהפיכת הפנסיה של אנשי הקבע. הכתבה עוסקת בשכר ובפנסיה של אנשי צבא קבע. מירב ארלוזורוב מסבירה את המורכבות של הסכם כחלון-יעלון, על פיו התחיב צה"ל להפחית את הפנסיה הממוצעת של פורשי צבא הקבע ל-12 אלף שקל מ-20 אלף שקל היום ולהפחית את מספר מקבלי קצבת הפנסיה למחצית. במשרד האוצר ספקנים ביחס ליכולתו של הצבא לעמוד בהתחיבויותיו, אבל באכ"א הכינו תוכנית מסודרת ומעריכים כי יעמדו בהתחיבות. שכר משרתי הקבע, שאינם משרתי קבע לזמן קצר מיד לאחר תום שירות החובה, הוא הגבוה במגזר הציבורי ועומד על 20.2 אלף שקל בחודש. שכר קצינים המשרתים בצבא קבע לטווח ארוך עומד על כ-27 אלף שקל.

רון שטיין (גלובס): 2017 בגמל ובהשתלמות שנה טובה לכולם - ומצוינת לאלטשולר. 2017 הייתה שנה חיובית במיוחד עובר החוסכים הפנסיונים. קרנות הפנסיה המקיפות החדשות הציגו תשואה ממוצעת ברוטו של 8.1%. ביטוחי המנהלים המשתתפים ברווחים רשמו תשואה ממוצעת של 8.8% ברוטו. גם קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הניבו תשואה ממוצעת גבוהה מאשר בשנים אחרות. התשואה הממוצעת ברוטו של קופות הגמל הייתה 6.83%. התשואה הממוצעת ברוטו של קרנות ההשתלמות הייתה 6.9%. חשוב לזכור כי הייתה שונות גדולה בין ביצועים של מנהלים שונים. אלטשולר שחם הובילה את הדירוגים השנתיים בכל הקטגוריות. בביצועים לטווח אורך הצטיינו אלטשולר שחם ואנליסט.

נמרוד בוסו (כלכליסט): הלמ"ס: ירידה במחירי הדירות בתל אביב ובירושלים. מדד מחירי הדירות האזורי פורסם לראשונה על יד הלמ"ס. מנתוני המדד עולה כי באוקטובר-נובמבר ירדו מחירי הדירות במרבית האזורים בארץ בהשוואה לספטמבר-אוקטובר. במחוז תל אביב ירדו המחירים ב-0.8%. במחוז ירושלים ובמחוז הצפון הם ירדו ב-1.3% הירידה הגדולה ביותר במחירי הדירות נרשמה במחוז הדרום: 1.5%. רק במחוז המרכז (0.8%) ובמחוז חיפה (0.6%) הייתה עליה במחירים. כפי שפורסם, ברמה הארצית הייתה ירידה של 0.3% במחירים.

אסא ששון (דה מרקר): היועצים בבנקים ממליצים: זו ההשקעה הכי נכונה השנה. בית ההשקעות פסגות ערך סקר בנושא השקעות כספים בשנת 2018. בסקר השתתפו 100 יועצי השקעות בבנקים. הכתבה מציגה את הממצאים של הסקר. מחצית מהיועצים חושבים שהשקל ייחלש. 77% מעריכים שהאינפלציה תהיה נמוכה מ-1%. 43% מהיועצים מעריכים שהשקל ייחלש בהשוואה לדולר. בדומה לשנים הקודמות, היועצים מאמינים בשוק המניות. 53% מהם מאמינים שמניות חו"ל יהיו אפיק ההשקעה המנצח בשנת 2018. 90% מהם צופים תשואה של 10% או יותר במניות בארה"ב ובישראל.

מיכאל רוכוורגר (דה מרקר): כאל ולאומי קארד יתחילו להנפיק כרטיסי אשראי ללקוחות בנק הפועלים. בנק הפועלים הגיע להסכמה עם כאל ולאומי קארד, על שימוש בכרטיסי אשראי שלהן על ידי לקוחות הבנק. לקוחות בנק הפועלים יוכלו להשתמש גם בכרטיסי אשראי של חברת ישראכרט. עד היום בנק הפועלים הנפיק רק כרטיסי אשראי של חברת ישראכארט. השינוי נובע מהמלצות ועדת שטרום להגברת התחרותיות בבנקים. על פי ההמלצות, בנקים לא יוכלו להנפיק כרטיסי אשראי של חברת אחת בהיקף של יותר מ-52% מהכרטיסים שהם מפיקים. שינוי זה הוא חלק מטלטלה שעובר ענף כרטיסי האשראי. צפויים צעדים דומים של בנק לאומי ובנק דיסקונט, שיתחילו לעבוד עם יותר מחברת כרטיסי אשראי אחת. שינויים מהותיים נוספים הם הפחתת העמלות הצולבות וחיוב הבנקים להיפרד מאחזקותיהם בחברות כרטיסי האשראי עד ינואר 2021. אם הבנקים ינפיקו את ישראכרט ואת לאומי קארד בבורסה, הם יורשו להחזיק עד 40% מהמניות.

גיל מלינצקי (דה מרקר): "מחיר למשתפר": כחלון נואש מהזוגות הצעירים -תוכנית חדשה להורדת מחירי הדיור. שר האוצר, משה כחלון, ורשות מקרקע ישראל מגבשים תוכנית חדשה להורדת מחירי הדיור. התוכנית נועדה למשפרי דיור והיא מבטאת את חוסר האמון בהצלחת תוכנית "מחיר למשתכן". התוכנית תכלול בניה סמי רוויה של שתיים עד ארבע קומות. הבעיה היא שבגלל מחסור בקרקעות במרכז מרבית הדירות שיוצעו במסגרת התוכנית החדשה יהיו בפריפריה. מרכיב נוסף בתוכנית הוא הצעת דירות מעודפי תוכנית "מחיר למשתכן" למשפרי דיור. המחירים יהיו מסובסדים אבל פחות מסובסדים מהמחירים שהוצעו לזוגות צעירים במסגרת "מחיר למשתכן". 

בשורה אחת:
מדד דצמבר עלה ב-0.1%. בסיכום השנתי המדד עלה ב-0.4%. לאחר שלוש שנים של אינפלציה שלילית 2017 מסתימת עם איפלציה חיובית.
נוסח חדש של פוליסת ביטוח, שאישרה הממונה על שוק ההון, מעניק כיסוי משופר של אובדן כושר עבודה. למבוטחים.  
"ביטקויין הוא הגניבה הכי קלה", כך אומר מנכ"ל סימפלקס המספקת הגנה על עסקאות במטבעות וירטואליים תמורת 5%. מעין PayPal של עולם המטבעות הוירטואליים.
אחת ולתמיד: איזה קוטג' הכי כדאי לכם לקנות? במבחן השוואת מחירים טרה מנצחת את תנובה ואת שטראוס.  
אתר כל זכות: מידע בסיסי על מלגות וסיוע לסטודנטים. מלגות לפי מגזרים, מלגות לחילים משוחריים, מלגות על בסיס התנדבות וכו'..
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio